Yaşlı Adam ve Deniz: Bu Yılın En Çok Satanları Online Mağazalarda

Yaşlı Adam ve Deniz Galeri

Yaşlı Adam ve Deniz, 1952 yılında Ernest Hemingway tarafından kaleme alınan, Nobel ve Pulitzer dahil olmak üzere en prestijli ödülleri kazanan bir romandır. Ernest Hemingway, 1899 yılında ABD'de doğmuş, 1961 yılında ise av tüfeğiyle kendini vurarak intihar etmiştir. Ünlü yazarın 1.Dünya savaşında göstermiş olduğu cesaretten ötürü de bir gümüş madalyası bulunuyor.Savaş sırasında ağır bir şekilde yaralanması ve gazi ünvanı ile ülkesine geri dönmesinden sonra 1925 yılından sonra yazdığı eserler ile meşhur olmuştur. Yazdığı eserlerden birkaç tanesi aynı zamanda beyaz perdeye de aktarılmıştır.

Nobel ve Pulitzer Ödüllü Bir Roman...

Nobel ve Pulitzer Ödüllü Bir Roman...

Ernest Hemingway, benzetmeleri sevmeyen ve bunu romanlarında kullanmayan daha çok sade ve yalın bir anlatımı seçen yazarlardandır. Nobel ve Pulitzer gibi birbirinden değerli iki ödülü kazanmasını sağlayan ve dikkat çeken konusu ile beyaz perdede gösterime giren Yaşlı Adam ve Deniz adlı eserinde ise bir nevi kendi hayatından kesitleri sunuyordu. İlerleyen yıllarda kendine bir balıkçı teknesi alan yazar 1952 yılında bu şahane esere imza atmıştır. Konu olarak ise insanların hayata daha sıkı tutunmaları gerektiğini anlatıyor ve her şeyin tamamen boş olduğunu belirtiyordu. Yine bu kitapta 2 kere savaşa katılan, hayatı maceralarla geçen bir adamın öyküsünü bulmak mümkün. Genel olarak romanda konu ise şöyle işliyor: Yaşlı adam Santiago, balıkçılık ile geçimini sağlayan bir adamdır. Ancak tam 84 gündür balık yakalayamıyor ve sürekli eli boş bir şekilde evine geri dönüyordu. 84 gün süren bu kısmetsizlikten nasibi ise diğer balıkçıların alaycı gülüşleri ve sözleri tamamlıyordu. Kendisi ile balığa çıkan ve balıkçılık ile ilgili her şeyi ustası yaşlı adamdan öğrenen Manolin ise ailesi tarafından başka bir balıkçı teknesine gönderilir. Santiago bile bir daha balık yakalayamayacağına inanırken küçük bir çocuk olan Manolin ise ona çok büyük ve güzel bir balık yakalayacağı konusunda destek olur ve onu bu duruma inandırmaya çalışır. Son bir gayret ile bir defa daha denize açılan yaşlı adam son derece güzel bir kılıçbalığı görür ve tam beş gün boyunca bu balığı yakalamak ve kasabaya geri dönmek için büyük bir hayret gösterir. Romanın esas konusu ise işte burada başlıyor. Avını geri getirmek için çektiği çileyi ve avının diğer balıklar tarafından yenmesi durumunda elinden hiçbir şey gelmemesini anlatıyor.

Fırsat Kodları ile Sanal Kitap Alışverişi!

Yaşlı Adam ve Deniz dahil ünlü yazarın birçok romanına Kitapyurdu.com, Idefix.com ve KitapMax.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Muhteşem kurgusu, sade ve benzersiz anlatımı ile tüm dünyada büyük bir üne kavuşan bu kitap, 100 temel eser arasında yer alıyor. Kitapmax.com sayesinde kapıda ödeme imkanınız da var. Sitemizde bulunan indirim kuponları ve hediye çeklerini kullanarak kitaplara çok daha cazip fiyatlar ile de sahip olabilirsiniz. Üstelik indirim kuponlarına ulaşmak tamamen ücretsiz. Güncel olarak sitemizi ziyaret etmeniz ve aktif fırsat kodlarına ulaşmanız yeterli.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları