Ucuz Giyim: Kaliteden Ödün Vermeden Ucuz Giyinmek Mümkün mü?

Ucuz Giyim: Kaliteden Ödün Vermeden Ucuz Giyinmek Mümkün mü? Galeri

Yüzyıllardır insanlar kaliteli giyinmek için özel çabalar sarf etmekte. Kendilerine özel kıyafetler diktirip terzilere tonlarca para verip sırf kaliteli giyinmek ve marka imtiyazına sahip olabilmek için ellerinden geleni yapmaktalar. Fakat önemli bir nokta var ki o da bir yerlerde daima bir ucuz kaçış noktasının bulunması. Eski zamanların ucuz kaçış noktaları bit pazarlarıydı ve insanlar bu pazarların kurulmasını beklerdi. Günümüzde ise bit pazarları yerlerini ihracat fazlası ürünlerin satıldığı pazarlara, mağazalara bıraktı. Ucuza alışveriş denildiğinde de akla ilk olarak buralar gelmeye başladı. Çünkü artık ucuza satılan şeylerin de kaliteli olabileceği biliniyor.

Ucuza Giyinmek Mümkün Mü?

Günümüzde çoğu marka yüksek fiyatlarla ürünlerini kullanıcılarla buluşturuyor. Fakat son senelerde trend olan üç alışveriş biçimi söz konusu. Birincisi ihraç fazlası ürünlerin satıldığı yerler; bu noktalar ünlü markaların fazladan ürettiği kıyafetleri kendi bünyelerinde toplayıp uygun fiyattan kullanıcıları ile buluşturuyor. Örneğin Mango'nun askılı bluzları hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza uygun fiyatta çıkıyor. Ya da H&M, Zara, Bershka, Pull and Bear gibi markaların sezonlarında yüksek fiyatlardan sattıkları ürünleri yine sezonunda yarısından daha ucuza bulmak mümkün oluyor. İhraç fazlası ürünlerin sırtlarındaki etiketler kesiliyor ve pazar standları gibi standların üzerlerine yayılıyor. Siz ise istediğiniz taytı istediğiniz tunik ile kombine edebiliyor, blazer ceketleri değerinin çok daha altına satın almış oluyorsunuz. Bu ürünlerin hepsi aslında birer marka ürünü olduğu için de kaliteli seçimler yapmış oluyorsunuz. Satın aldığınız elbise raflarda ne kadar yüksek fiyata olursa olsun siz hem cüzdanınıza zarar vermemiş oluyorsunuz hem de şıklığı ucuza satın almanın keyfini yaşıyorsunuz. Bir diğer trend alışveriş biçimi ise sezon sonlarında yapılan %70'e varan indirimler. Bu indirimler farklı dönemlerde birden fazla kez tekrarlanarak sizlere sunuluyor. İşte bu noktada küçük bir tüyo vermek mümkün. Artık her sezonda bulunan kıyafetler diğer sezonlarla da giyilebildiği için bu indirimler markaların kendi evlerinde verdiği ziyafete benziyor. Doğrudan mağazan kaliteli ürünleri uygun fiyatlara alıyor, kendinizi baştan yaratabiliyorsunuz. Son trend ise outlet mağazaları. Önceki sezonların ürünlerini bulunduran bu outlet mağazaları ürünlerini yüksek indirimlerle kullanıcılarına ulaştırıyor. Beden ve numara problemi yaşamadığınız sürece istediğiniz her şeyi ucuza alabiliyorsunuz.

Ucuz Kaçış Noktaları

Herkesin kendine ait bir ucuz kaçış noktası var. Örneğin uygun fiyatta giyim ürünleri pazarlayan online alışveriş sitelerinden birkaçı Limango, Bingomingo ve Trendyol olarak gösterilebilir. Kaliteyi ucuza satın alma yolunda birden fazla yere uğrayıp tespit yapmak da mümkün. İstanbul'da oturanlar için müdavimleri dahi olan birkaç yerden bahsedersek; Beyoğlu Terkos Pasajı, Beyoğlu İş Merkezi, Beyoğlu Atlas Pasajı, Mango Outlet Mağazaları, Zeytinburnu Optimum ve sokak aralarında beklemediğiniz anda karşınıza çıkan ihracat fazlası dükkanları. Ankara'da oturanlar için birkaç kaçış noktası: Tunalı Pasajı, Ertuğ Pasajı, Kızılay Çarşısı. Kaliteli giyinmek aslında en kolay şeylerden birisi günümüzde. Eğer doğru noktalarda doğru zamanlarda bulunabilirsek en kaliteli kıyafetleri en uygun fiyatla alabilmemiz mümkün.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bershka
  • Zara
  • Pull and Bear
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları