Zara Şarkıları: Sanatçının En Sevilen Albümleri Online İndirimde

En Sevilen Zara Türküleri Galeri

Zara; 1976 yılının ocak ayının 15'inde dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Neşe Yılmaz olan sanatçı tahsil hayatına Sosyal Meskenler İlkokulu'nda başladı. Küçük yaşta müziğe büyük ilgi duyması nedeni ile eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ve Şan Eğitim Bölümü'nde bitirmiştir. 1991 yılında Milliyet Gazete'sinin başlatmış olduğu liseler arasında Müzik ve Halk Oyunları yarışması programına katılarak "Türk Halk Müziği Kız Solist" dalında Türkiye'de birinciliğine sahip olmuştur. Aynı dalda yapılan yarışma iki yıl sonra 1993 yılında tekrar düzenlendi ve sanatçı da katıldı ve üst üste birincilikler kazanarak ışığını parlatarak müzikseverleri etrafına toplamayı başarmıştır. 1996 yılında Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'nun başlatmış olduğu 'Yetişmiş Ses Sanatçısı' sınavını kazanarak 'Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı' ünvanıyla Zara şarkılarına ilk adımlarını atarak göreve başlamıştır.

Zara Kimdir? En Sevilen Şarkıları

1997 yılında Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahneye sunulan "Yunus Emre Müzikali ve Yunus Emre'nin sevdiği kız rolü ve solist'' olarak ilk görevine resmi olarak başlamıştır. Konservatuarda okumaya başlamadan önce amatör olarak Türk Sanat Müziği gibi birçok tarzda konserler vermiştir. 1998 yılında sanatçı ilk albümünü ''Avuntu'' adıyla piyasaya sürmüştür. İlk albümüyle büyük beğeni toplayan sanatçı, albümünü çıkardığı yıl ''Eylül Fırtınası'' adlı filmde başrolünü Tarık Akan'la paylaşarak rol almış ve kariyerine son hızla devam etmiştir. İlk albümü müzik severlerin büyük beğenisini toplamıştır. Daha ilk albümünün etkileri geçmeden 2000 yılında ''Boyut'' adlı ikinci albümü ile büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Bir ilki yaratan sanatçı albümünde yer alan tüm türkülere Türk Türküleri'ni tanıtmak amacıyla video çekmiştir. Albümünde yer alan tüm türkülere klip çekmeyi başaran Zara, CD ortamında sevenlerinin önüne sermiştir. İkinci albümünü çıkardıktan tam bir yıl sonra Osman Sınav'ın yönetmenliğini üstlendiği ''Deli Yürek'' adlı dizide yüksek oyunculuk performansıyla dikkat çekerek büyük beğeni toplamış ve yoluna devam etmiştir. 2002 yılında üçüncü albümü ''Misafir'' adıyla 12 türkü ile farklı yorumu, sesinin duruluğu ve güzelliğiyle Türk Halk müziğinde eserleriyle ve kendine özgü tarzıyla fark yaratmayı başarmıştır. Türk Müzik Kültürü'ne gösterdiği büyük çabalarının ve emeklerinin sonucu ödülden ödüle koşan sanatçı Altın Kelebek, Kral Tv gibi platformlarda en iyi kadın ses sanatçısı ödüllerini almıştır. Zara müzikten farklı olarak Eylül Fırtınası ve Boomerang Cehennemi isimleriyle beyaz perdeye sunulan filmlerde büyük oyunculuk becerisiyle de dikkatleri üzerine çekmiştir. En sevilen Zara şarkıları olan Dön Gel Yarim, Hastahane Önünde İncir Ağacı, Elif Dedim, Çökertme, Aynalı Körük, Kızım Diyor, Gesi Bağları gibi eserleri seslendirerek hayranlarına büyük keyif vermiştir.

En Sevilen Zara Şarkıları Ve Albümleri Online İndirimde!

Korsan yayınların giderek arttığı günümüzde orijinal eserleri almak, sanatçının emeğine büyük saygı göstermek olarak nitelendirilebilir. Tabii ki uygun fiyatlar ve orijinal ürünleri bulmak oldukça zordur. www.hizlial.com sitesinde online kitaplar, müzik albümleri ve elektronik ürünleri online olarak satın alabilirsiniz. Her dönemde olan indirimler ile orijinal ürünleri alarak siz de sevdiğiniz beğendiğiniz sanatçılara destek verin. Sisteme üye olarak sepetinize ekleyebilir ve online olarak orjinal ürünlere çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Birçok kredi kartına taksit imkanı sunan site, ücretsiz kargo seçenekleriyle hizmet vermektedir. Siteyi takip ederek online indirim avantajlarından faydalanabilirsiniz. Zara şarkılarına hizlial.com adresinden uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Zara
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları