Yerli Otomobil: Uygun Faiz Oranlı ve Kolay Geri Ödemeli Krediler

Yerli Otomobil Galeri

Ülkelerin gelişmişliğini öğrenebilmek için o ülkenin sanayi alanındaki gelişmelerine göz atmak gerekir. Bir ülkenin ekonomik olarak gelişmişliğinin göstergesi ürettiği sanayi ürünlerinin sayıca fazla olmasıdır. Ülkemizde son yıllarda sanayi alanında büyük gelişmeler olmaktadır. İnsanların yaşamını kolaylaştıracak olan ürünlerin üretildiği fabrikalar açılmakta ve bu fabrikalar sayesinde insanlara iş imkanı doğmaktadır. Ülkemizde gelişmekte olan sektörlerden biri otomotiv sektörüdür. Ülkemizde bugüne kadar bu alanda çeşitli atılımlar yapılmıştır. Yatırım ülkesi olma yönünde emin adımlarla ilerleyen ülkemizde yabancı otomotiv firmaları fabrikalar kurup çeşitli modellerde araçlar üretmişlerdir. İlk olarak 1929 yılında Ford markası tarafından İstanbul'da otomobil üretme girişimi başlamıştır. Ülkemizde yüzde yüz yerli otomobil üretmek için girişimlere başlanmıştır.

Ülkemizde Otomobil Üretiminin Tarihçesi

Cumhuriyetin kurulduğu yıllardan günümüze kadar sanayi alanında çeşitli atılımlar yapılmaktadır. Özellikle otomotiv sektöründe ciddi adımlar atılmıştır. Ancak ekonomik nedenlerden dolayı bu adımlar kısa süreli olmuştur. İlk olarak 1929 yılında İstanbul'da Ford markası adı altında otomobil üretimine başlanmıştır. Fakat 1930 yılında yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bu girişim kısa süreli olmuştur. Daha sonra 1961 yılında dönemin cumhurbaşkanı Cemal Gürsel'in teşvikiyle ilk yerli otomobil olan Devrim Türk mühendisleri ve işçileri tarafından yüz otuz beş günde üretilmiştir. Sadece dört adet üretilmiş olup ekonomik ve siyasi nedenlerden dolayı seri üretime geçilememiştir. Fakat bu araçlar ilk seri üretim olan Anadol markasının üretilmesine katkı sağlamıştır. Teknoloji ve sanayi geliştikçe ülkemizde özel sektör hızla ilerlemiş ve yabancı firmalarla ortak olarak fabrikalar kurulmuştur. 1968 yılında İtalyan otomobil devi Fiat ile birlikte Tofaş kurulmuştur. Ayrıca 1969 yılında kurulan Oyak Fransız markası olan Renault ile birlikte araç üretmeye başlamışlardır. Bu araçların çeşitli modelleri 2000'li yıllara kadar üretilmiştir. Ayrıca Honda, Hyunda, Opel ve Toyota gibi markalar araçlarını ülkemizde üreterek tüm dünya insanlarının kullanımına sunmuşlardır. Dünya çapında ünlü olan bu markalar araçlarını ülkemizde üretmektedirler. Bu markaların yüzlerce araçları her yıl trafiğe çıkarak insanlara hizmet etmektedir. Ülkemizde de çeşitli dönemlerde otomobil üretimi girişimi olmuştur. Bu girişimler çeşitli nedenlerden dolayı ertelenmiştir. Fakat son yıllarda yeniden yerli araçlar üretmek için harekete geçilmiştir.

Yerli Otomobillerde Uygun Kredi Fırsatı

Araç almak için yeterli miktarda paranız yoksa bunu dert etmenize gerek yok. Araç almak için ihtiyacınız olan parayı çeşitli banklardan kredi çekerek temin edebilirsiniz. Bankalar alıcılara yardımcı olabilmek için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu bankalar alacağınız kredileri çok uygun taksitlerle geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Alacağınız aracın sıfır ya da ikinci el olması bankaların size vereceği kredilerin faiz oranlarının da değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Yerli otomobil ayrıcalığına sahip olabilmek için çeşitli bankalar on sekiz ya da yirmi dört aya kadar sıfır faizli kredi imkanı sağlamaktadır. Bu uygun faiz oranlı ve geri ödemeli kredilerden yararlanmak için acele edin.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları