Ziynet Sali Şarkıları: Sali'nin Bütün Albümlerinde İndirimli Fiyatlar

Ziynet Sali Galeri

Ziynet Sali 29 Nisan 1975 yılında Kıbrıs’ta dünyaya geldi. Ailesi ile beraber küçük yaşta babasının görevi sebebiyle gittiği İngiltere’de Manchester kentinde altı yaşına gelene kadar yaşadı. Aynı zamanda İngiliz vatandaşlığına da sahip olmuştur. Ardından 1981 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ine geri dönerek ilkokulu, ortaokulu ve liseyi bitirmiştir. Müzik sevdası ve macerası lise yıllarına dayanan Sali, KKTC Kültür Bakanlığına bağlı Türk Sanat Müziği korosuna lise yıllarında adım attı. 1994 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği bölümünü kazandı ve böylelikle İstanbul’a geldi. 1994 yılında ise Konservatuarı dördüncü bitirerek mezun oldu. Konservatuar yıllarında İstanbul’un muhtelif eğlence mekânlarında; müzikhollerde, barlarda sahne aldı. Böylece bu durum hem sahne konusunda tecrübelenmesine neden oldu, hem de öğrencilik hayatını kendi parasını kazanarak geçirmesine yardımcı oldu.

Sanat Hayatı ve Albümleri

Sanat Hayatı ve Albümleri

Üniversite eğitimi sırasında arkadaşları aracılığı ile o zamanların popüler müzik yapımcılarından olan Dost Müzik yetkilileri ile irtibat kurdu. Müzik konusunda bu şirketle bir yılı aşkın süreyle çeşitli işler yaptı. Bir ara Kıbrıs’a tatile gittiği sırada dinlediği A-Pa-Pa isimli Yunanca şarkıyı Türkiye’ye döndüğünde Müzik şirketinin yetkililerine dinleten sanatçı şarkıyı çok beğendiğini ifade etmiştir. Bunun üzerinde A-Pa-Pa’yı dinleyen yetkililer bir benzeri şarkı ile Sali’ye single çalışması yapmak istediklerini belirtmişlerdir. Böylece Ziynet Sali şarkılarını milyonlarla paylaşma imkanına kavuşmuş oluyordu. İsmine sonradan Ba-Ba denecek olan single teklifi üzerine sanatçı ilk profesyonel stüdyo deneyimini gerçekleştirerek 2001 yılında Ba-Ba ismiyle single’ı piyasaya sürmüştür. Bu esnada Yunancasını daha da geliştirdi. Ziynet Sali şarkılarını hem Türkçe hem de Yunanca okuyarak kültürler arası bir etkileşim yaratmak amacındaydı. Çok iyi bir Yunanca şarkı repertuarına da sahiptir. İlk albümü Ba-Ba ile istediği satış grafiğini yakalayamamıştı sanatçı. Fakat o esnada Türkiye ekonomik krizle pençeleşiyordu, bu yüzden albümü çok fazla ses getirdiyse de başarı sağlayamadı. İlk albümünden sonra geliştirdiği repertuarı sayesinde üç yıl boyunca sahne performansı sergiledi. Üç yılın ardından da ikinci albümü Aman Kuzum’u iki dilde çıkararak sevenlerine sundu.. Albüme daha sonra 2005 yılında Chiculata isimli şarkı eklenerek albümün adı Amman Kuzum+1 Chiculata olarak düzenlenmiş ve yeniden piyasaya sürülmüştür. Kariyerindeki çıkış albümü olarak nitelenebilecek olan üçüncü albümü Mor Yıllar ile kariyerinde yükselişe geçmiştir. Aynı zamanda Zordur Oğlum şarkısı ile Eurodance 2007 isimli bir yarışmada Avrupa’da birinci seçilmiştir İzel ve Funda Ara gibi sanatçılarla yakın bir dostluğu bulunan Sali, albümlerinde de bu isimlerin şarkılarını okumuş ve başarı sağlamıştır. Ziynet Sali şarkılarını Türkçe ve Rumca olarak okumaktadır ve gerek Kıbrıs’ta gerekse Türkiye’de sevilerek dinlenmektedir.

Online İndirim Fırsatları ve Güvenli Alışveriş

Alışverişlerinde ucuzluk ve hesaplılık arayanların günümüzdeki ilk tercihleri online mağazalar aracılığı ile gerçekleşen alışverişlerdir. Ziynet Sali’nin birbirinden güzel albümlerine müzik marketlerden ulaşma olanağınız var. Ancak daha hesaplı bir alışveriş için idefix ve Yeni Çarşım gibi online alışveriş mağazalarını tercih etmenizi öneririz. Çünkü bu internet sitelerinde indirimli fiyatlar ve cazip taksit imkanları müşteriye sunulmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz kargo ve hediye çeki gibi promosyonlar da kullanıcının hizmetine sunulan diğer hizmetlerdendir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları