Tüy Dökücü Eldiven: Nedir ve Gerçekten İşe Yarar mı?

Tüy Dökücü Eldiven: Nedir ve Gerçekten İşe Yarar mı? Galeri

Tüy dökücü eldiven ağda, jilet gibi acı veren tüy dökücülerin aksine daha kısa sürede ve daha acısız epilasyon yapılmasını sağlamaktadır. Bu eldiven kullanılarak sadece 3 dakika da tüylerden kurtulunur. Bu eldivenleri sadece bayanlar değil erkeklerde kullanabilmektedir. Tüy dökücü eldiven kullanıldığı bölgede peeling etkisi yapar. Ölü deriyi temizleyerek tüylerin daha az çıkmasına ve çıkma süresinin uzamasına olanak sağlamaktadır.

Tüy dökücü eldiven

Tüy dökücü eldivenin nasıl kullanıldığına gelinirse, bu eldiven vücudun her bölgesine uygulanabilir. Eldiven kullanılmadan önce eldivenin uygulanacağı bölge temizlenip, kurutulur. Herhangi bir kozmetik ürün sürülmeden tüylerin uzunluğuna göre tüy dökücü eldiven seçimi yapılır. Dairesel hareketler ile hafifçe bastırılıp uygulanır. Tüylerin yoğun olduğu bölgelerde büyük epilasyon pedi kullanılırken daha az tüylerin bulunduğu yerlerde küçük epilasyon eldiveni kullanılır. Epilasyon eldiveninin kullanımından sonra uygulamanın yapıldığı bölgeye kimyasal bir ürün sürülmemelidir. Epilasyon eldiveni kullanımdan sonra su ile yıkanabilir. Yıkanması daha uzun süre kullanımını sağlamaktadır. Epilasyon eldivenini herhangi bir cilt hastalığının olduğu bölgede, açık yaraların olduğu bölgelerde kullanmamalıdır. Tüy dökücü eldivenin sürekli kullanımı ile tüyler azalır, zayıflar ve daha açık renkli çıkar. Epilasyon eldiveninin sürekli kullanımı lazerli epilasyon etkisi yapabilmektedir. Tüy dökücü eldivende Smooth Away en bilinen markadır. Ondan sonraki marka ise Sundepil'dir.

Yorumlar

Tüy dökücü eldivenin kullanımı hakkında yapılan yorumlara bakıldığında olumsuz yorumlar göze çarpmaktadır. Tüy dökücü eldivenin söylenildiği gibi acısız epilasyon yapmadığı, kısa sürede tüylerden kurtulmanın söz konusu olmadığı görülmektedir. Ama unutulmamalıdır ki kullanım hatası, tüylerin yoğunluğu gibi durumlar bu yorumlara sebep olabilmektedir. Gözlemler sonucunda diğer ürünlerden bir farkı olmadığı yine en iyi yöntemin ağda olduğu sonucuna varılmıştır. Tüylerin tek tek cımbız gibi kopararak alındığı dolayısıyla tüylerin alımıyla acısız epilasyon değil de acılı bir epilasyonun söz konusu olduğu gözlemlenmiştir. Kullananların cildi tahriş ettiğini, tüyleri kökünden alamadığı gibi şikâyetleri olmuştur. Söylendiği gibi 3 dakika değil de daha uzun süreli bir uygulama zamanının söz konusu olduğu da yapılan yorumlar arasındadır. Tüy dökücü eldiven kullanımında kullanım becerisi de aslında önemlidir. Nasıl ki ağda kullanmak bir beceri isterse epilasyon eldiveni de bir beceri istemektedir. Tüylerin yoğunluğu, uzunluğu kolayca alınmasını önleyebilmektedir. Acısız epilasyonun gerçekleşmesi için ise tüylerin çok uzun olmaması gerekir. Tüyler fazla uzunsa kesilip kısaltılmalıdır. Tüy dökücü eldiven hakkında başka bir olumsuz yorum ise tüyleri kökünden almadığı, jilete benzediğinin söylenmesidir. Epilasyon eldiveninin uzun süre kullanımı da söz konusu değildir. Sonuç olarak tüy dökücü eldiven alımında dikkat edilerek taklitlerden uzak durulmalıdır. Kalitede yine her ürün de önemli olduğu gibi epilasyon eldiveninde de önemlidir. Kullanım hatası yüzünden yaşanan sorunlara ürünlerin adını kötülemektedir. Bu eldivenlerin temin edilebileceği en iyi alışveriş siteleri Yeniçarşım, Webdenal, 7/24 Tıkla'dır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • WebdenAl
  • Yeniçarşım
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları