Versace

Versace Galeri

Versace, Gianni Versace tarafından İtalya'da kurulmuş lüks bir butik markasıdır. İtalya'nın güneyinde ailesi ile yaşayan üç kardeşten biri olan Gianni Versace, bir atölyede elbise diken annelerinin yanında büyür. Bu da onun modaya dair ilgisini farketmesini sağlayarak, henüz 9 yaşındayken ilk tasarımına ilham kaynağı olur. Gianni'nin sürekli gidip geldiği Paris ve Londra'dan etkilenerek, ünlü markalardan Genny ve Callaghan için ilk koleksiyonunu yapar.

Bir Moda Efsanesinin Doğuşu

Bir Moda Efsanesinin Doğuşu

Birçok ünlü moda markası için koleksiyonlar hazırlayan Gianni Versace, kendi ilk mağazasını 1978'de Milano'da açar. Beraber büyüdüğü ve modayı beraber tanıdığı kardeşleri Donatella ve Santao da Gianni Versace'yi moda yolculuğunda asla yalnız bırakmazlar. İlk mağazalarıdan sonra erkekler için de koleksiyon hazırlayan Versace, kısa zamanda bir dünya moda markası haline gelir. 'Versus' adlı bir başka markayı da yarata Versace, bu markasının başına, ilham prensesi olarak tanımladığı kardeşi Donatella Versace'yi geçirir. 1993 yılıyla beraber Hızla yükselen ve dünyanın her yerinde mağazalar zinciri olan Versace markasından giyinmek artık bir ayrıcalık haline gelir. 1997' de vefat eden Gianni Versace ile bir moda devri kapansa da, yıllarca onun yanında yetişen Donatella Versace tasarımların başına, abi Santo Versace' de şirketin başına geçerek Gianni Versace'nin mirasını hakkıyla yürütmeye devam ediyor.

Yeni Sezon VERSACE Koleksiyonları

Yeni Sezon VERSACE Koleksiyonları

Versace erkek ve kadın giyim koleksiyonlarının yanı sıra, gözlük, saat gibi aksesuarları da zengin ürün yelpazesinde bulunduruyor. Versace, bugünlere kadar süren ününü, Gianni Versace'nin üstün tasarım yeteneğine borçlu olsa da şu anda da Donatella Versace'nin yaptığı birbirinden özgün, zengin ve rakip tanımayan tasarımlar her sezon en çok konuşulan moda olaylarından biri oluyor. Donatella Versace, 20. yüzyılın en renkli ve yetenekli modacılarından biri olan Gianni Versace'den aldığı mirası hakkıyla sürdürerek, zengin fikir ve tasarımlarla sürekli gündemde kalıyor. Bu sezonda da, tasarımlarda genellikle beyaz, mavi ve siyahın yoğun olarak kullanıldığı Versace koleksiyonları mağazalarında sizleri bekliyor. Versace, bu sezon uygun fiyatlı H&M markası için özel olarak hazırladığı tasarımlar ile, H&M mağazalarında orta seviyede gelir seviyesi olanlara da hitap ediyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları