Yediiklim Kpss: Sınavlara Hazırlık Kitapları Online İndirimli Fiyatla

Yediiklim Yayıları Galeri

Ülkemizde meslek sahibi olabilmek için belli bir eğitimden geçmek gerekmektedir. Bu eğitimi de insanlar devletin resmi kurumları olan okullarda almaktadırlar. Kamuda çalışmak isteyen kişilerde öncelikle aranacak şey lise, ön lisans ve üniversite mezunu olmalarıdır. Bu okulları bitiren bireylerin sayısı bir hayli fazladır. Kamuda çalışmak isteyen insanların sayısı alınacak personel sayısından fazladır. Bu nedenle bu kişiler arasında seçim yapılarak kamuya personel alımı yapılmaktadır. Tabii bu seçim belli tarihlerde yapılan sınavlarla olmaktadır. Bu sınavlarda yeterli puan alan kişiler kamuda çalışmaya hak kazanmaktadır. Bu sınavlardan sonra alınan puanlar yüz puan üzerinden değerlendirilir. Gün geçtikçe girilecek kamu kurumunun taban puanı artmaktadır. Yani Türkçe öğretmenliği bölümünü okuyan bir öğrenci 2008 yılında sınavdan aldığı seksen taban puanıyla atanırken 2012 yılında seksen beş taban puanıyla atanmaktadır. Taban puan arttığı için insanlar daha çok çalışarak bu puanları almak zorundadır. Yediiklim KPSS için yayınlar çıkararak sınava hazırlananlara yardımcı olmaktadır.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Nedir?

ÖSYM tarafından düzenlenen, devlet işine yani kamu kurumlarına ilk defa girecekler için yapılan bir sınavdır. Bu sınavdan yeterli puan alanlar mezun oldukları bölümlerle ilgili kamu kurumlarına girerler. Kamu Personeli Seçme Sınavı üç bölümden oluşmaktadır. Öğretmenlik, KPSS A ve B grubu sınavlarından oluşmaktadır. Bu sınavlara farklı bölümlerde okuyan kişiler girmektedir. A grubu sınavından alınan puanla, uzman, müfettiş, denetmen, kaymakam yardımcılığı ve kontrolör yardımcılığı gibi mesleklere atanılır. Bu meslekler kariyer meslekler olarak adlandırılır. B grubu sınavı ile A grubundaki mesleklerin dışındaki diğer mesleklere atama yapılır. Teknisyen, veteriner, hemşire, mühendis, psikolog gibi meslekler B grubu sınavı sonucunda alınan puanla yerleşilir. Öğretmen olmak için ise hem B grubu sınavına girilir hem de eğitim bilimleri sınavına. 2013 yılında itibaren bu sınavların dışında bir de alan sınavı eklenmiştir. ÖSYM tarafından düzenlenen öğretmenlik sınavının ağırlığı şu şekilde bölünmüştür: Genel yetenek yüzde on beş, genel kültür, yüzde on beş, eğitim bilimleri yüzde yirmi ve alan sınavının ağırlığı ise yüzde ellidir. Yediiklim KPSS alan sınavına hazırlanan öğretmenler için bu yıl tüm hazırlıklarını yaparak bu alanlarla ilgili kitaplarını yayımlamıştır.

Yediiklim KPSS Hazırlık Ktapları ile Sınavlara Hazırlanın

Ülkemizde kamu personeli olmak için Kpss adı verilen sınavlara girilir. Ülkemizde üniversiteden mezun olanların sayısı kurumlara alınacak personel sayısında fazla olduğu için kurumlara alınacak kişiler sınavla seçilir. Bu sınava girecekler sınavlardan yeterli puanları almak için çok sıkı çalışmalılar. Çeşitli yayınevleri bu sınavlara hazırlananlar için yardımcı kaynak hazırlamaktadır. Yediiklim KPSS için konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, çözümlü denemeler, yaprak testleri hazırlamaktadır. İlk defa bu sene öğretmenler için yapılacak olan alan sınavı için de yeni yayınlar hazırlamaktadır. sınavlara hazırlık kitaplarını çeşitli kitapçılardan alacağınız gibi idefix ve kitapyurdu gibi internet sitelerinden indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları