Xbox 360: Oyun Konsolu ve Oyunlarında İndirimli Online Fiyat Seçeneği

Xbox 360 Galeri

Oyun konsolu, bilgisayar dışında oyun oynamak ve eğlenmek isteyenler için en güzel cihazdır. Televizyona bağlantı kablosu ya da Wi-Fi ile bağlantı kurulmaktadır. Blue Ray ve DVD okuma özelliğine sahiplerdir. Evde doyasıya eğlenmek için ilk tercih oyun konsolu olmaktadır. Oyun konsolları içerisinde adından en çok söz ettiren Xbox 360 olmaktadır. Tüm dünya ülkelerinde en çok satın alınan konsoldur. Xbox, Microsoft tarafından üretilen oyun konsoludur. Arca de, Premium, Core, Elite, Military Pack, Slim olmak üzere çeşitleri vardır. Arcade modeli 256 MB hafıza kartına sahiptir. Rengi beyazdır. Elite modelin rengi siyahtır.120 GB Harddisk bulunmaktadır. Siyah mikrofon kulaklığa sahiptir. Slim modeli 2010 yılında piyasaya sürülmüştür. Tasarım tamamen farklılaşmıştır. Cihaz inceltilmiştir. Ses açısından diğer modellere göre en sessizidir. Performans artırılmıştır. Wi-Fi bulunmaktadır. Kinect girişinden doğrudan bağlantı sağlamak artık mümkündür. Kinect hareket algılama sensörüdür. Slim modellerde, çeşitli oyun görsellerine sahip cihazlar da bulunmaktadır. Xbox 360, oyun sayısı olarak en kapsamlı olan konsoldur.

Xbox 360 Oyun Konsolu ve Oyunları

Grafikler son derece gerçekçidir, HD desteklidir. İşlemci Power PC tabanlıdır. 3 çekirdeklidir. Dolby Dijital ses sistemi desteği almaktadır. Wi-Fi üzerinden bağlantı sağlanabilmektedir. DVD okuyucusu bulunmaktadır. Media Remote bulunmaktadır. Media Remote'un görüntüsü değiştirilmiştir. Oyun kolunda ve üzerinde bulunan özel tuş sayesinde tüm kontrol işlemleri yapılabilmektedir. En iyi Game Pad bu konsolda bulunmaktadır. 4 tane oyun kolu desteği vardır. Oyun kolları kablosuzdur. 2 AA pil ile çalışmaktadır. İsteğe göre şarj edilebilen bataryalardan da temin edilebilmektedir. Kol üzerindeki tuşlar tamamen değiştirilmiş ve özelleştirilmiştir. Kullanım kolaylığı olması için renkli tuşlar eklenmiştir. Kolun kablosuz olması sebebiyle uzaktan açma-kapama işlemleri de yapılabilmektedir. Ya da müzik dinlenebilmektedir. Kolların çekim mesafesi oldukça yüksektir. Xbox kendine özel çevrimiçi ağ üretmiştir. Xbox Live isimli bu ağ, çevrimiçi oyun ya da market işlevlerini bünyesinde barındırmaktadır. 8 kişi ile oyun oynanabilmektedir. Dünyadaki tüm ülkelerdeki oyunculara ulaşma ve oyun oynama olanağı sağlamaktadır. Oyunları satın almadan önce demoları izlenebilmektedir. Tanıtımları izlenebilmektedir. Ücretsiz ve Gold üyelik olmak üzere 2 çeşit üyeliği bulunmaktadır. Xbox çeşitli oyunları bünyesinde barındırmaktadır. Oyun arşivi o kadar geniştir ki, koleksiyon yapmak istenildiği takdirde büyük bir odayı bu işe ayırmak gerekmektedir.

Oyunlarında İndirimli Online Fiyat Seçeneği

En meşhur konsol olan Xbox 360, bu kadar rağbet görmesine rağmen en uygun oyun konsoludur. Günümüzde gerçek oyun bağımlılarının tercihi Xbox olmaktadır. Diğer konsollardan fazla sayıda oyun içermesi en çok adından söz ettiren özelliğidir. Sürekli teknolojiye ayak uydurması ile görüntü kalitesini de artırmaktadır. Kliksa ve Hizlial.com gibi online alışveriş sitelerinden bu ürünleri indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Farklı ödeme seçeneklerinden yararlanabilir ve ürün özelliklerini online siteler üzerinden inceleyebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapabilir ve taksit avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları