Yakut Taşı: Yakut Kolye, Broş ve Takılarda İndirimli Online Fiyatlar

Yakut Taşı: Yakut Kolye, Broş ve Takılarda İndirimli Online Fiyatlar Galeri

Yakut, şeffaf ve kırmızı renkli değerli bir taştır. Elmastan sonraki en sert madde olarak bilinen taş, kırmızının bütün tonlarında olabilmektedir. Güvencin kanı renginde olan formu ise en değerli olanıdır. Kristal bir yapıda olan ve düzgün kesime müsait olan bu taşın mücevher sektöründe ayrı bir yeri vardır. Çoğunluğu burma ve ardından Hindistan, Tayland, Afganistan, Tanzanya arazilerinde çıkartılmaktadır. Mücevher endüstrisi dışında ışık yayan özelliğiyle ısıya dayanaklı olan camların üretiminde, optik alanında ve teknik cihazlarda da kullanılan yakut, bu alanlarda daha çok sentetik üretilmiş formları ile değerlendirilmektedir.

Osmanlı'dan Günümüze Yakut Taşının Zarafeti

Osmanlı'dan Günümüze Yakut Taşının Zarafeti

Eski dönemlerde, Çin, Orta Asya ve Hindistan'da birçok kılıç ve kama türü silah, bu taş ile süslenmiştir. Osmanlı'da önemli bir süs eşyası olması sebebiyle de tarihi bir öneme sahiptir. Mavi renkli olan formları da mevcuttur. Fakat bu formlar safir olarak adlandırılmaktadır. 2050 derecede eriyen bu değerli taşın kırmızı rengi ise, içerisinde barındırdığı kromdan gelmektedir. Rengi itibari ile daha çok koyu tonlardaki kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak kullanılan taş, asil bir görüntü oluşturmaktadır. Modanın pastel tonlarda ağırlık kazandığı dönemlerde oldukça değerlenen taş; yüzük, küpe, kolye formları ile birbirinden değerli ve şık tasarımlar oluşturmaktadır. Sentetik olarak da üretilebilen bu maddenin orjinal olduğunun anlaşılması, gerçeğe yakın üretimlerin oldukça başarılı olduğu göz önünde bulundurulursa oldukça zorlayabilir. Fakat en önemli detay, orjinal formun içerisinde mikroskobik boyutlardaki kabarcıkların bulunmamasıdır. Bu küçük detaya dikkat edilerek sentetik ürünler gerçeklerinden ayırt edilebilmektedir. Değerli yakut taşının mücevher formları, maddenin özelliklerinin kaybolmaması için belirli detaylara dikkat edilerek kullanılmalıdır. Çeşitli makyaj ürünleri ve deodorant tarzı koku içerikli spreyler parlaklığını kaybetmesine sebep olabilir. Temizlenme aşamasında ise köpüklü su ile silinmesi yeterli olacaktır. Yakut taşı ile üretilmiş değerli takılar özellikle kolye ve küpe olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu taş ile süslenmiş takının seçiminde önemli olan detay ise, yoğun kırmızı renk ve canlılığa sahip olmasıdır.

Yakut Taşı Mücevherleri İçin Online Avantajlar

Eski çağlarda zihin rahatsızlıkları veya yorgunluk için tercih edilen yakut taşı, koç, yengeç, oğlak ve aslan burçlarının taşları arasında sayılmaktadır. Değerli bir taş olması sebebiyle de alımının zorluğu online alışveriş avantajları ile çözüme ulaşmıştır. Böylece görselliğinin dışında astroloji bilimine inanan bir kitlenin de tercih listesinde olan taş, burçlara göre alım yapanların da ulaşım noktasına yerleşmiştir. 2011 yılının "Yılın E-Girişimci Ödülü" sahibi Divas Pırlanta adresi, takılarda %70'in üzerinde fiyat avantajları ile satış gerçekleştiren alternatif bir portal. Kolye, broş ve takı formlarında indirimli online fiyatlar sunan bir diğer alternatif kanal ise Altın Çarşı. Dönemsel avantajlar ile piyasadaki avantajların oldukça üzerinde indirimler sağlayan alışveriş siteleri, güvenli ödeme ve iade seçenekleri ile de tercih edilmekte. Aynı zamanda alınan ürünün tamir ve bakım hizmetlerini de veren kanallar aracılığı ile yakut taşının zarafetine ulaşmak oldukça kolay.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Pastel
  • Altın Çarşı
  • Divas Pırlanta
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları