Valiz: Valiz Çeşitleri ve Online Valiz Alışveriş Siteleri

Valiz: Valiz Çeşitleri ve Online Valiz Alışveriş Siteleri Galeri

Günümüzde yetişkin bir birey yılda en az bir kez de olsa seyahate çıkmaktadır. İş, okul, tatil, bayram, akraba ziyareti gibi nedenlerle seyahat etmek bir ihtiyaç haline gelmiştir. Seyahat esnasında kişisel eşyaları beraberinde götürmek gerektiğinden valizler bu konuda büyük önem kazanmaktadır. Gidilecek mesafenin uzunluğu ve varılan yerde konaklama süresi ürün seçiminde önemli etkenlerden biridir. Konaklama süresi uzun ise büyük boy ürünler, bu süre daha kısa veya günübirlik bir seyahat ise nispeten daha küçük modelleri tercih etmek iş görebilir.

Valiz Çeşitleri

Valiz çeşitleri beş gruba ayrılır. Bunlar; sert yüzeyli olanlar, kumaş yüzeyli olanlar, dört tekerlekli olanlar, kabin boyu olanlar ve hafif olan modellerdir.
- Sert yüzeyli modeller: Ürünün yüzeyi genellikle sert plastik maddeden imal edilir. Dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Su geçirmezler. Örneğin; otobüsle yapılan bir seyahat sırasında bagajda valizin üzerine herhangi bir eşya veya yük konulduğunda üzerindeki basıncı içindeki eşyalara iletmez ve dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Dış yüzeyi plastik olduğundan dolayı içerisi ile dışarıdan herhangi bir hava alışverişi yoktur. Bu nedenle eşyaların valizin içerisinde uzun süre kapalı bir şeklide bekletilmesi pek tavsiye edilmez.
- Kumaş yüzeyli modeller: Ürünün iskeleti hariç geriye kalan tüm yüzeyleri kumaş ile kaplıdır. Kumaş yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Valizin üzerine herhangi bir eşya ya da yük konulduğunda esneme payı olduğundan üzerindeki basıncı içerisindeki eşyalara iletebilir, bu yüzden bu tür modeller genellikle elbise taşımak için uygundur. Sert yüzeyli ürünlerde nispeten az da olsa içeriden dışarıya bir hava transferi söz konusudur. Çok uzun süre bir yağmura maruz kalmadıkça su geçirmezler. Dört mevsim kullanılmaya uygundur.
- Kabin boyu modeller: Genellikle standart boyutlarda olan dikdörtgen şeklindeki valizlerdir. Sert yüzeyli veya kumaş yüzeyli olabilir.
- Dört tekerlekli modeller: Bunların altına dört adet tekerlek monte edilmiştir. Hiçbir kaldırma kuvveti uygulamadan düz zeminlerde sadece çekme kuvveti ile sürüklenerek taşınabilir. Dört tekerlekli valiz sayesinde ağır eşyalar bile çok az enerji harcanarak taşınabilir.
- Ağırlıkça hafif modeller: Ürünün yüzeyi ince bir malzeme ile kaplanmıştır. Bu tür valizler seyahat eden bireyin seçimine bağlıdır. Genellikle fazla eşya götürülmeyen, gideceği yerde kısa süre konaklayacak veya günübirlik seyahatlerde, hafif olduğundan büyük bir rahatlık sağlar.

Online Valiz Alışveriş Siteleri

Seyahat ederken kullanacağınız ürünü doğru seçmek taşıma sırasında rahatlık açısından önemli noktalardan biridir. Sorunsuz bir seyahat için ihtiyaçlar doğrultusunda boyut ve kalite bakımından iyi bir seçim rahat bir yolculuk anlamına gelmektedir. Online valiz satış siteleri birden fazla marka ve ürün çeşitleri, uygun fiyat, indirim fırsatları, kredi kartına taksit seçenekleri ve ücretsiz kargo imkanları ile caziptir. Bu online alışveriş siteleri; Zidaya, 7 / 24 Tıkla, Valizce, Desa, Hepsiburada, Ecanta, ve Ceyyiz siteleridir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Desa
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları