Toms Ayakkabı

Toms Ayakkabı: İstanbul ve Diğer Satın Alma Noktaları, Model Fiyatları Galeri

2006 yılında Amerikalı gezgin Blake Mycoskie, Arjantin'e yaptığı bir gezide, orada bulunan ve arkadaş olduğu küçük çocukların ayakkabılarının olmadığını fark etti. Blake Amerika'ya dönerek bu çocuklara yardım etmek amacıyla; satılan her bir çift ayakkabı karşılığında ihtiyacı olan bir çocuğa bir çift espadril sağlayacak olan Toms Ayakkabı firmasını kurdu. Aynı yıl Blake Arjantin'deki arkadaşlarına döndüğünde yanında ailesi, arkadaşları, firma çalışanları ve tam 10.000 çift Toms ayakkabı vardı. Alpargata adı verilen Arjantinli köylülerinin giydiği modelden esinlenerek yaratılan marka, bugüne dek dünya üzerindeki kırk ülkedeki 1 milyonun üzerinde çocuğa espadril sağlamış durumda. Espadril modeller Türkiye'de özellikle bu yıl göz önünde olmaya başladı. Modayı takip edenlerin hemen bir çift edinerek koleksiyonlarına ekledikleri modeller, 2012 yazına damgasını vurmuş durumda. Bu ayakkabıların en büyük özellikleri çok rahat olmaları. Kumaş yapıları ile nefes alan modeller ayağı tam sardığından konfor sağlıyor. Kanvas modeller ile birlikte markanın hasır modelleri de şıklığıyla öne çıkıyor. Marka renk ve desende ise sınır tanımıyor, dilediğiniz her renk ve her zevke uygun desende modeli markanın kolesiyonlarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Her ne kadar biz Toms'un klasik modelini tanısak da, aslında model konusunda da oldukça zenginler. Klasik espadril modellerin yanında; babet, bot, çizme, bağcıklı ve dolgu topuk modelleri de almak mümkün. Toms'un belki de en şaşırtıcı koleksiyonu ise düğün koleksiyonu. Hem gelinler, hem damatlar hem de nedime ve sağdıçlar için önerilen bu koleksiyonda gelinler için pullu, parlak ve açık renklerde düz ve dolgu topuk modellere, damatlar içinse siyah, beyaz ve krem renklerde klasik modellere raslanıyor. Markanın elbette bir çocuk koleksiyonu da var. Bu koleksiyonda özellikle yandan cırt-cırtlı modellere ve desenlere hayran olmamak mümkün değil. Marka sosyal sorumluluk duyarlılığını üretimde de gösteriyor: Vegan koleksiyonundaki ürünlerin hiçbirinde hayvan kaynaklı malzeme bulunmuyor. Ayrıca markanın çocuklar için kıyafet ve büyükler için oldukça zevkli bir güneş gözlüğü koleksiyonu da bulunuyor.

Toms Satın Alma Noktaları

Toms Satın Alma Noktaları

Markanın ürünlerini Türkiye'de Vakkorama, V2K, Harvey Nichols, Beymen ve Boyner ve La Diva Butik (Ankara) mağazalarında bulabilirsiniz. Dilerseniz Toms ayakkabıları online mağazalardan da satın alabilirsiniz. Markanın kendi sitesi, Zizigo, 1V1Y, Beymen online satış bu mağazalardan bazıları. Ayrıca Markafoni gibi indirimli alışveriş sitelerini takip ederek indirimleri yakalayabilirsiniz. Anne Hathaway, Scarlett Johansson, Ashley Olsen, Jennifer Garner, Keira Knightley, Jessica Alba, Miley Cyrus, Liv Tyler gibi ünlülerin şıklığına siz de bir adım yaklaşabilirsiniz.

Toms Ayakkabı Fiyatları

Toms'lara indirimli haliyle 99 TL'den başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Markanın en yüksek fiyatlı ürünleri ise 200-250 TL arasında değişiyor. Aldığınız ayakkabılar hem rahatlıkları hem de sağlamlıkları ile yaz döneminizin vazgeçilmezi olabilir. Bu aktivist markadan bir çift alırken dünya üzerinde ihtiyacı olan bir çocuk için de bir çift satın aldığınızı, yardım elinizi bu şekilde uzatabileceğinizi de unutmayın.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Toms
  • Zizigo
  • Harvey Nichols
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları