Vakumlu Poşet: Bu Poşetlerle Yerden Tasarruf Edin

Vakumlu poşet Galeri

Sonbaharın gelmesiyle yazlıkların kaldırılıp, yerine kışlıkların çıkarılmasının vakti geldi. Bu süreçte çeşitli büyüklükte olan hurçlar oldukça gerekli olacak. Fakat çok eşyanız olup, kısıtlı yere sahipseniz huçlarla bu işi yerine getirmeniz biraz zor olacağa benziyor. Ancak, üzülmenize gerek yok. Firmalar sizin için bunu da düşünmüş. Bir çok markanın çeşitli özellik ve boyutlardaki vakumlu poşetleri market raflarında sizlerin ilginizi bekliyor. Bu poşetler size yerden tasarruf ettirecek ve yaşam alanınızı oldukça genişleteceğe benziyor.

Vakumlu Poşet Çeşitleri

Vakumlu poşetlerin bir çok boyutu ve çeşidi bulunuyor piyasada. Evde üstüste istiflenerek koyulabilecek hurç şeklinde modellerin yanında, aşkılı olup dolaba asılabilen ve seyahat çantası içine yerleştirilebilecek modeller de mevcut. Bir çok marka, tüm bu çeşitleri bir arada barındıran setler de hazırlamış durumda. Bu poşetler sadece 3-5 kat yer tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda eşyalarınızı su, nem, küf için endişe etmeden saklamanıza olanak sağlıyor. Bunlara ek olarak, güvelere karşı koruyucu maddeler kullanmanıza da gerek yok. Üstelik vakumlama işlemini çok kısa zamanda halledebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece eşyalarınızı vakumlu poşete koymak ve torbanın üzerindeki siboptan içerideki havayı elektrik süpürgeniz yardımıyla almak. Yok ben bu iş için özel üretilmiş aletleri tercih edeceğim diyorsanız, piyasada bu aletleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Vakumlanan eşyalar kullanılacağı zaman kolayca torbadan çıkarılabilir durumda kalıyor ve asla eşyalarda bozulma olmuyor.

Ürünü Seçerken ve Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Vakumlu poşetlerden istediğiniz performansı elde etmeniz, bazı hususlara riayet etmenize bağlı. İlk olarak, poşetinizi seçerken yapıldığı malzemeye dikkat etmeniz oldukça önemli. Ürünün malzemesi dayanıklılık açısından çok ince olmamanın yanında eşyaları fazla sıkıştırıp buruşturmaması için çok kalın da olmamalı. Ayrıca, plastik malzeme sağlığa zararlı olan kimyasallar içermemeli. Her ne kadar bu ürünlere gıda koyulmayacaksa da içine koyulan eşya deriyle temas ettiğinde kimyasal deriden alınmakta ve sağlık açısından riskli durumlar ortaya çıkabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, içine eşya koyulup vakumlanan poşetlerin düz, ürüne zarar verecek pütürlü zeminlere ve sivri köşesi bulunmayan alanlarda veya sivri yerlere denk gelmeyecek şekilde muhafaza edilmesi. Aksi halde torba şişmekte ve istenilen sonuç elde edilememektedir. Ayrıca, alınacak ürünlerin sibopları da kontrol edilmeli, hava kaçıracak hatalı ürünler tercih edilmemelidir. Bu sorun bilinen ve güvenilen markaların ürünlerini satın alarak kolayca çözümlenebilir. Son olarak, koyacağınız eşyalarınız çok kalın ve sert eşyalardan oluşuyorsa poşetlere daha az koymanızda fayda var.

Nerelerden Satın Alabilirsiniz?

Birçok markanın ürünlerini mağazalardan bulup alabileceğiniz gibi online alışveriş sitelerini de kullanarak bu ürünleri satın alabilir, ayrıca indirimli ve kampanyalı fiyatlardan da yararlanabilirsiniz. Bu ürünleri Yeni Çarşım, Darty ve Hızlıal gibi online alışveriş sitelerinden tek tek ya da set halinde almanız mümkün. Üstelik set halinde alınması daha karlı. Çünkü setler farklı özellikte, farklı kullanım alanına sahip ve farklı ebatlarda ürünleri bir arada satın almanıza kolaylık sağlaması açısından daha ideal. Yerden tasarruf etmek isteyenlere iyi alışverişler!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Deriden
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları