Umre Kıyafetleri: Dini Kıyafetler Uygun Fiyatlarla Online Mağazalarda!

Umre kıyafetleri için sanal mağazalar tercih edilebilir. Galeri

Hac ibadeti, islan dininin en önemli vazifelerinden biridir. Durumu uygun olan ve sağlığı da yerinde olan her müslüman için kutsal toprakları ziyaret etmek ve hac ibadetinin gereklerini yerine getirmek farzdır. Ancak, hac zamanı her sene kurban bayramı öncesinde bir zaman dilimini kapsadığından, hacı olmak için mutlaka belirli tarihlerde kutsal toprakları ziyaret etmek gerekmektedir. Bu tarihde giderek hacı olamayanlar ise, her zaman umre ziyaretleri yapabilirler. Umre sırasında özel umre kıyafetleri giyilmeli ve yine hac gibi dualar ve ibadetle ziyaret gerçekleştirilmelidir.

Umre Ziyaretleri ve Umre Kıyafetleri Hakkında Önemli Bilgiler

Hac zamanı dini vecibesini yerine getiremeyenler, yılın her ayı umre olarak adlandırılan ziyaretlerle bu özel ibadeti yerine getirebilir. Bu şekilde, özellikle kış mevsiminde rahatlıkla Arap Yarımadası'na gitmek mümkündür. Arabistan genel itibariyle çok sıcak ve kurak iklime sahip bir ülkedir. Bu nedenle, ilkbahar ve yaz mevsimi yerine havanın nispeten daha serin olacağı kış mesviminde gitmek yerinde olacaktır. Bu kutsal ve anlamlı ziyaretlerde, Mekke'de bulunan kabe ve diğer kutsal yerler ziyaret edilmektedir. Mekke'nin ilahi atmosferi insanı hemen içine çekmekte ve müslümanları huzura kavuşturmaktadır. Bu özel yerlerde namaz kılmak, yaradanla yakınlaştığını hissetmek ve kabeyi tavaf etmek unutulmaz bir ibadettir. Seyahat sırasında mutlaka, yörenin ve ülkenin özellikliklerine uygun umre kıyafetlerinden kullanmak gerekmektedir. Bu ürünler, kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı tasarlanmaktadır. Ülke, genellikle sıcak olduğundan ve ibadetler sırasında yürüyüş, namaz gibi birçok terletici işlem olduğundan keten gibi teri emen kumaşların tercih edilmesi yerinde olacaktır. Erkekler için hazırlanan modeller, uzun ve bol kesimli pantolon ile uzun veya basen hizasında bol gömlekten oluşmaktadır. Kadınlar için hazırlanan ürünler ise yine uzun bol elbise veya tunik, alta ise bol tarda tayt benzeri takımdan meydana gelmektedir. Yöre sıcak olduğundan beyler için mutlaka başlık kullanılmalıdır. Takımlarda başlıklar da hazır bulunmaktadır. Kadınlar için ise, kıyafete uyan bone ile türbanlar mevcuttur. Ayaklara, hava aldıran, ayağı terleymeyen yürüyüş ayakkabıları veya sandaletler giiylmelidir. Çoraplar da bu şekilde ayağı terletmeyen sağlıklı modellerden seçilmelidir.

Ürün Alımı Bilgileri ve Online Alışveriş Seçenekleri

Kutsal topraklara olacak ziyareti yapılmadan, ülkeye giriş yapmadan önce, mutlaka özel hac veya umre kıyafetlerinin giyilmesi gerekmektedir. "İhram" denilen bu özel giyimler, özel satış yerlerinden, toptancıardan alınabilir. Ülkemizde hemen hemen her ilde ihram veya benzer ürünlerinin satışını yapan özel mağazalar bulunmaktadır. Klasik alışveriş yöntemleri yerinde, online alışverişi tercih edenler internet üzerinden satış yapan online mağazaları tercih edebilir. Bu adreslerde piyasa rakamlarının altında ve uygun ödeme seçenekleriyle alışveriş yapmak imkanı sunulmaktadır. Öte yandan, sokak sokak gezmeden ve vakit harcamadan birçok marka ile ürünü aynı anda görme imkanı da bulunmaktadır. Modanisa veya Yeni Moda gibi kaliteli, güvenilir adreslerden umre kıyafetleri almak ve ibadetimizi en iyi şekilde yerine getirmek mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Modanisa
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
İlgili makaleler
Defacto