Zigon Sehpa Modelleri: Zigon Sehpa Markaları ve Online Alışveriş

Zigon Sehpa Modelleri: Zigon Sehpa Markaları ve Online Alışveriş Galeri

Türk insanının en önem verdiği alışkanlıklardan bir tanesi de misafir ağırlamaktır. Bu geleneğin önemi ise evlerde bulunan, misafirler için ayrı hazırlanmış misafir odaları veya salonlar, ayrı yemek takımları, hazırlanan tuzlu, tatlı ikramlar gibi birçok alanda kendini belli etmektedir. Salon veya oturma odalarının dizaynları ise kişilerin kullanım rahatlığına göre dizayn edilmektedir. Rahat koltuk veya kanepeler, görüş açısı iyi dengelenmiş bir televizyon ünitesi, irili ufaklı dekorasyon malzemeleri ve olmazsa olmaz ikramların kolaylıkla servis edilebileceği sehpalar! Bu ürünler, ister bir orta zehpa olsun, isterse boy boy zigon sehpalar olsun misafir ağırlamada en büyük yardımcı görevini üstlenmektedir. Zigon, iç içe geçebilen ve bu sayede az yer kaplayan sehpa takımıdır. Günümüzde piyasada, cam, plastik, ahşap, veya deri malzemelerden yapılan yüzlerce model bulunmaktadır. Bu modeller içerisinde her bütçeye ve zevke hitap edecek bir ürün bulmak mümkündür. Bellona, İstikbal, İpek, Mondi, Alfemo ve bunun gibi isim yapmış ve kalitesini kanıtlamış bir sürü markanın daha zigon sehpa üretimi bulunmaktadır.

Zigon Sehpa Modelleri

Tarihte bu tip ürünler ilk olarak 18. yüzyıl sonlarında kullanılmaya başlanmıştır. O dönemden beri kullanılmaya devam eden zigon modeller, zaman zaman farklı sanat ve moda akımlarından etkilenmiş olasalar da kullanım alanları ve görünüşleri hemen hemen aynı kalmıştır. Günümüzde birçok ürün oturma grupları ile birlikte satılmaktadır. Bu konuda, alınacak ürünlerin, kullanılacak salon veya oturma odasındaki koltuk takımı ve mobilyalar ile uyumlu olmasına dikkat edilmektedir. Renklerin ve kullanılan malzemelerin uyumlu olması dekorasyonu daha zevkli hale getirecektir. Salon takımlarında bu uyuma daha çok dikkat edilirken günlük oturma odalarında kullanılan zigon sehpa modellerinde bu kadar ince detaylara girilmemektedir. Bu alanlarda işlevsellik daha ön planda tutulmaktadır. Bu tarz model üretiminde genelde yerli ürünler bulunsa da dünyanın çeşitli yerlerinden ve özellikle Çin'den gelen ithal ürünler de oldukça fazladır. Cam modeller daha fazla özen isterken, son yıllarda daha modern görünümlü, keskin hatlara sahip, düz renk ahşap modeller tercih edilmektedir. Seçilen ürünün kolay silinebilir olması ve dış etkenlerden kolay etkilenmemesi çok önemlidir. Çümkü kullanım alanı itibarı ile ikramların sunulduğu tabakların ürün üzerinde bırakacağı çizikler hiç de hoş olmayan görüntülere sebebiyet verecektir.

Online Alışveriş İmkanları

Günümüzde, her alanda olduğu gibi, zigon sehpa modellerini de kolaylıkla internet üzerinden satın alabilirsiniz. Bilgisayarınızın başından zahmetsizce mobilya alışverişi de mi olurmuş diyenler için çoğu sitede ücretsiz değişim garantisi de mevcut. Evimister.com, kapıda ödeme seçeneği ile indirimli ürünleri satışa sunmaktadır. Evgor.com ise kredi kartına 36 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. En büyük mobilya ve dekorasyon mağazalarından bir tanesi olan IKEA'nın da online alışveriş sitesi bulunmaktadır. Evmanya'da ise en şık ve kullanışlı modeller %65'e varan indirimli fiyatlar ile listelenmektedir. Fiyatlar ise ürünün marka ve modeline göre 50 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Evimister
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları