Yiğit Bulut Yazıları: İndrimli fiyatlarla sanal mağazalarda

Yiğit Bulut Galeri

Son yıllarda medya dünyasının köşe yazarları arasında en çok ses getirenlerden birisi şüphesiz Yiğit Bulut oldu. Öyle ki gerek yayınları gerekse televizyon programlarıyla geniş bir kitle edinmeyi başardığı gibi kendi meslektaşları tarafından da takip edilen, fikirleri tartışılan, haberlere ve köşe yazılarına konu olan, bir yazar oldu.

Yiğit Bulut Kimdir

1972 doğumlu Yiğit Bulut Galatasaray Lisesi’nden sonra Bilkent Üniversitesinde Bankacılık ve finans bölümünü bitirmiştir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Sorbonne Üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır. Medya kariyerine CNN Türk Kanalında ekonomi yorumculuğuyla başlayan Bulut 2001 ve 2007 yılları arasında Radikal Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Ağırlıklı olarak uzmanlık isteyen ekonomi gibi alanda bu kadar uzun süre aynı gazetede çalışmış olması başarı olarak değerlendirilmelidir. Arama motorlarını kullanarak Radikal Gazetesi internet sitesi arşivinden yazarın 2001-2007 arasından yayınlanmış Yiğit Bulut yazılarının tamamını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Parametre ve Finans analiz isimli televizyon programlarını hazırlamış ve sunmuştur. Referans Gazetesi’de ekonomi yayınına devam etmiştir. 2007 yılında Gazete Vatan’da köşe yazarlığı yapmaya başlayan yazar okuyucu kitlesini genişletti ve ses getiren yayınlarıyla tanınan yazarlardan birisi oldu. Gazete Vatan’ın internet sitesinde Yiğit Bulut yazılarının tamamına ulaşmak mümkün ancak yayınların üzerinden zaman geçtiği için site içerisinde dolaşarak vakit kaybetmek yerine yine arama motoru desteğiyle yola çıkmanız işini kolaylaştıracaktır. Yiğit Bulut 2010 yılında Haber Türk Televizyonunda Genel Yayın yönetmeni olarak çalışmaya başladı aynı zamanda Haber Türk Gazetesi’nde köşe yazılarına devam etti. Bu döneme gelene dek muhalif görüşleriyle tanınan Bulut’un muhalif çizgisinden ayrılması gerek basında gerekse sosyal medyada oldukça sık dile getirildi. Destekleyenlerinin ve görüşlerine katılanların yanı sıra bir o kadar da eleştiriler aldı. Haber Türk’ün internet sitesi arşivinde çalıştığı döneme ait bütün Yiğit Bulut yazılarını görebilir ve okuyabilirsiniz. 2012 yaz aylarında Haber Türk’ten ayrıldıktan sonra Ağustos Ayı itibariyle Star Gazetesi’nde görüşlerini anlatmaya devam etti. Star Gazetesi köşe yazarları sayfasından bu gazetede yayınlanan makalelerini görüntülemeniz ve okumanız mümkün. Gazeteci ve televizyoncu kimliğinin yanı sıra Kısa bir süre olsa da Doğuş Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Diğer kaynaklar

Yiğit Bulut yazılarına internet üzerinde arama yaparak çeşitli kaynaklardan ulaşmak mümkün. Örneğin günlük gazeteler ve bütün köşe yazarlarına ait köşe yazılarını derleyen yazaroku.com yazarın 2012 Ağustos ve Ekim Ayları arasında Star Gazetesinde yayınlanan makalelerine yer veriyor. Site içinde arama yapan modülü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir diğer site tumkoseyazıları.com. Basında yer alan bütün köşe yazarlarına ait yayınları günlük olarak yayınlıyor ve arşivliyor. Yine bu siteden yazara ait 2011 yılından bu yana Haber Türk ve Star Gazetesi’nde yer alan bütün Yİğit Bulut yazılarına ulaşmanız mümkün. Sitenin ana sayfasındaki kullanışlı arama motoru işinizi fazlasıyla görecektir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları