Yamaha Motor: Scooter, Enduro, Chopper, Moped, Cross, Racing Modelleri

çarpıcı tasarım Galeri

Motorlu taşıtlar konusunda japon kalitesinin en iyi temsilcilerinden biri olan Yamaha Motor, merkezi Iwata Shizuoka'da yer alan ancak global pazardaki haklı ünü sayesinde bir dünya markası sayılan dev bir isimdir. Yamaha çatısı altında yer alan şirketin kuruluşu bin dokuz yüz elli beşe dayanır. Daha önce akustik piyanoların üretiminde elde edilen başarı ve deneyim, motosiklet üretiminde büyük fayda sağlamıştır. Günümüzde motosiklet üretimi konusunda Honda'dan sonra ikinci sırada gelen şirketin ismini motosikletler dışında yatlar, arazi taşıtları ve botlar gibi daha pek çok motorlu aracın üzerinde görebiliriz.

Yamaha Motor Dünyanın İkinci Motosiklet Üreticisidir

Yamaha Motor Dünyanın İkinci Motosiklet Üreticisidir

Yamaha Motor bünyesinde satışa sunulan modellere kısaca göz atacak olursak kuşkusuz ilk sırayı MotoGP'ye özel olarak geliştirilen YZF-R1 modeli alır. En üst seviyede Supersport makinesi olan bu modelin hız ve yüksek performans için ön kaportası tamamen yenilenmiştir. Diğer markaların benzer modellerine göre hırçınlık ve ağırbaşlılık arasındaki dengeyi iyi tutturabilen bu model yol tutuşu ve konforu ile vazgeçilmeziniz olacaktır. Supersport kategorisindeki modeller Racing olarak da bilinmektedir. Kısa mesafeler için ideal olan bu motosikletler uzun yolculuklarda daha yüksek yakıt tüketimi ve yorucu sürüş deneyimi yaşatabilir. Adventure kategorisi adı altında sayılabilen ve Cross olarak bilinen modeller ise off-road araç olarak kabul edilir. Plakasız olarak satışa sunulurlar ve arazi şartlarında kullanmak için idealdir. Aynı serideki Enduro modelleri ise hem arazi hem de asfalt yolda rahatlıkla kullanılabilir. Otomobillerdeki SUV diye bilinen modellerin motosikletlerdeki karşılığı sayılan Enduro, düşük yakıt tüketimi ve konforu ile uzun yolculuklarda sürücüsüne sorun çıkarmaz. Yamaha Motor'un satışa sunduğu kurye ve dağıtım gibi işleri yapan firmalarca da çok tercih edilen bir diğer model ise Commuter sınıfına dahil olan YBR 125'dir. Motosiklete yeni başlayanlar için de ideal olan bu model fiyatıyla da oldukça caziptir. Yakıt tüketimi konusunda cimri, dayanıklı ve uzun ömürlü YBR 125'in yedek parçaları da çok uygundur. Şirketin bir efsane sayılabilecek bir diğer modeli ise Adventure serisindeki XT1200Z Super Tenere'dir. İki silindirli motora sahip model akıllı frenleme sistemi ile güvenlik, hafiflik ve kontrol kolaylığı ile de konfor vaat eder. Hem düz yolda hem de arazi şartlarında rahatlıkla kullanılabilen bu modelin mat siyah ve beyaz renk seçeneği bulunmaktadır. Chopper olarak da bilinen Cruiser serisinde yer alan XVS950A Midnight Star, büyük motosikletleri kullanmaya yeni başlayanlara da, uzun yıllar kullananlara da aynı güveni ve keyfi verecektir. Şirketin satış listesinde ayrıca 50 cc'lik ve A1 sınıfı ehliyet ile kullanabileceğiniz Moped'ler ve 125 cc'ye kadar olan Scooter ile daha büyük kapasiteye sahip Maxi Scooter modellerini de bulabilirsiniz.

Farklı Beklentiler İçin Birbirinden Çarpıcı Yamaha Modelleri

Yamaha, aynı zamanda çok amaçlı arazi taşıtı olan ATV ile gol arabasının da satışını yapmaktadır. Ayırabileceğiniz bütçenizi, kullanım amacınızı ve bu amaca yönelik beklentilerinizi belirledikten sonra modelleri daha detaylı incelemek için yamaha-motor.eu adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitede ayrıca gerekli olan aksesuar ve ekipmanlar ile servis ve bakım ile ilgili ürünler ve yönlendirmeler de yer almaktadır. Yamaha Motor'un satışa sunduğu tüm modelleri daha yakından görmek ve incelemek için size en yakın bayinin iletişim bilgilerini de resmi sitesinde bulabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları