Yazlık Ayakkabı: Bay ve Bayan Yazlık Ayakkabı Modelleri

Yazlık Ayakkabı: Bay ve Bayan Yazlık Ayakkabı Modelleri Galeri

Ayakkabılar gerek kadın, gerek erkek, gerekse çocuk, yediden yetmişe herkesin sevdiği, ne kadar elinde olsa da mutlaka bir çift daha almak istediği bir giyim malzemesidir. Bir başka deyişle, ayakkabılar hem bir ihtiyaç, hem de önemli bir aksesuardır. Baharın yavaş yavaş gelmeye başladığı, havaların giderek ılındığı bu günlerde birçok kişinin tarafından 2012 yazı için giyilebilecek yazlık ayakkabı modelleri düşünülmeye başladı. 2012 Yazı için kadın ve erkek modası nasıl, ne tür renkler kullanılacak ve nasıl ayakkabı modelleri giyilecek, bunlar şüphesiz birçok insanın aklında olan sorulardır. Ancak, öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta, model ve çizgiler ne olursa olsun, yaz aylarında havaların sıcak olması nedeniyle ayağa hava aldıran, ayağı terletmeyen, rahat yazlık ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Bu anlamda, özellikle plajda ve yoğun iş hayatında hareketleri kısıtlamaması için düz veya orta yükseklikte ayakkabılar tercih edilmelidir. Yaz akşamlarında ise rahatlıkla daha topuklu modeller tercih edilebilir. Düğünlerin ve partilerin yoğun yapıldığı yaz aylarında birbirinden şık abiye modeller de akşam kullanımı için tercih edilebilir. Eğer yazlık ayakkabı arayışı içerisine girerseniz, dükkan dükkan gezmeden de, Trendyol veya Zizigo gibi online alışveriş sitelerinden bu ürünleri satın alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

2012 Yazı Bayan Ayakkabı Modelleri

2012 Yazı Bayan Ayakkabı Modelleri

2012 Yazında canlı renkler öne çıkmaktadır. Sarı ve sarı tonları, turuncular özellikle yoğun kullanılan renklerdir. Bu renklerin yanısıra yaz günlerine yakışan eflatun, pembe ve fuşyalar da modellerde yoğun şekilde kullanılmaktadır. Gerek topuklu ve abiye modellerde, gerekse düz sandalet modellerde bu renkler ön plana çıkmıştır. Yazlık ayakkabılar üzerine aksesuar olarak çiçekler, kelebek ve çeşitli renklerde taşlar süsleme olarak kullanılmaktadır. Günlük giyilecek yazlık ayakkabılarda çiçek ve yaprak gibi süslemeler kullanılırken, abiye modellerde çeşitli taş ve boncuk uygulamaları öne çıkmaktadır. 2012 yazında öne çıkan modellerden biri de çeşitli kumaşlardan yapılan çanta ve ayakkabılardır. Özellikle hasır bu mevsim çok kullanılmıştır. Hasır ve tahta ile hazırlanan yazlık ayakkbılar vitrinlerde yoğun şekilde görülecek ve göz alacak. Topuklu ayakkabılarda dolgu topuklar ön plana çıkmaktadır. Yüksek ökçeli yazlık ayakkabılar arasında en rahat giyilen modeller olan dolgu topuklu ayakkabılar yine bu yaz ayaklarımızı süsleyecek.

2012 Yazı Erkek Modelleri

Bu yaz erkek ayakkabı modellerinde de canlı renkler ön plana çıkmakta. Klasik renkler olan siyah, kahverengi, krem her zamanki gibi modellerde kullanılmakla birlikte sarı ve sarı tonları, turuncular, beyaz kadın ayakkabılardaki kadar canlı tonlarında olmasa da erkek yazlık ayakkabılarında da bol miktarda kullanılmış. Bu yaz erkekler için hazırlanan parmak arası terlikler yine gözde. Terlikler ana renklerde değil, birçok ara renkte de hazırlanmış. Bu sezonun dikkat çeken bir diğer yazlık ayakkabı modeli de geçmişte hayli gözde olan ve yeniden gündeme gelen espadriller. Özellikle seksenli yıllarda yoğun şekilde kullanılan ve o yıllarda rahat kullanımıyla yaz aylarının gözdesi olan espadrilller bu yaz yenidemn gözde oldu. Hemen hemen her renkte ve birçok desende üretilmiş olan espadriller kadın erkek herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Beyler için özel hazırlanan yazlık ayakkabı modellerinin en tercih edileni olan sandaletler de bu sezon yine göz alıcı şekilde vitrinlerdeki yerini alacak. Online alışveriş yapma meraklısı iseniz; özellikle ayakkabı alışverişine odaklanan Zidaya alışveriş sitesine göz atmanızı öneririz. Neredeyse tüm markaların tüm modellerini en uygun fiyatlarla ve çeşitli ödeme kolaylıklarıyla müşterisine sunan Zidaya, Türkiye'de ayakkabı satışında lider olmaya aday şirketlerden biri.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Zidaya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları