Ziraat Kredi: Bireysel Kredi Başvuru Koşulları ve Online Başvurular

Ziraat Bankası Galeri

Türk geleneklerinde yer alan yardımlaşmadan örnek alarak, 1863 yılında Pirot kasabasında Mithat Paşa tarafından ilk Memleket Sandığı'nın kurulmasıyla başlayan Ziraat Bankası serüveni, 15 Ağustos'ta resmen kurulmasıyla devam etmiştir. Osmanlı Devleti'nin modern finans kuruluşu olarak hizmete başlayan köklü banka, o günden bugüne halkın yanında yer alarak, finans alanında müşterilerine yardımcı olmuştur. 1888 yılında ilk kez faiz karşılığı para kabul eden bankanın Ankara şubesi, meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 günü meclis nüfuzu altındaki tüm sandıkları ve şubeleri idare etme görevini alarak Milli Mücadele'ye de katılmış oldu. 1922 yılında Milli Mücadele'den zaferle çıkılmasının ardından eski bütünlüğüne kavuşarak çalışmalarına hız verip, 1923 yılında ilk tahsil senedini çıkardı. Zaman içinde büyüyüp gelişen banka, 1975 yılına gelindiğinde yavru vatan Kıbrıs'ta da üç şubesini açmıştı bile. Türkiye'nin tarihinde ilk kez açılmış olan banka müzesini 1981 yılında hizmete sokarken, Almanya'nın Stuttgart ve Berlin gibi çeşitli şehirlerinde temsilcilikler açıldı. Bu gelişim süreci içinde teknolojinin nimetlerinden de faydalanan banka, 1986 yılında "Bank 86" adıyla İstanbul ve Ankara'da 7 şubede otomasyon ortamına geçti. İlk kredi kartını ve ilk tüketici kredisini 1989 yılında Türk insanının hizmetine veren banka, ilk altın satışını da "Ziraat Altın" adıyla ilk kez bu yıl yapmaya başladı. Bono ve tahvil senedi alım satımı, hisse senedi alım satımı, yatırım ortaklıkları derken hizmet ve teşkilat ağını hem yurt içinde hem de yurt dışında büyüten Ziraat kredi konusunda da Türk halkına en uygun olanaklarla hizmet etmeye devam ediyor.

Ziraat Kredi Olanaklarıyla Siz De Hayallerinize Kavuşabilirsiniz

Günümüz koşullarında nakit parayla bir şeyler sahibi olmanın zorluğı düşünülürse, kredinin hayatımızdaki yerinin de son derece önemli olduğunu anlayabiliriz. İster mal sahibi olmak için, ister ticari faaliyetler esnasında bankalardan ödünç para kullanımının çok yaygın olduğu bu zamanda, tüketici, cebine en çok hitap edecek, ödeme kolaylıklarıyla insanı yormayacak, uçuk faizlerle zora sokmayacak kredilerin peşine düşüyor. Bu noktada tüketicinin yolu en çok, yılların tecrübesiyle halka en iyi hizmeti vermeye devam eden Ziraat kredi sistemine düşüyor. Uzun bir vadeye yayılmış ödeme imkanları ve kişiye özel ödeme seçenekleriyle hizmet veren banka, geri ödeme süresi boyunca da müşterilerine hayat sigortası yapıyor. Borç ödemeden, eğitime, arsadan limit tamamlamaya kadar pek çok konuda müşterilerinin yardımına hazır olan köklü banka, bu konuda pek çok değişik önerilerle müşterilerine en uygun Ziraat krediyi seçmelerinde yardımcı oluyor.

Online Başvuru Yapmanız Yeterli

Bireysel başvurularınız için şubelerine gitmenize gerek kalmayan Ziraat Bankası, internet şubesinden tüm başvurularınızı kabul ediyor. Bankacılık sektörüne şekil veren girişimleriyle yıllardır ayakta kalmayı başarmış olan bankanın, ziraat.com adresinden yapacağınız bu başvurularda, belli limitler arasında talepte bulunma hakkınız mevcut. Limiti fazla tuttuğunuz durumlarda da bankanın tüm şubelerinden, ATM'lerden ve telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları