Zippo Çakmak: Birbirinden Farklı Zippo Modelleri Online Alışverişte

Zippo Çakmak Galeri

Zippo Çakmakları ilk olarak George G. Blaisdell tarafından 1932 yılında denenmiştir. Avusturyalı sigara çakmaklarından esinlenerek üretilen Zippo çakmakları ismini de kurucusu olan Blaisdell'in fermuar yani zipper kelimesinden hoşlanmasından doğan bir isimle şekillendirmiştir. Yani zipper zippo olarak kalmıştır. 1936 yılında markanın kurucusu ismiyle birlikte patentini de almıştır. Vietnam şavaşı sırasında askerlerin çakmaklarının üzerine bazı savaş sloganları ile birlikte şekiller yapmaları çakmakları daha da dikkat çekilir hale getirmiştir. Savaş sırası ve sonrasında bu ürünlerin çok satıldığı görülmektedir. Ürünün ilk zamanlar reklamları el çizimleri ile gerçekleştirilmiştir. Teknoloji geliştikçe ürünler de gelişmekte ve daha çok satılışı yapılmıştır. İlk üretildiği zamandan beri kaliteli ve asla rüzgardan etkilenmeyen ilk ve tek ürün Zippo olmuştur. George G. Blaisdell'in ilk ürettiği ürün modeli şu anda Bradford'da Zippo/ Case Müzesi'nde sergilenmektedir.

Satın Alacağınız Zippo Çakmak Orijinal Mi Sahte Mi?

Satın Alacağınız Zippo Çakmak Orijinal Mi Sahte Mi?

Marka ilk ortaya çıktığı andan itibaren özellikle erkeklerin göz bebeği olmuştur. Piyasada orijinallerinin yanı sıra sahteleri de oldukça fazladır. Peki gerçek ve sahtesini nasıl ayırt edebilirsiniz? Neredeyse üzerindeki stickerlara kadar aynı olan sahte ürünleri bazı yollarla ayırt edebilirsiniz. Sahte ürün orijinaline göre çok hafiftir. Sahte ürünlerin altındaki yazılar çok derinlemesine yazılmamış hatta yanlışlar vardır. Orijinal ürünle karşılaştırıldığında çok rahat sahte olduğu ortaya çıkabilir. Kapağında bulunan menteşe aralıklarında boşluklar vardır. Genellikle kullanılan malzemeler adi olduğu için renkleri farklıdır. Sahte ürünlerde doldurma deliği bulunmaz. Keçe tamponunda doldurmak için kaldırın yazısı da bulunmaz. Ürünün orijinalinden iyi anlayan bir kişi rahatlıkla sahte ürünü kolaylıkla ayırt edebilecektir. Ayrıca orijinal bir ürünü çakarken çıkardığı seste kendini ele vermektedir. Sahte ürünlerin orijinal ürünlere göre fiyatları da epey düşüktür. Gerçek ürünün fiyatı pahalıdır fakat alınamayacak kadar pahalı da değildir. Orijinal ürünler orijinal kutusu ile birlikte garanti belgeli ürünlerdir. Sahte ürünlerle paranızı çöpe atmayın. Üstelik gerçek ürünlerde hasar olduğu zaman ücretsiz tamir yapılabilmektedir. Bu ürünler iç ve dış kısım olarak iki bölümden oluşur. İç kısmında ateşleme sistemi dış kısmında ise çakmağa görüntüsünü kazandıran genellikle metalden oluşan kısım vardır. Dış kısma bakıldığında çok çeşit bulunmaktadır. Gümüş, metal hatta altın kaplama modeller bile bulunmaktadır. Zevkinize uygun bulabileceğiniz çok fazla çeşit mevcuttur. Bu modeller içinden kişiye özel isim yazdırılabilen resim bastırılabilen özel modeller de bulunmaktadır. Sevdiklerinize çok özel bir hediye seçeneği olabilir. Aynı zamanda bir çakmaktan beklenenden fazlasını yapabilen Zippo ürünleri her konuda sizin yanınızda olur. Karanlıkta bir şey bulmada, kamp ateşi yakmada, rüzgar yönünü bulmada, karanlıkta nerede olduğunuzu belirlemede ve daha birçok yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şık Marka Ürünlerinde Online Alışveriş Avantajları

Zippo Çakmakları şık tasarım, kullanım kolaylığı ve estetiktir. Koleksiyonunuza çok özel bir ürün daha koymak isterseniz markanın ürünlerini uygun fiyatlara online mağazalardan satın alabilirsiniz. Yeni Çarşım, Hızlıal gibi online mağazalar marka ile ilgili özel indirimler uygulamakta. Bu özel fırsatlardan yararlanmak için daha fazla beklemeyin. Orijinal kutusunda güvenle elinize ulaşır. Üründen memnun kalınmadığında ise kısa zamanda site ile iletişime geçerek ürününüzü iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Zippo
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları