Yeni Yıl Hediyeleri: Yaratıcı ve Şaşırtıcı Hediye Seçenekleri Burada

Sevdiklerinizi Hediyelerle Şaşırtın Galeri

Yılbaşı günü dünyanın bir ucundan diğerine hemen her kültürde farklı geleneklerle kutlanan ve önemsenen bir olay. Her sene kutlamaların en coşkulu ve gösterişlilerinin yaşandığı, kimi yerlerde sofraya konan geleneksel yemeklerle kimi yerlerde ise ülkenin en önemli meydanlarında kurulan devasa, ışıl ışıl dekorlarla dikkat çeken bir gün. Şehrin farklı noktalarından insanların toplandığı alışveriş merkezlerinden evlerin salonlarına kadar pek çok mekan bu zamanda ışıklarla donanıyor, ağaçlar rengarenk süsleniyor. O gece evlerde ya da eğlence mekanlarında herkes sevdikleriyle bir arada eğlenmenin planlarını yapıyor, restoranlar ve oteller bu geceye özel programlar sunuyor. Tüm bu coşkunun değişmeyen en önemli ortak noktası ise yine sevdiklerimizle yeni yıl hediyeleri paylaşmak. Öyle ki yılbaşına özel alışverişler için kampanya ve indirimler neredeyse bir ay öncesinden dikkat çekmeye başlıyor.

Yeni Yıl Hediyelerine Yaratıcılığınızı Katın

Elbette herkes sevdiklerine en güzel, en ince düşünülmüş hediyeyi bulmaya çalışır. Ama çoğu kez bu konuya yeterince zaman ayırmaz, hayal gücümüzü bu iş için kullanmayı ihmal ederiz. Oysa insanlar artık her sene eşarp ya da kazak gibi benzer ve sıradan bir giyim eşyası almaktan sıkıldı; biblo ya da resim çerçevesi gibi hiçbir kişisel özellik taşımayan ev eşyaları vermenin modası ise çoktan geçti. Alışveriş merkezi, hediyelik eşya dükkanı gibi yerlere ve buralardaki klişe hediye seçeneklerine ulaşmak bu kadar kolayken artık bu konuda yeni fikirler bulmanın zamanı gelmiş gibi görünüyor. Bunun için de erken davranıp yeni fikirler üzerinde düşünmek için vakit ayırmak gerek.

Kişiye Özel ve Aktivite İçeren Seçenekler

Aktivite içeren hediyeler son zamanlarda oldukça moda. Özellikle Groupon ve Grupanya gibi grup satın alma sitelerinden online olarak satın alınabilecek indirimli aktivite fırsatları yaygınlaştığından beri, sevdiklerinize paraşütle atlama, lüks spor araba kullanma ya da stüdyoda kendi sesiyle şarkı kaydedip albüm oluşturma gibi tecrübeleri sunmak artık çok kolaylaştı. Böylece hem bu kişiye özenli ve düşünülmüş bir armağan verilmiş oluyor, hem de onun belki de yıllardan beri düşlediği ama bir türlü yapmaya fırsat bulamadığı bir hayali gerçekleştirilebiliyor. Özellikle çiftler beraber yapılabilecek aktivitelerle aşklarına yeni heyecanlar bile katabilirler. Çocuklar içinse kendi oynamak istedikleri oyunları seçebilecekleri ve denetimli bir şekilde özgür kalabilecekleri günlük veya saatlik oyun parkı girişleri mutlaka herhangi bir oyuncaktan daha eğlenceli olacaktır. Bir diğer bakış açısı yeni yıl hediyesini kişiselleştirmek olabilir. Mağazadan alınmış, herkesin üzerinde görülebilen herhangi bir giyim eşyasının birini en fazla ne kadar heyecanlandırabileceği ortada. Ama bir arkadaşın diğerine, sadece ikisinin arasında geçen bir espriyi ya da ortak bir anılarının fotoğrafını bastırdığı bir giysiyi vermesi mutlaka çok daha özel ve eğlenceli olacaktır. Bir anneyi ona olan duyguların içtenlikle anlatıldığı bir şiirle şaşırtmak, sevgiliye ilişkinin her yılını sembolize eden süslerden oluşan bir bilezik tasarlamak armağanı kişiselleştirecek ve anlamlı kılacaktır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Grupanya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları