Yem Fiyatları: Evcil Hayvan Yemleri ve Mamalarında İndirimler

Evcil Hayvanlar Galeri

İnsanoğlu doğada aklını kullanabilen tek canlıdır. Aklı sayesinde çevreye kısa sürede uyum sağlayarak çevresindeki her türlü şeyi kendi ihtiyaçları için kullanmaktadır. Bunların arasına hayvanlar da dahildir. Hayvanların etinden, yününden, sütünden, yumurtasından yararlanılmaktadır. İnsanoğlu tarih öncesi çağlarda yaşamını devam ettirebilmek için avcılık ve toplayıcılık yapmakta idi. Avladığı hayvanları barınaklarına getirip diğer insanlarla birlikte yiyorlardı. Zaman ilerledikçe ve yerleşik hayata geçtikçe artık insanlar sadece bir av peşinde koşmaktansa birden fazla avı yakalamayı ve kendilerine zarar vermeyecekleri bir yere kapatmaları gerektiğini düşündüler. Zaman ilerledikçe yakaladıkları hayvanları evcilleştirmeyi öğrendiler. Yerleşik hayata geçince evcilleştirdikleri bu hayvanların etinden sütünden, yününden, gücünden yararlanmaya başlamışlardır. Günümüze doğru gelindiğinde bu evcilleşen hayvanlar artık insanların dostu olmuş ve evlerimize kadar girmişlerdir. İnsanlar vazgeçemedikleri bu evcil hayvanları çocukları kadar önemsemektedir. Onların her türlü ihtiyacını karşılamaktan çekinmezler En pahalı yemleri fiyatlarını düşünmeden satın alırlar.

Sadık Dostlarımız Evcil Hayvanlar

İnsanoğlu hayvanları evcilleştirdikten sonra onları her türlü amacı için kullanmıştır. Başta onların çeşitli özelliklerinden yararlanırken sonraları aralarında çok sıkı bir yakınlık kurulmuş ve bir sevgi bağı oluşmuştur. Günümüzde de bazı hayvanları alıp evimizde ya da bahçemizde beslemekteyiz. Kedi, köpek, kuş, balık, kaplumbağa gibi canlılar evde beslenen evcil hayvanların başında gelir. Bu hayvanlar kimi zaman insanların dostu, kimi zaman da yalnızlıklarını paylaşan arkadaşları olmuştur. İnsanlara bu denli candan davranan bu hayvanların bakımına oldukça özen gösterilmelidir. Onlara sağlıksız bir ortam sunulduğunda hastalanabilir ve hatta ölebilirler. Onların bakımı için şunlar yapılabilir. Ne karınları çok aç bırakılmalı ne de aşırı derecede yemek verilmelidir. Yiyecekleri kadar yemek ve içecekleri kadar su verilmelidir. Suları daima temiz olmalıdır. Bulundukları ortam temizlenmeli ve havalandırılmalıdır. Özellikle belirli aralıklarla vücut temizlikleri yapılmalıdır. Onların hareket edebilecekleri ortamlar hazırlanmalıdır. Evinizde kuş besliyorsanız onu kafesinde çıkarıp uçmasını sağlamanız gerekir. Aksi taktirde uçma yetisi kaybolabilir. Hastalandığı zaman veterinere götürülmeli ve eğer aşı yapılması gerekiyorsa aşılarını düzenli bir şekilde yaptırılmalıdır. Evde hayvan beslemek ne kadar güzel olsa da maddiyat gerektiren bir durumdur. Onlara alınacak mama ve yem fiyatları değişiklik gösterebilir.

Mama Ve Yem Fiyatlarında Online İndirimler

Evlerimizde çeşit çeşit hayvanlar besleriz. Tavşan, köpek, kuş, kedi, balık bu hayvanlardan bazılarıdır. Onları evlerimizde bulundurduğumuz için bizim de onlara karşı sorumluluklarımız vardır. Bu sorumlulukların başında karınlarını doyurmak gelir. Evlerde beslediğimiz bu canlılar özelliklerine göre farklı farklı şeyler yerler. Kimileri mama yerken kimileri de yem yer. Bazılarında da kendi yediğiniz yiyeceklerden verebilirsiniz. Evde hayvanlarınız için yem ve mama stoğu yapabilirsiniz. Eğer bir paket maması bittikten sonra diğerini almaya kalkarsanız köpeğiniz geçen bu süre içinde aç kalabilir. Yem fiyatları pet shoplarda farklılık gösterebilir. Bu ürünleri indirimli fiyatlara almak istiyorsanız Şehir Fırsatı ve Grupanya adlı siteleri takip edebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Şehir Fırsatı
  • Grupanya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları