Yüzücü Mayoları: En Ucuz Mayo Modelleri ve İndirimler Burada

Yüzücü Mayoları: En Ucuz Mayo Modelleri ve İndirimler Burada Galeri

Yüzmek, hem spor, hem keyif hem de başlıbaşına vakit geçirmek için tercih edilen oldukça güncel bir spor. Kaslarımızı uzatıyor, bol kalori yaktırıyor, farkettirmeden bronzlaştırıyor ve yüzerken zihnimiz sadece bu aktiviteye konsantre oluyor. Daha ne olsun! Yüzmenin sağlıklı bir bedene ve zayıflamaya yönelik avantajları öne çıktıkça da hasır çantalarımıza birer yüzücü mayosu eklemek gerekiyor. Bikini seçiminde her ne kadar keyfekeder ve beğeniye yönelik seçimler yapsak da, yüzücü mayosu seçerken şıklığa ek olarak yüzüş konforu ve performansa da dikkat etmek gerekiyor.

Şıklıkla Yüzmek Mümkün

Amacı gereği, bikiniden farklı olarak omuzları da saracak biçimde, tek parça olarak üretilen bu yüzücü mayoları bizi olası bir incinme veya spor sakatlığından koruma amacı taşır. Bununla birlikte kendine özgü bir asaleti ve şıklığı da taşır. Omuz, sırt ve bel dekolteleriyle zevkimize hitap ederken, farklı kumaş oyunlarıyla da kadınlar için ince görünmenin gizli bir sırrı olabilir! Arena ve Nelson Bikini’nin 2012-2013 modelleri, bu özellikleriyle öne çıkıyor.

Hızlı ve Rahat Modeller

Bir yüzücü mayosuna bakarken satıcının sıkça kumaşa vurgu yaptığına tanık olursunuz. Ağırlıklı olarak klora dayanıklı kumaşlardan üretilen mayolar, havuzların yoğun klor oranına karşı solma ve esnemeye karşı dirençli olarak üretilir. Kumaşın su tutmaması ve kısa sürede kuruması da oldukça önemlidir; böylece sadece yazın değil kışın da aynı keyif ve konforla yüzebiliriz. Yüzücü mayonuzun etiketine baktığınızda polyamid, elastan gibi malzemelerle de tanışırsınız. Her mayo markasında farklı oranlarda karıştırılan bu malzemelerin kullanımındaki amaç da hız ve rahatlığın yanına bir de performansı eklemektir.

Yüzücü Mayolarında Performans

Bizler şık ve rahat biçimde havuz ve denizlerde tatillerimiz değerlendirir ve spor yapmanın keyfini çıkarırken profesyonel yüzücüler de bu özelliklerin yanında suya karşı direnç ve sürtünme gibi özellikler arıyor bu mayolarda.Örneğin Sydney 2000 olimpiyatlarında yüzücüler, hızlarını milisaniyelere varan farklılıkta bile olsa arttırabilmek için, köpekbalığı derisini taklit eden yüzücü mayoları giydi. Bu mayoların özelliği, dikey şeritler üzerine, köpek balığı derisi özelliklerini taşıyan bir dokumadan üretilmiş olması. Saniyelerin önem kazandığı bu yarışlarda, yüzücü mayolarına gösterilen özen de artıyor.

Yüzücü Mayosu Online Alışverişi

Birçok marka tüm bu özellikleri barındıran modellerini hem mağazalarda hem internet ortamında müşteri beğenisine sunuyor. Beden ölçüleri belirlendikten sonra yapılması gereken belli başlı markaların mağaza ve intenet satışlarını takip etmek. Eğer alışverişinizi internet ortamında yapacaksanız, modeli değerlendirirken kumaşla ilgili bilgileri de bir kenara not alabilirsiniz. Kolay kuruyan, bedene tam olarak oturan ve terletmeyecek bir kumaş hem yüzüş keyfinizi arttırır hem de sağlıklı spor yapmanızı sağlar. Arena, Nelson ve Yalı Spor mağazalarının yanısıra, birçok spor ürünü çok uygun fiyata bulabileceğiniz Sporena online alışveriş mağazasında da bu ürünleri bulmanız mümkün. sezon modelleriyle öne çıkarken, fiyatlarıyla da oldukça avantajlı seçenekler sunuyor. Bunun dışında Trendyol ve Limango da sezonun açıldığı şu günlerde mayo satışlarına başlamış durumda. Düzenli takip ederek buradaki kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Arena
  • Yalı Spor
  • Limango
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları