Ygs Coğrafya Konu Anlatımı: YGS Hazırlık Kitaplarında Online İndirim

Coğrafya konu anlatımlı kitap Galeri

Yıllardır eğitim sisteminin düzene oturması için çalışmalar yapılmaktadır. Eskiden sınavlar iki oturumlu olarak yapılırdı. Daha sonra bu sistem değişerek tek oturumlu bir sınav ile üniversiteye girilmeye hak kazanılıyordu. Ancak son birkaç yıldır yeniden iki oturumlu sınav sistemi uygulanmaktadır. Bu sınav sistemleri öğrencilerin daha sağlıklı bir şekilde sınava hazırlanmasına katkı sağlıyor. Üniversite sınavları öğrenci seçme yerleştirme merkezi tarafından yapılmaktadır. İlk sınav mart ayında yapılmaktadır. Bu ilk sınavın ismi yüksek öğretime giriş sınavıdır. Üniversiteye girmek isteyen lise mezunları öncelikle bu sınava girmek ve ikinci sınava geçmeye hak kazanmak için en az baraj puanını geçmeleri gerekmektedir. YGS Türkçe, matematik fen ve sosyal bilimler derslerinden derlenmiş sorulardan oluşmaktadır. Türkçe ve matematik hemen hemen bütün bölümler için çözülmesi gereken derslerden olduğu için dershanelerde en çok önemsenen derslerin başında gelmektedir. Çoğu zaman dershanelerde sosyal ve fen dersleri geri planda kalmakta ve bu derslere yeterince çalışılmamaktadır. Sosyal bilimler derslerinde felsefe tarih ve coğrafya gibi mutlaka çalışılması gereken dersler bulunmaktadır. Özellikle coğrafya gibi oldukça geniş kapsamlı bir dersin mutlaka kitaplardan yardım alarak çalışılması gerekmektedir. YGS coğrafya konu anlatımı kitapları ve soru bankaları sayesinde bu dersin üstesinden gelmek ve sınavda çıkabilecek soru türlerini öğrenebilmek mümkündür.

YGS Coğrafya Konu Anlatımı Kitaplarının İçeriği

YGS Coğrafya Konu Anlatımı Kitaplarının İçeriği

YGS coğrafya konuları geniş kapsamlı olduğu ve her sene farklılık gösterdiği için mutlaka detaylı bir şekilde çalışılmalıdır. Dünyanın şekli ve coğrafi konumu, dünyanın hareketleri, iklim ve harita bilgisi, beşeri coğrafya ve ekonomik faaliyetler gibi bilindik konulardan oluşur. Bu dersleri ayrıntılı bir şekilde inceleyen kitaplar okunup sorular çözüldüğü taktirde kısa zamanda bu ders öğrenilebilmektedir. Matematik ve Türkçe sorularının hepsine doğru cevap verilse bile sosyal ve fen sorularına verilecek birkaç yanlış cevap puanın azalmasına sebep olacaktır. Yüksek öğretime geçiş sınavından iki ay sonra lisans yerleştirme sınavı yapılmaktadır. Lisans yerleştirme sınavı beş oturumlu olarak gerçekleşmektedir. İlk sınavda barajı geçerek ikinci sınava girmeyi hak eden öğrenciler seçmek istedikleri bölümün derslerinden oluşan sınavlardan birine girmektedirler. Genelde haziran ayında yapılan LYS matematik, yabancı dil, fen bilimleri, edebiyat ve sosyal bilimleri derslerinin derlendiği sınavlardan oluşmaktadır.

Üniversiteye Hazırlanırken İhtiyaç Duyulan Kitaplar Online Kitapçılarda

Günümüzde öğrenciler lise son sınıfta dershaneye giderek üniversiteye hazırlanmaya başlarlar. Ancak ilk sende arzu edilen bölüm kazanılmadığında ikinci bir sene tekrar sınava hazırlanmak gerekmektedir. Bu durumda ikinci seneye kalan öğrencilerin tekrar dershaneye gitmeleri gerekir. Ancak çoğu ailenin maddi durumu çocuklarını dershaneye göndermeye yetmeyebilir. Bu yüzden çocuklar eldeki imkanlarla sınava hazırlanmaya çalışırlar. Eğer yeterli düzeyde bir çalışma yapılıyorsa ve sağlam kaynaklardan yardım alınıyorsa sınavı kazanmak mümkündür. Sınava yönelik konu anlatımlı ders kitapları için online kitapçılar tercih edilebilir. YGS hazırlık kitapları ve soru bankalarının bulunduğu İdefix.com'dan online olarak kitap siparişi verilebilir. Bütün derslerin konu anlatımlı kitaplarının bulunduğu site indirimli fiyatları ile aileleri büyük bir masraftan kurtarıyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları