Topaz Taşı: Topaz Süzlü Aksesuar ve Takılarda İndirimli Online Fiyat

topaz Galeri

Topaz taşı, elmas ile aynı ağırlığa sahip tek doğal ve değerli madendir. Bu yüzden şeffaf ve yarı şeffaf halde bulunanları elmas ile karıştırılabilirler. Bu maden, granitin oluşumu sırasında, flüorür ve suyun etkisi ile meydana gelir. Birçok farklı rengi vardır ancak en bilinenleri mavi ve sarı renginde olanlardır. Eski Mısırlılar onu Ra'nın simgesi olarak kabul etmişlerdir. Kuvars ailesinin bir üyesi olan maden, sarı yakut, aşk taşı, topaze ve krizolit adı ile de bilinmektedir. Aslan, Akrep, Yay, Balık ve Başak burçları ile uyumludur. Sembolü, güç, dayanıklılık ve iktidar olan bu madenin çıkarıldığı ülkeler arasında Brezilya, Sri Lanka, Rusya, Çin, Almanya ve Pakistan başta gelir.

Göz Alıcı Işıltı Ve Sağlık Etkisi Bir Arada

Göz Alıcı Işıltı Ve Sağlık Etkisi Bir Arada

Topaz'ın, bedene ve ruha sağladığı bir çok faydalı etkisi vardır. Kan dolaşımı bozukluğu veya zihin karışıklığı sebebi ile meydana gelen uykusuzluk sorununu ortadan kaldırır. Sakinlik verir, bedeni gevşetir ve iyi bir dinlenmeye vesile olur. Bilhassa şeffaf olanların ruhsal gelişime katkıları büyüktür. Bilinmeyenin üstüne cesaret ile gidilmesini sağlarlar. Turuncu renkte olanlar ise cesaret ve neşe duygularını güçlendirir. Ayrıca bu taşın göz hastalıkları sorunlarında da iyileştirici etkisi vardır. Her rengi bağışıklık sistemini güçlendirir, özellikle mavi renkte olanlar ise iletişim gücünü arttırma da etkilidir. Akciğerleri korur, tiroit bezi problemlerini iyileştirir ve ilaçların şifa veren etkilerini daha da arttırlar. Kişisel gelişim alanında takviye edici enerjiyi ve farkındalık seviyelerinin yükselme etkisini bu madenin kullanıldığı aksesuarlardan alabilirsiniz. Yüzük, küpe gibi takılarda sıkça kullanılan bu madenin, bilhassa boğaza yakın bölgede bulunması daha etkilidir. O yüzden takı seçimlerinizde kolyeyi de düşünmenizi öneririz. Altın, gümüş gibi madenler ile bir arada kullanılan Topaz'ın mavi renkte olanı, ışıltılı ve çok dikkat çekici bir görünümdedir. Klasik veya modern çizgilerde üretilen aksesuarlarınızı, rahatlıkla günlük hayatınızda kullanabileceğiniz gibi, özel gecelerinizde de şıklığınızın tamamlayıcısı olarak kullanabilirsiniz. Bu taşın kırmızı renkte olanları da vardır. Doğada bu halde bulunduğu gibi özel işlemler ile de rengi değiştirilebilir. 1750 yılında bir kuyumcu tarafından, şeffaf renkte olan taşın ısıtıldığında pembeleştiği keşfedilmiştir. Bu yöntem daha sonra bilinçli olarak yapılmaya başlanmış ve oldukça yaygınlaşmıştır. Doğal kırmızı topaz ile ısıtılarak üretilmiş olanlar Brezilya yakutu adı ile anılırlar.

Topaz Taşı İle Süslü Aksesuarlarda Online İndirimler

Topaz Taşı İle Süslü Aksesuarlarda Online İndirimler

Topaz taşı süslü aksesuar ve takıları lidyana.com internet sitesinde bulabilirsiniz. Yüzükler, kolye uçları ve zarif bileklikler gibi aksesuarlarda taşın en çok tercih edilen renkleri kullanılmıştır. Oldukça makul fiyatlar ile satışa sunulan ürünlerden belirli miktarı geçen alışverilerinizde kargo bedeli alınmıyor. Gerçek pırlantalar ile süslü ve göz alıcı topaz taşı ile zenginleştirilmiş değerli takıları ise bellagloria.com web sitesinde bulabilirsiniz. Yüzde yüz güvenli alışverişin adresi olan sitede ücretsiz iade garantisi mevcut. Ve her siparişiniz hediye paketi ile gönderilmektedir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Lidyana
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları