Tüy Azaltıcı: Tüy Azaltan Kremler, Bitkisel Ürünler ve Markalar

Tüy Azaltıcı: Tüy Azaltan Kremler, Bitkisel Ürünler ve Markalar Galeri

İnsanların ilk yaratıldığı dönemlerde vücudu ısıttığı için kılların önemi büyüktü. Fakat değişen ve gelişen teknolojinin yardımıyla kıyafetler üretilmeye başlandıktan sonra kılların önemi kalmadı ve insanlar, onlardan kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanmaya başladı. Ancak yine de kaçınılmaz olan bu durumdan kurtulmak için çok çeşitli yöntemler kullanılır. Ağda ve epilasyon aleti üreticileri, kullanıcılarına kolay kullanım, rahatlık gibi yenilikler sunuyor olsalar da bu işlemlerin tekrarlanmasının gerekiyor olması bu yöntemlerin kullanıcılarını olumsuz yönde etkiledi. Bu dezavantajdan hoşlanmayan ve hemen çözüm isteyenler için lazer epilasyon neredeyse vazgeçilmezdir. Ancak lazer epilasyonun bazı cilt tiplerinde kullanılamıyor olması ve başka sebeplerden dolayı çok kullanılan yöntemlerden birisi tüy azaltıcı kremlerdir. Bu kremler, tüy alıcı veya dökücü olarak değil onları zamanla azaltarak yok olmalarını sağlamak için kullanılır. Üreten markaya göre farklılık göstersede genellikle ağda veya epilasyon gibi klasik yöntemler uygulandıktan sonraki günlerde sorunlu bölgeye sürülerek kullanılması gerekir.

Tüy Azaltıcı Kremler Ve Kullanımları

Piyasada çok çeşitli ve her cilt tipine uygun tüy azaltıcı krem bulunmaktadır. Son yıllarda üreticiler yeni ürünlerini vücudun farklı bölümlerine uygun olarak üretmekte ve kullanıcıya sunmaktadır. Bu durum vücudun farklı bölümlerinde bulunan çeşitli kalınlık ve renkte bulunan istenmeyen tüy ve kılların yok olmasında önemli bir avantaj oluşturmaktadır. Bu kremlerin kullanımı ise markaya ve kullanılan bölgeye göre farklılık gösteriyor olsa da genellikle ağda, epilasyon aleti gibi klasik yöntemlerle vücut temizlendikten sonraki günlerde sorunlu bölgeye sürülerek kullanılır. Bu işlem takip eden her ay tekrarlanır böylece istenmeyen tüylerin zamanla azaldıkları ve bir süre sonra da tamamen yok oldukları görülür.

Bitkisel Ürünler

Uzun yıllardır sıkça kullanılan şifalı bitkiler tüy azaltıcı olarak da kullanılmaktadır. Bitkisel ürünler arasında bu iş için kullanılan kremler, bitkisel lapalar, ayrıca bitkisel losyonlar da bulunur. Bitkisel ürünler diğerlerinde olduğu gibi epilasyon veya ağda yapıldıktan sonraki günlerde sorunlu bölgeye sürülerek kulllanılır. Yeniden çıktıklarında tekrar sürülmeye başlanır ve bir süre sonra tüyler azalmaya ve daha sonra yok olmaya başlar.

İstenmeyen Tüylerden Kurtaran Ürün Markaları ve Online Alışveriş

İstenmeyen Tüylerden Kurtaran Ürün Markaları ve Online Alışveriş

En hesaplı fiyatlar ile tüylerinizden sonsuza dek kurtulmak için Zİdaya, Balerin ve HızlıAl online alışveriş mağazalarından bu ürünlerin alışverişini yapabilirsiniz. Piyasada çok çeşitli ve farklı tüy azaltıcı markası bulunmaktadır. Bunların arasında ismini en çok duyuran Bioder markası bu konudaki yaptığı yenilikler ile kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bioder ürünlerinin kullanımı diğer markalara göre farklılık göstermektedir. Bioder ürünleri ağda veya epilasyon gibi klasik yöntemlerin uygulandığı gün sorunlu bölgeye uygulanır ve her gün kullanılmaya devam edilir ve 6-8 ay boyunca kullanıldığında istenmeyen tüylerin zamanla azalarak yok oldukları görülür. En dikkat çekici markalar arasında Vi-vet, Sesu, Gutto markalarıda mevcuttur. Bitkisel ürün markalarında ise kullanıcılarına genellikle bitkisel ve doğal ürünler sunan Sebamed markası da bulunmaktadır. Sebamed, kullanıcılarına şifalı bitkilerin ferahlatıcı özelliğini de sunmaktadır. Ancak bitkisel ürünler diğerlerine göre daha dikkatli kullanılmalıdır. Kullanılmadan önce kullanım talimatları mutlaka dikkatlice okunmalıdır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Sebamed
  • Zidaya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları