Topuklu Ayakkabı: Platform Ayakkabı ve Online Alışveriş

Topuklu Ayakkabı: Platform Ayakkabı ve Online Alışveriş Galeri

Topuklu ayakkabı tüm hanımların sevdiği, çoğu kadının sevmekle birlikte giyemediği ama aynı zamanda almaktan vazgeçemediği ürünlerdir. Ayakkabı yüzyıllardır kullanılan bir ayak koruma aksesuarı olmakla birlikte platformlu ve topuklu ayakkabılar yetmişli yıllarla beraber gelişmeye başlamıştır. Yetmişli yıllarla gelen moda anlayışıyla yüksek topuklu ayakkabı kadınların dünyasına giriş yaparak birbirinden şık modellerin yaratılmasını sağlamıştır. Günümüzde gerek yurt dışında, gerekse yurt içinden birçok markanın birbirinden güzel ürünleri piyasamızda bulunmaktadır. Ayakkabı tutkunları için ayakkabı almak ve hergün farklı modeller giymek vazgeçilmez bir zevktir. Topuklu ayakkabı sevmekle birlikte yürümekte zorlanan hanımlar ve topuklu ayakkabılara alışmaya çalışan genç kızlar evlerinde belirli aralıklarla topuklu ayakkabı giyerek alıştırma yapmalıdır. Bu şekilde giderek topuklu ayakkabı kullanımına alışılmış olur.

Yerli ve Yabancı Ayakkabı Markaları

Yerli ve Yabancı Ayakkabı Markaları

Günümüzde yurt dışında bilinen ve ünlüler tarafından tercih edilen ünlü markalar bulunmaktadır. YSL ayakkabılar, Chloe, Ferragamo, Blahnik, Prada gibi markalar çok tercih edilmekte fakat yüksek fiyatlı olduğundan her kesim tarafından sahip olunamamaktadır. Yerli markalarımız da birbirinden kaliteli ve güzel topuklu ayakkabı modelleriyle gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tercih edilmektedir. Hotiç, Yeşil Kundura, İnci, Beta, Desa, Kemal Tanca, Numara 39 gibi markalar oldukça beğenilmektedir.

Topuklu Ayakkabı Alışverişi

Ayakkabı alışverişi yaparken öncelikle seveceğimiz ve kıyafetlerimize uyacak renkte modelleri tercih etmemiz gerekir. Bu anlamda, bej, krem gibi açık renkler hem siyah ve siyah tonlarına, hem de kahverengi tonlarına uyacağından tercih edilebilir. "Nude" denilen ten rengi ayakkabılar her kıyafete uyduğundan tercih edilebilir. Ayrıca topuklu ten ayakkabılar bacak boyunu diğer ayakkabılara nazaran uzun gösterdiğinden kısa boylu veya bacak boyu kısa hanımlar tarafından tercih edilmelidir. Topuklu ayakkabı almak isteyen fakat yürümekte zorlanan hanımlar ayakkbı içine ayak pedi denilen pamuksu bir malzemeden üretilen özel bantları alabilir. Bu bantlar ayakkabı içine yerleştiğinde yürümeyi oldukça kolaylaştırmaktadır. Öte yandan yoğun platformlu ayakkabılar genellikle dar kalıplı olduğundan; bu tür ropuklu ayakkabı alırken ayak numaramızdan bir numara büyük almakta fayda vardır.

Topuklu Ayakkabı İnternet Satışı

Zamanın kısıtlı olduğu, yoğun iş hayatı nedeniyle alışverişe fazla zaman ayrılamadığı günümüzde internet üzerinden satış yapılan online mağazalardan topuklu ayakkabı alımı mümkündür. Ayakkabı, genellikle denenerek alınması gereken bir aksesuardır. Bu nedenle internet üzerinden sipariş verilirken ayakkabı numaramızın ne olduğunun çok iyi bilinmesi gerekir. Bu anlamda ürünleri seçerken site yönetimiyle iletişime geçilerek soru sorulmalı ve numaraya uyan ürünün olup olmadığına çok dikkat edilmeli ve buna göre alışveriş yapılmalıdır. İnternet üzerinden topuklu ayakkabı alımı yapılabilecek internet alışveriş sitelerinden bazıları şunlardır: Zizigo, Trendyol, hepsiburada.com, gittigidiyor.com, Morhipo, Markafoni, Vipdükkan, Mango, Topshop, Vakko, Yeşil Kundura, Desa, Hızlıal.com, Matraş, Ayakkabı Dünyası. Bu mağazalar ve benzeri mağazalardan topuklu ayakkabı almak için dikkatli seçim yapılmalı ve herhangi bir sorun olması halinde mutlaka ürünün teslim alınmasını takiben site yönetimiyle iletişime geçilerek ürün iadesi yapılmalıdır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Hotiç
  • Matraş
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları