Tığ İşi Şal Modelleri: En Kolay ve Güzel Tığ İşi Şal Modelleri

Tığ İşi Şal Modelleri: En Kolay ve Güzel Tığ İşi Şal Modelleri Galeri

Tığ yardımıyla yapılan şahane şallar bu sene çok moda. Çeşit çeşit, renk renk şal modelleri kadınsı tarzlardan hoşlanan bayanların birkaç senedir gözdesi olmuş durumda. Parçaların biraraya getirilmesiyle örülerek yapılabileceği gibi, üçgen veya dikdörtgen şeklinde tüm olarak da örülüp tamamlanabiliyor. Uç kısımları püskülle, ponponlarla, boncuklarla, çiçek motifleriyle süslenip allanıp pullanıyor şallar. Yünden örülmüş olanları hem sıcacık tutuyor soğuk havalarda, hem de şıklığınıza şıklık katıyor. İnce merserize türü ipten örülenleri ise sıcak tutmasa da ayrı bir hava katıyor kıyafetlerinize. Şiirlere konu olabilecek eşsiz bir estetik görünüm yaratıyor kadınlar üzerinde. Bizce beğeninize uygun bir yün satın alın ve hemen örmeye başlayın, gardrobunuzda mutlaka birkaç şal bulundurun farklı renk ve modelelrde. Aksi takdirde modanın gerisinde kalabilirsiniz. Bizden söylemesi.

Tığ İşi Şal Modelleri

Tığ İşi Şal Modelleri

Tığ işi şal modelleri tercihe göre üçgen ya da dikdörtgen şeklinde olabiliyor. En kolay yöntemle, zincir çekmeyi bilen herkes kendine bir tane örebilir. Basit zincirleri birbirine birleştirip kare şeklinde kafesler yaparak ve üçgenin uç kısmına çiçek motifi ekleyerek harika bir model oluşturulabilir. Bu çok basit ve şık bir model. Dikdörtgen şeklinde örülmüş bir şalı köşelerinden birleştirerek önden kapalı daha rahat bir şal ya da bir kısa köşesini uzun köşeye adapte ederek şık bir panço da yapabilirsiniz. Buna benzer pekçok pratik yöntemle yepyeni şeyelr tasarlamak ve şıklığınızı tamamlamak aslında sizin elinizde. El emeğiniz, göz nurunuzla oluşturacağınız sanat eserleriniz hem herkesin beğenisini kazanacak hem de bunu belki de günün birinde iş haline getirebileceksiniz.

En Kolay ve Güzel Modeller

Sizlere iki tane şık tığ işi modelin yapım aşamaları anlatılacaktır. İlk modelde, 15 adet zincir çekip birleştirerek bu örneğe başlanır. Tığı orta noktalara batırıp çiçek şeklinde zincir ata ata devam ediyoruz. Çiçekleri de orta noktalarından birleştirerek örmeye devam ediyoruz. Daha sonra üçgen formu alacak şeklide arttıra arttıra çiçekler tamamlanır ve birleştirilir. Uç kısımlarına püskül koyabilirsiniz, bu modele püskül yakışacaktır. Diğer tığ işi modelimiz 4,5 numara tığ ile örülüyor. Öncelikle 10 zincir çekilip bir daire halinde birleştirilip 5 tane de zincir çekilir. Tığa ipi 3 defa dolayıp 5 çıkılarak bir beşli trabzan yapılır. Sonrasında 12 tane zincir çekilir. Tekrar tam ortaya batılarak 2 adet beşli trabzan yapılır. Tekrar 12 tane zincir çekilir. Tekrar 2 adet ortaya beşli trabzan yapılır ve 5 zincir, 5'li trabzan ve 12 zincir çekilir. Bu şekilde kafes kısmı tamamlanır. Çiçekleri yaparken 10 zincir çekilir ve daire şeklinde birleştirilir. 10 zincir çekilir ve 4′lü trabzan yapılır. Yapraklar için altışar zincir çekilir. 12 zincir çekilip 6 adet örümcek yapılır. Yaklaşık olarak 13 adet çiçek gerekir bunun için. Bu işlemle de bitirilir. Güle güle giyin!

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları