Yemek Masası: Ölçüleri, Fiyatları ve Online Alışveriş Fırsatları

Yemek Masası: Ölçüleri, Fiyatları ve Online Alışveriş Fırsatları Galeri

Salonun ve yemek odalarının vazgeçilmez parçalarından birisi olan yemek masası, hem görsel hem de gereklilik açısından oldukça önemlidir. Evlerde bulunan genellikle 4 yada 6 kişilik modellerin yanı sıra açılır kapanır modeller tercih ederek evde vereceğiniz davet ve arkadaş toplantılarında kolaylık sağlayabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna, renklerine, çizgisine ve mobilyasına uygun modeller tercih etmek, ortamda bütünlük yaratmanızı sağlayacaktır. Mutfak dekorasyonuna uygun yuvarlak model bir mutfak masası ile mutfağa hoş bir hava katabilirsiniz. Onun dışında yer sıkıntınız yok ise salonlarda kullanacağınız geniş ve gösterişli yemek masası ile ortama zengin bir hava katabilirsiniz. Yemek yerken kullandığınız tabaklar, bardaklar, takımlar ve peçeteler kadar masa ve aksesuar detayları da oldukça önemlidir.

En Gözde Yemek Masası Tasarımları ve Ölçütleri

Tercihinizi yapmadan önce, öncelikle beğendiğiniz ve almayı düşündüğünüz ürünün boyutları ve şeklinin salon ya da yemek odanızda nasıl görüneceğini hesaplamak ve karar vermeniz gerekir. Ailece kullanacağınız masalar için masanın kolay kullanılabilirliği ve temizliği oldukça önemlidir. Vernikli ve kaygan zeminli modeller kullanım açısından rahat ve pratiktir. Yuvarlak köşeli modeller ise çocuklu aileler için doğru bir tercih olacaktır. Onun dışında evinizde sık sık davetler veriyor ve toplantılar yapıyorsanız, daha geniş modeller size daha çok hitap edecektir. Seçtiğiniz modelin, odanın diğer ürün ve detaylarıyla uyum sağlaması da gerekiyor. Modern görünümdeki bir salona, klasik tipte bir ürün seçmek biraz riskli bir tercih olacaktır. Yine klasik tipte bir ortama modern görünümlü bir ürün daha uygun olacaktır. Onun dışında almayı düşündüğünüz ürünü, ortamda gözünüzde canlandırarak ortama uygun olup olmadığını kafanızda hesaplayabilirsiniz. Değişik tasarımlara sahip modeller, çılgın modeller ve değişik fikirlerle ortamı bambaşka bir havaya büründürebilirsiniz. Her bir parça ortamda harikalar yaratabileceği gibi, yanlış tercihlerle ortamı daha kötü bir havaya sokabilirsiniz. Onun dışında aradığınız modeli bulamazsanız kafanda tasarlayacağınız bir ürünü, tasarımcılara vererek çok daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Online Alışveriş Fırsatları

Yemek masası alırken iyice araştırmak ve mağazalardaki ürünleri detaylı biçimde inceleyerek ve fiyat karşılaştırmaları yaparak kendinize uygun bir ürün bulabilirsiniz. Sevdiğiniz renklerin yanı sıra, ortama ve tarzına uygun bir model seçmek akıllıca bir tercih olacaktır. Alışveriş sırasında tercih edebileceğiniz mağazalar arasında Modoko Mobilyalar çarşısındaki birçok mağaza, İkea, Praktiker gibi yapı mağazalarından bulabileceğiniz gibi Evgör, Zebrano gibi markaları da tercih edebilirsiniz. İnternet sitelerinde bulabileceğiniz bir çok ürün yelpazesi ile dilediğiniz modelde, ebatta ve renkte ürünleri tercih edebilirsiniz. Online alışverişin avantajlarından biri de rahatlıkla fiyat karşılaştırması ve araştırması yapmaktır. Online olarak yemek masası satın alabileceğiniz siteler arasında Markamobi, Mobi Çarşı gibi internet sitelerinin yanında, İkeaonline katalog ve Evgör online alışveriş mağazalarından da tercihlerinize, kapınızda ödeme kolaylığıyla sahip olabilirsiniz. İçerisinde bulunduğumuz teknoloji çağı sayesinde dekorasyon ve mobilya ürünlerini evinizden çıkmadan satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Ikea
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları