Terlik: En çok Satan Markalar ve Modelleri Online Alışverişte!

Terlik: En çok Satan Markalar ve Modelleri Online Alışverişte! Galeri

Terlikler, eski zamanlardan bu yana evlerde ve dış ortamlarda giydiğimiz açık ayakkabılardır. Bu ürün, giyim kolaylığı ve rahatlığı nedeni ile çok tercih edilmektedir. Çok tercih edilmesine, ayağın hava alması ve rahat olması önemli bir nedendir.

Günlük Hayatta Terlik Kullanımı

Terliğin ortopedik olması ayak sağlığı açısından önemlidir. Ceyo markası uzun yıllardır ortopedik sandalet imal etmektedir. Özellikle gün boyu ayakta kalan ve uzun saatler çalışan doktorlar, satış görevlileri, tezgâhtarlar, eczacılar vb. meslek sahipleri ortopedik sandalet tercih etmektedirler. Terliğin anatomik olarak bilimsel yapımı, kullanılan derinin teri emmesi ve ayağın hava almasını sağlaması önemlidir. Scholl, Ceyo, Sabo ve Gezer bu terlik grubunun önemli markalarıdır. Önemli spor markalarının ürünleri yaz aylarında denize, havuza girerken ve sıcak havalarda dışarıda gezerken bizlere kolaylık sağlamaktadır. Son yıllarda trend haline gelen parmak arası olanlar, genelde spor markaların ürettiği ürünlerdir. Nike ya da Adidas gibi markalar, klasik tarzda tek bant modeli ile de, kullanım kolaylığı ve spor bir görüntüye sahiptir. Ünlü moda firmalarının ürettiği ürünler, günlük yaşantımızda bayanların oldukça tercih ettiği modellerdir. Hotiç, Elle ve Nine West gibi ünlü markalar her sene kreasyon oluşturarak yeni modeller ortaya çıkarmaktadır. Gece terliklerinden, gündüz giyilenlerine kadar geniş yelpazeler sunan bu markalar, şıklığın ön planda olduğu zarif modeller sunmaktadır. Özellikle Prada, Lacoste ve Gucci markalarının çıkardığı yazlık modelleri, kadınlar tarafından çok rağbet görmektedir. Bunun sonucunda, yeni çıkan kreasyonlar merakla beklenmektedir. Evlerde kullandığımız misafir terlikleri ise geleneksel olarak her evde bulunmaktadır. Türk adetlerine göre eve girildiğinde ayakkabılar çıkarılmaktadır. Bu nedenle de, eve gelen misafir için daima yedekte satın alınmaktadır. Twigy, Gezer ve Polaris ev terliği üreten bazı markalardır. Twigy’nin ürettiği plastik deniz terlikleri ise çok rağbet görmektedir. Rengârenk olan bu ürünler görüntüsel olarak tam bir yaz havası yaratmakta, rahatlık ve şıklık vermektedir. Twigy’de pembe, yeşil ve mavi tonlarının bu sene revaçta olduğunu görmekteyiz. Geçen seneden bu zamana, sandalet markaları arasında satış rekoruna koşan marka ise Cross terlikleridir. Cross anatomik yapısı ve ayak rahatlığına önem vermesi nedeni ile yaz aylarının ve evlerde en çok rağbet gören terliğidir. Üstünün delikli ve hava alması, terliği giyen kişiye rahatlık vermektedir. Pembe, kırmızı, mavi, yeşil, siyah hemen hemen her renkte üretilen Cross ürünleri, her zaman rahatlığı seven insanlar tarafından tercih edilecektir.

Terlik Markaları ve Online Satış Mağazaları

Terlik markalarını, Morhipo.com, Limango.com, Vipdukan.com, Trendyol.com, Zizigo.com ve Zidaya.com gibi sanal mağazalardan, %20 ila %70 arasında indirimler ile online satın alabilirsiniz. Ayrıca Nike ve Adidas gibi spor markalarının modellerini, internet üzerinden sanal mağazalarında araştırabilirsiniz. Şehir merkezlerinde olan Mudo, Hotiç Elle, Nine West, Polaris ve Gezer gibi kurumsal mağazalardan da zevkinize göre alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle Cuma, Salı ve ulus pazarlarında kurulan stantlardan da indirimli alış veriş yapılabilmektedir. Özellikle, sezon başı ve ortasında yapılan indirimleri internet üzerinden takip etmekte fayda vardır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Prada
  • Ceyo
  • Hotiç
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları