Telefon Modelleri: Kablolu – Kablosuz Ev Telefonları, Online Alışveriş

Telefon Modelleri: Kablolu – Kablosuz Ev Telefonları, Online Alışveriş Galeri

1880 yılllarının başında Alexander Graham Bell tarafından icat edilen telefonlar bugün hem evlerde kullandığımız hem de ceplerimizde taşıdığımız makineler haline geldi. Bugün evlerde kullandığımız bu cihazlar her ne kadar cep telefonları kadar kullanışlı ve özellikli olmasa da bazı yönleri bakımındandan kullanılması uygun telefon tipleridir. Radyasyon gibi dalgalar halinde yayılan ve hayatımızı tetikleyen söz konusu enerji cep telefonlarını bu yönde olumsuz kılmakta. Kablosuz ev telefonlarında ise böyle bi durumla karşı karşı değiliz tabiki. Şimdi kablolu ve kablosuz telefon modelleri inceleyelim.

Masaüstü (Kablolu) Telefon Modelleri

Masaüstü (Kablolu) Telefon Modelleri

Ev telefonlarının ilk modelleri kablolu olanlardı. Zamanla kullanımını azalttı gibi gözükse de yeni çıkan görüntülü telefon modelleri yerini hızla masaüstlerinde almaya başladı. Televizyon reklamları ve bazı diziler söz konusu özellikli telefonların satışının artmasında büyük rol oynadılar. Görüntüyü aktarırken mevcut internet bağlantısını kullanan bu cihazlar özellikle Türk Telekom gibi sabit hat operatörlerinin kampanyaları sayesinde popülerleşti. Grandstream markasını Türkiye'ye tanıttılar. GXV3000 modeli; Sms gönderme, direk olarak ip arama, telefon rehberi, internet tarayıcısı gibi özellikleri barındıran görüntülü masaüstü cihazlardan biri. Sadece görüntülü modeller kullanılmıyor tabiki. Telmax, Karel, Ttech, Ttec, Skytech, Siemens, Multitek de kablolu kategorisinde ürün satan markalardan. Ucuz oluşu ve model çeşitliliği bakımından üstün olan söz konusu cihazlar gayet kullanışlı. Telmax marka NG-3050, CI-1030, CI-2525, FT-1010, CI-3035 telefon modelleri bunlardan sadece birkaçı.

Ttec Kablolu Telefon Modelleri

Ttec Kablolu Telefon Modelleri

Ttec TK6101, TK2700, TK6103, TK6105 modelleri online satışlarını gördüğümüz modellerden bazıları. TK6103, arayan numarayı gösterme, eller serbest konuşma, 99 adet arayan, 18 adet aranan numara hafızası gösterme, tarih-saat-hesap makinesi özelliklerini barındırıyor. 16 adet zil melodisi ve Redial / Pause / Flash tuşları mevcut. Fiyatı ise oldukça uygun. TK- 6060Cl ürününe bakacak olursak; 62 adete kadar gelen çağrıyı kayıt özelliği, LCD ekranda hava sıcaklığını gösterme, bölge kodu ayarı, hesap makinesi, seçilebilir zil sesi ve haporlör gibi özellikleri içermekte. Şık tasarımıyla TK- 6085Cl ve TK- 2700Cl telefon modelleri de çok satan diğer Ttec modelleri.

Telsiz (Dect) Telefon Modelleri ve Online Alışveriş

Telsiz (Dect) Telefon Modelleri ve Online Alışveriş

Siemens ve Panasonic yıllardır bu alanda telefon üreten firmalar. Telsiz telefon deyince akla gelen Siemens, şık görünümlü ve çok fonksiyonlu ürettiği ürünlerle en çok satan markalardan birisi. Gigaset adlı markayı piyasaya süren Siemens'in telsizlerini; AL110, AS295, AS180, SL910, C610, SL780, SL400, C300, A400 modelleri ile tanıyoruz. Gigaset SL910; evlerde dokunmatik telefon özelliğini kullanan bir ürün. Cep telefonu görünümümde ürettiği SL910 3,2 inç ekrana sahip. Ayrıca bluetooth ve mini usb özelliği ile diğer modellerden artısını belli etmekte. Enerji tasarruflu ve çevre dostu ürün boş modda iken radyasyon yaymaz.
Bu kategoride öncü diğer marka Panasonic telefon modelleri; KX-TG8611, KX-TG8061, KX-TG8051, KX-TG6611, KX-TG6612, KX-TG8611, KX-TG8061.
Hızlıal, Webdenal, Teknosa ve Darty online alışveriş sitelerinden bu ürünleri detaylı şekilde inceleyebilir ve online ürün siparişi verebilirsiniz. İyi alışverişler.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları