Tül Perde: Tül Perde Modelleri ve Fiyatları | Online Ucuz Tül Perde

Tül Perde: Tül Perde Modelleri ve Fiyatları | Online Ucuz Tül Perde Galeri

Perdeler evlerimizin vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Büyüklüğü, dekorasyonu ne olursa olsun, her evin pencerelerinde mutlaka en az bir adet perde asılıdır. Bu nedenle satış aralığı geniş ve birçok modeli olan ev tekstili ürünleridir. Arz talep dengesinin yoğun olması günümüzde birçok markanın bu alanda hizmet vermesini sağlamıştır. Ürünler oldukça zengin, modeller bir hayli çeşitlidir. Buna bağlı olarak ürünlerde geniş bir fiyat aralığı bulunmaktadır.

Tül Perde Modelleri

Tül Perde Modelleri

Normal bir perde sistemi üç bölümden oluşmaktadır. Bunlar gölgelik, kalın kumaş ve tül kısımlarıdır. Gölgelik diğer katmanları koruyan, tozun ve istenmeyen güneş ışığının mekana girmesini önleyen kumaşlardır. Kalın kumaşlı kısım ise hem görsel olarak mekana renk katan hem de koruyucu özelliği olan kısımdır. Tül perdeler ise hem görsellikleriyle zenginlik katar, hem de mekana pencerelerden aydınlık girmesini sağlar. Bu anlamda tüller evlerin en önemli dekorasyon malzemelerinden biridir. Günümüzde birçok marka oldukça geniş yelpazede modeller üretmektedir. Hemen hemen birçok farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Beyaz, krem renkler başta olmak üzere, sarı, pembe, mavi, yeşil, gri, siyah, altın ve gümüş renkleri, kırmızı gibi birçok farklı tonda ürün hazırlanmaktadır. Ayrıca çok çeşitli desenler de kumaşlara ayrı bir hava katmaktadır. Bu anlamda ürün alırken, mutlaka mekanın dekorasyonuna uyacak modeller almaya dikkat edilmelidir. İç mekanda klasik bir hava hakimse perelerin de klasik tarzda olması yerinde olacaktır. Spor bir dekorasyonda ise nispeten daha sade modeller seçilmelidir. Tül modellerde daha çok, brode, fransız danteli, viskon, goblen, saten ve organze gibi kumaş türleri kullanılmaktadır.

Tül Perde Fiyatları ve Online Alışveriş

Yaz aylarına giriş yaptığımız şu günlerde markalar, hem satışların nispeten durgunlaşması, hem de düğün, nişan gibi çeyiz maksatlı alışverişlerin artmasıyla önemli indirimler hazırlamıştır. Kampayalarla oldukça cazip rakamlara satılan ürünlerin ekonomik rakamlara alınması mümkündür. Tül perdeler genellikle 50.00 TL'den başlayan rakamlara alıcı bulmaktadır. Rakamlar metrekare başına olup, mekanın ölçüsüne göre belirlenmektedir. Ürünlerin fiyat aralığında kullanılan kumaşların kalitesi, aksesuarların sayısı ve niteliği gibi unsurlar da önemlidir. Markalar hazırladıkları kampanyalarla yüzde yetmişlere varan indirimlerle oldukça cazip rakamlara ürün satışı yapmaktadır. Üretim yapan markalardan bazıları Persan, Taç, Brilliant, Deniz, Linens, Royal, Armonidir. Bu markaların yanında birçok ev teksitili firması da ürün satışı yapmaktadır. Ev tekstili ürünleri markaların kendi satış şubelerinden, çeşitli yapı marketlerden ve kumaş mağazalarından seçilebilir. Alışveriş için bir diğer seçenek ise online satış mağazalarıdır. Evimister, Evmanya, Dekoreko, Gitti gidiyor, Persan.com, Sahibinden, Hızlı al, Evimi Şımart, Evim, Armoni, Hepsi Burada, Unnado, Perdella, nil gibi online mağazalardan her rakam aralığınde ve hemen hemen her modelde ürün bulmak mümkündür. Online mağazalardan ürün alırken mutlaka ürünün mekanla doğru ölçüde olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca yurt dışındaki online mağazalardan alışveriş yapılacaksa mutlaka güvenli internet kullanımına dikkat edilmelidir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Linens
  • Sahibinden.com
  • Evmanya
  • Evimister
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları