Yabancı Film İzle: Yabancı Film Blue-Ray ve DVD'leri Online Satışta

Yabancı Film İzle: Yabancı Film Blue-Ray ve DVD'leri Online Satışta Galeri

Yaz sezonuna yeni girdiğimiz şu günlerde DVD ve Blu-Ray firmaları özellikle piyasaya sürdükleri çok sayıda yabancı filmle evlerimizi sinema salonlarına çevirmeye kararlı görünüyorlar. Bunca fazla seçenek sinemaseverlerin neyi izleyeceklerine karar vermelerini ciddi manada zorlaştırıyorsa da diğer yandan seyirin kalitesini artırmaya yardımcı olduğu muhakkak. Fiziksel mağazaların yerini alan online mağazalar ise sinemaseverlerin bu seyir çeşitliliğinden sonuna dek yararlanmalarını sağlıyor. Peki, yabancı film izlemek isteyen seyirciler bu seçenek bolluğundan en iyi biçimde faydalanabilmek için hangi siteleri gözden geçirmeli?

Online Sinema Cenneti

Hangi filmlerin izlenebilir olduğuna karar vermek kadar zor alan başka bir şey de nereden alışveriş yapacağınız konusudur. Bu ikisi birleştiğinde ise basit bir alışveriş tahmin edilenden çok daha fazla zaman kaybına mahal verebilir. O sebeple kişisel zevkleriniz, alışveriş öncelikleriniz gibi konularda en başta kafanızda bir şablon oluşturmanız faydalı olacaktır. Ya da belli bir film mi arıyorsunuz, yoksa hangi filmi izleyeceğinize online reyonları dolaşarak mı karar vereceksiniz? İlk tercih söz konusu ise işiniz görece rahat. Peki ya, ne izlemeniz gerektiği konusunda henüz bir karar veremediyseniz? Ürünlerin çeşitliliği şaşırtıcı derecede fazla, aynı şekilde DVD ve Blu-ray satışı yapan sitelerin sayısı da öyle. Ve bu iki koşul bir araya geldiğinde bir karar vermeniz daha da zor bir hal alacaktır. Keza, öte yandan online mağazalar fiziksel mağazaların sunabileceği ürün sayısından çok daha geniş bir yelpazeye sahip. Ve görüldüğü kadarıyla süreç olarak her şey sinemaseverin aleyhine işliyor. Bu noktada nereden alışveriş yapmaya karar verirken sitelerin kullanıcı dostu ara yüzleri de önemli bir yer tutmakta.

Hepsiburada ve Diğerleri

Hepsiburada ve Diğerleri

Temel olarak medya ürünlerinin satışı üzerine kurulu bir alışveriş sitesi olmamasına rağmen hepsiburada.com'un DVD ve Blu-ray konusundaki çeşitliliği hayli ilgi çekici. Üstelik bu çeşitliliği, ne alacağı konusunda kararsız olan sinemaseverler için zengin alt kategori seçenekleriyle destekleyerek alışverişi daha keyifli bir hale getiriyor. Filmleri türlerine, oyuncularına da yönetmenlerine göre arayabildiğiniz gibi aynı zamanda, ''Klasikler'' ''Özel Setler'' gibi kimi alt başlıkların mevcudiyetinden de faydalanabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarının çokluğuyla da dikkat çeken site, sanat her ne kadar göreceli de olsa bir adım daha öne çıkıyor. D&R ise hatırı sayılır bir ürün çeşitliliğine sahip. Kategoriler konusunda kararsız alıcılar için daha zayıf ve kafa karıştırıcı kalsa da D&R'ın online mağazası fiziksel mağazalarına oranla şaşırtıcı derecede uygun fiyatlar sunmakta. Idefix.com da aynı şekilde film satışında önemli paya sahip sitelerden. Hizlial.com, Teknosa.com ve Darty.com gibi siteler kesinlikle ne aradığını bilen seyircilere hitap ediyor. Özellikle ikinci el alışveriş yapmayı sıkıntı etmeyenlerin zaman zaman hiçbir yerde rastlanamayacak fiyatlara DVD ve Bluray bulmaları mümkün. Yabancı dil engeli olmayanlar ise Türkiye'de bulamayacakları yapımları dvdempire.com ve amazon.com gibi sitelerde rahatlıkla bulabilirler. Öte yandan yine bir diğer seçenek olarak sabırsız seyirciler için anında yabancı film izlemeyi mümkün kılan netflix.com gibi siteler de mevcut. Sanat sineması meraklıları ise fiyatları biraz tuzlu olsa da oldukça prestijli ve kaliteli DVD ekstralarıyla ön plana çıkan Criterion firmasının ürünlerine yönelebilirler.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları