Yurt İçi Turlar: Kaçırılmayacak Online Rezervasyon Fırsatları

Bodrum Galeri

Tatile gitmek küçükten büyüğe kadar herkesin en büyük hayalidir. Bazıları yakın ve sıcak yerlerin hayalini kurar, diğerleri ise uzak ve egzotik yerlerin… Aslında tüm hayaller bir gün gelir ve gerçekleşir! Öğrenciler bir an önce yaz tatilinin gelmesini isterler, çalışanlar da yıllık izin günlerinin, ev hanımları ya da emekliler fırsatını bulup hayattan kısa bir mola alıp tatile çıkmak isterler. Böyle düşündüğünüz zaman, gözünüzün önüne hemen yurt içi turlar düzenleyen firmaların renkli ve sizi kendine çeken muhteşem mavilikteki deniz, kum ve güneş görüntüleri gelir. Stresli şehir ortamından, iş hayatından, sıkıntılı bir okul yılından ya da hayatın bitmek tükenmek bilmeyen keşmeşekinden kurtulmak için bir tur firmasının kapısından içeri girmek ya da internet sitesinde kaybolmak istersiniz.

Gezilmesi Gereken, En Çok Gidilen Yerler

Gezilmesi Gereken, En Çok Gidilen Yerler

Hepimizin tatil için gitmek istediği yerler vardır. Kimisi köyünün yemyeşil çayırlarını, ağaçların altında oturmayı ve temiz havasını özler, kimisi ise masmavi denizi ve muhteşem gün batımlarını görmeyi ister. Yurt içi gezileri düzenleyen firmalar insanların isteklerini iyi bildikleri için pek çok yere tur düzenlerler. Bu turlar genellikle, yazın uzun sürdüğü ve güneşin parladığı deniz kenarında bulunan bölgelere tatilcileri götürür. Genellikle fiyatların son derece ekonomik tutulduğu bu turlarla Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgelerini gezip görmek mümkündür. “Güney” diye tabir edilen bölgeler tatilcileri en çok çeken yerlerdir. İzmir yakınlarındaki denizinin güzelliği ile ünlü Çeşme, Urla ve windsurf yapılabilen Alaçatı gibi yerler son zamanlarda tatilcilerin çok sevdiği yerler arasındadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilk tercihi olan Bodrum, Marmaris, Didim, Foça, Ayvalık ve Kuşadası da yerli tatilcilerin en çok rahat ettiği ve sevdiği yerlerdir. Antalya, Alanya, Mersin ve Adana şehirleri de yurt içi turlarda en çok gidilen yerlerden birkaçıdır. Çanakkale, Assos, Akçay, Küçükkuyu ve Altınoluk da yerli tatilcilerin tercihleri arasında bulunmaktadır. Yaz sezonunun güneydeki kadar uzun sürmemesi sebebi ile Karadeniz Bölgesi muhteşem güzelliğine rağmen yaz tatilcilerini çok fazla olmasa da kısa zaman sürecinde çekmektedir. Daha çok kültür turlarına katılanlar bu bölgenin güzelliği karşısında hayran kalmaktadırlar. Güzel yurdumuzun her köşesinde gezilecek görülecek yerler bulunmaktadır. Seyahat firmaları en çok ziyaret edilen bölgelere düzenledikleri gezilerle tatilcileri memnun etmektedirler. Yemyeşil kırlarla yürümek ve koşmak, masmavi ve göz alabildiğine uzanan kumsallardan denize girmek ya da muhteşem günbatımlarından sonra mehtaplı gecelerde stres atmak ve hem beden hem de ruh sağlığına iyi gelmektedir.

Yurt İçi Turlarda Online Rezervasyon Fırsatları Burada!

Güneşin parladığı geniş kumsallar, masmavi bir deniz ve şehrin gürültüsünden uzak bir tatil yapmak isterseniz seyahat firmalarının düzenlediği gezilere katılabilirsiniz. İsterseniz firmaların bürolarından, isterseniz internet ortamından Yakala Co, Gezisitesi ve Tatil.com gibi sitelerden %60’lara varan indirimlerle kampanyalı tatil fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon yaptırmak suretiyle indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yaparak taksitle ödeme imkanlarından faydalanabilirsiniz. İyi tatiller!

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları