Zeka Oyunları Oyna: En İyi Zeka Geliştirici Oyunlar Listesi Burada

Zeka Oyunları Oyna: En İyi Zeka Geliştirici Oyunlar Listesi  Burada Galeri

İnternet başında oturan ve canı sıkılanlar için alternatifi bol tercihler vardır. Her yaşa hitap eden yazılımlar özellikle yapılmaktadır. Sebebi ise görsel olarak insanları memnun etmek ve kendisini tercih eden kullanıcıların ilgisini yeniden çekmek olsa gerek. Durum böyle olduğu vakit yazılım firmaları birbirinden farklı türler hazırlamışlardır. Futbol sevenler için en çok tercih edilen frikik kullanma yada penaltı atışı ile ilgi çekici başka türlere yöneldiler. Biraz daha zeka türünü tercih edenler için ise alternatifi bol yazılımlar mevcuttur.

En Popüler Zeka Oyunları Burada!

En Popüler Zeka Oyunları Burada!

Zeka oyunları oynamak için, Oyunlar1.com adlı siteyi ziyaret edebilisiniz. Bunların arasında futbol, yarış, kağıt, boyama gibi popüler olanların arasında zeka türü de yerini almıştır. En çok tercih edilen yazılımlar arasında ise oldukça popüler olan Kutu Uyandır da yer almaktadır. Suyu Doldur, Köy Kur adlı yapımlarda yer almaktadır. Oyunoyna.com adlı site üzerinden de bir çok farklı ve kaliteli yapım ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Mücevher kategorisi ile hafıza tarzına olan yazılımlara erişebilirsiniz. Harvest Honors, Cold Fusion, 1001 Gece Masalları bunlar arasında en çok tercih edilenler. Bir başka hafıza üzerine yapılmış olan ve renk bulma amacı güden Kareler 1, Gold Strike, Blok Düşürme, Renkli Kareler, Küp Parçalama da yerini almıştır. Eşya bulma üzerine olan Küçük Romeo & Juliet, Magic Academy, Alışveriş Mevsimi de ilginizi çekecektir. Zeka oyunları oynamak denince akla gelenlerden biride sudoku türüdür. Özellikle günlük gazetelerin her hafta sonu sıklıkla verdiği ve Türkiye'de oldukça popüler olan sudoku da internet üzerinden online olarak oynayabileceğiniz bir yapımdır. Orijinal Sudoku, Royal Sudoku, Canavar Sudoku sizleri bekliyor. Bu keyifli ve eğlenceli yapımlara hemen ulaşabilirsiniz. Blok itme ise gerek Türkiye gerek ise dünya üzerinde en çok tercih edilen bir başka yazılım türüdür. Renkli Sinir Küpü ile sinirlerinizi iyice gerecek bir oyun sizleri bekliyor. Yön tuşları ile küpü hareket ettirerek boşluktan aşağıya düşürmeye çalışıyorsunuz. Birbirinden zor görevler sizleri bekliyor. Geçtiğiniz her bölümden sonra daha zor bir bölüm ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Blok Kaydırma da bir başka popüler yapım. Burada bir kutuyu renkli bir bölgenin üzerinde getiriyorsunuz. Her kutuyu yerine yerleştirmek için büyük efor sarfediyorsunuz. Yanlış kutuyu yanlış bölgeye itmek ise görevin sonu oluyor ve görev kitleniyor.

Online Olarak Bu Heyecana Katılın!

Zeka oyunları oynamak için acele edin. Kafa rahatlatmak ve zekayı geliştirmek için sürekli tercih edilenler arasında yer alıyor. Sitelerden beğendiğiniz yazılımları, oyun listenize ekleyerek daha sonra onlara kolayca ulaşabilirsiniz. Bazı yazılımlar ilerlemek zor olduğu için size her bölüm sonrası kod verecektir. Kodu bir kağıda yazarak daha sonra kaldığınız yerden de devam edebilirsiniz. Arkadaşların ile karşılıklı oynama imkanınız da mevcuttur. Sinir küpü olarak da sizi sinirlendirebilecek ve keyiflendirecek bir çok yapımdan istediğinizi seçin ve hemen oynamaya başlayın.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Efor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları