Tüy Dökücü Sprey: Erkek ve Kadınlar İçin Vücut Temizlik Ürünleri

Tüy Dökücü Sprey: Erkek ve Kadınlar İçin Vücut Temizlik Ürünleri Galeri

Kadın ve erkeğin vücuduna dair çok eski tarihlerden beri var olan ortak ve evrensel sorunlarından birisi istenmeyen tüylerdir. Dinler, milletler ve coğrafyalar değişse de görsel ve hijyenik kaygılar gerekçesiyle vücudun belirli bölgelerindeki tüyler uzaklaştırılmak, yok edilmek istenir. Bu sebeple pek çok yöntem ve ürün denenmiş, geliştirilmiştir. Yalnızca gelişen teknolojinin bir getirisi olan lazer ve bazı birkaç kimyasal yöntem kılların geri dönüşümsüz olarak yok edilmesine olanak vermektedir. Onlar dışındaki diğer tüm yöntemler kılları yalnızca uzaklaştırmaktadır. Ağda, ip, epilatör cihazları gibi kılı kökünden çıkaran yöntemler dahi, kıl kökündeki hücreye zarar veremediği için 15-30 gün içerisinde aynı kökten yeni bir kılın oluşup çıkmasına engel olamamaktadır. Jilet kullanımı, tıraş makinesi ve tüy dökücü ürünler ise kılı deri üstünde kalan kısmından kesmeye dayalı can yakmayan yöntemlerdir. Jilet ve makine fiziksel bir kesme etkisi sağlasa da tüy dökücü sprey ve kremler kıl yapısına kimyasal bir değişim uygulayarak sert formunu kaybettirir. Böylece kılın ciltten spatula, sünger veya su ile kolayca uzaklaştırılmasına olanak vermektedir. Bu ürünlerin kimyasal yapılarına çeşitli bileşenler eklenerek cildi tahriş etmeyen hatta bakım yapan formüller üretilmektedir. Bazı ürünler kıl köküne etki ederek zayıflatmaya, geç uzamasını sağlamaya yönelik geliştirilmiştir.

Tüy Dökücü Sprey ve Kremler, Markalar

Birçok marka, kadın ve erkekler için çok çeşitli özelliklerde ürünler piyasaya çıkarmaktadır. Bu ürünler genellikle cinsiyete göre, uygulama bölgesine göre, içeriğine eklenen besleyici ve bakım bileşenlerine göre farklı ürünler olarak satılırlar. Üründen ürüne bekletme süresi ve temizleme şekli değişebilir. Genel eğilim bekleme süresini kısaltmaya ve daha pratik şekilde uygulanarak kolay temizlenmesini sağlamaya yöneliktir. Sprey form, tüy dökücünün basit hareketlerle sürülmesini kolaylaştırmaktadır. Ulaşılması ve kremin sürülmesi zor bölgelerde kolay, hızlı ve pratik uygulama imkanı sayesinde, tüketici tarafından ağırlıklı olarak tercih edildiğinden kremlerin yerini almaya adaylar. Bu yüzden markaların çıkardığı yeni nesil tüy dökücüler genellikle sprey formunda olmaktadır.

Genel olarak tüm kadın ürünleri koltukaltı ve bikini bölgesi gibi hassas bölgeler ve bacaklar için tasarlanmıştır. Erkekler için üretilenler ise vücutlarının hemen her bölgesinde kullanılabilir olmayı hedeflemektedir. Geliştirilen özel formüller batık sorununu ve tıraşın ciltte oluşturduğu tahrişi ortadan kaldırmaya yöneliktir. Tıraşa kıyasla daha yumuşak, pürüzsüz bir cilt sunarken daha yumuşak ve geç uzayan kıllarla da yeniden tıraş olma süresini uzatarak kullanıcısına büyük bir kolaylık sağlamaktadırlar.

Tüy dökücü ürünler üreten markalar arasında ilk akla gelenler Veet, Sesu, Saten, Depitak, Lapiden, Vi-Vet ve Sandex olarak sayılabilir. Bu markalar arasında Veet, Sesu, Saten ve Sandex krem ürünlerin yanında sprey-köpük formunda ürünler de satışa sunarak tüketici taleplerini başarıyla karşılıyorlar.

Alışveriş Seçenekleri

Alışveriş Seçenekleri

Tüm markaların ürünlerine eczaneler, kozmetik mağazaları ve marketlerin kozmetik reyonlarından kolaylıkla ulaşılabileceği gibi Balerin, Ereyon, Gittigidiyor, Hepsibuarada, Migros, Eczanemizde, Zidaya sanal mağazalarından online alışveriş yoluyla da satın alınabilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • GittiGidiyor
  • Ereyon
  • Zidaya
  • MİGROS
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları