Tektaş Yüzük Fiyatları: Altın ve Platin Modellerde Online Kampanyalar

Tektaş Yüzük Fiyatları: Altın ve Platin Modellerde Online Kampanyalar Galeri

Aile olma yolunda adım atmış bir çift için günümüzde ev, eşya, düğün hazırlığı kadar vazgeçilmez olan bir diğer şey nedir desek, cevap büyük olasılıkla yüzükler, hatta tektaş yüzük olacaktır kuşkusuz. Batı adetlerinin kültürümüzde iyice yer etmesinden sonra, ülkemizde de iyice yaygınlaşan tektaş yüzük ile evlenme ritüeli sayesinde, artık teklifler daha romantik, gelinler parmaklarındakilerle daha mutlu desek, yalan olmaz. Ancak öyle her yüzük aynı işleve sahip değil maalesef. Aslında yapıldığı materyal pek önemli değil. Gümüş, bakır, altın, çelik ya da platin hepsiyle yapılanlarına rastlamak mümkün. Tabi asıl makbul olanları altın, beyaz altın ve platin olarak üretilenler. Yine önemli olan bir diğer kısımsa bu malzemeyi süsleyen tektaşın kendisi. Swarovski gibi taşlardan ya da yarı değerli farklı madenlerden de yapılabiliyor olmasına karşın, esas önemli ve yüzüğü değerli kılan kısım, üzerindeki pırlantası.

Tektaş Yüzük Fiyatları Nelere Göre Artıyor, Belirleyici Özellikler Neler?

Tektaş Yüzük Fiyatları Nelere Göre Artıyor, Belirleyici Özellikler Neler?

Bu tarz ürünlerde belirleyici olan kısım tabiki üzerlerindeki taşların özellikleri ve ederleri. Ederlerini belirleyen ise sahip oldukları nitelikler. Bu nitelikler arasında da en önemlisi, pırlantayı seçerken mutlaka göz önünde bulundurulması gereken 4C diye de bilinen 4 temel özelliğin içeriği. Her bir C elmasa kattığı güzellik açısından değerlendirilir. Renk (Color), berraklık (Clarity), kesim (Cut) ve karat ağırlığı (Carat Weight) özelliklerine bakılarak seçim yapılmalıdır. Uzman olmayan bir göz her pırlantayı renksiz görecektir, oysa ki en popüler olan berrak beyazdan başlayıp sıralanan bir renk skalasına sahiptir. Bir diğer önemli özellik berraklığıdır; oluşumu sırasında elmasın içine hapsolan mineraller ya da meydana gelen çatlaklar berraklığı etkileyen faktörlerdir. Gözle görülmese de uzmanların rahatlıkla ayırtedeceği standartlara sahiptir. Kesim ise; taşın boyutlarını ve simetrisini etkileyen en önemli faktördür. Işıltı ve parlaklığı kesim belirler ve doğrudan insan eliyle pırlantaya katılan tek özelliktir. Son önemli etken olarak da tabiki ağırlığı yani kaç karat olduğu önemlidir. Bu özellikler tektaş yüzük fiyatlarını doğrudan etkilerler. Önemli ve daha pahalı olan taş olduğu içinse, yapıldığı metal geri planda kalır. Ancak, yine fiyatı arttıracak şekilde bir sıralama yapmamız gerekirse; gümüş, altın ve en değerlileri olarak da platin başı çekecektir.

Tektaş Yüzük Fiyatlarının En Uygun Olduğu Online Alışveriş Siteleri

Tektaş Yüzük Fiyatlarının En Uygun Olduğu Online Alışveriş Siteleri

Hali hazırda bir çok altın ve kuyum satıcısı firma, geniş ürün yelpazelerinin tanıtım ve satışını yapan online sitelere sahipler. Hemen hemen hepsi de mağazalarından daha uygun fiyatlı olarak ürünlerini teşhir ediyorlar. Üstelik havale-eft gibi peşin ödemelerde %5-15 arasında indirimlere gidip, kartla ödeme tercihlerinizde de hem taksit yapıp hem de puan kazanmanıza imkan tanıyorlar. Hangi sitelerde bu ürünleri indirimli ve taksit avantajlı olarak bulmak mümkün dersek de: Ariş Pırlanta, Goldstone, Altınbaş, Divas Pırlanta, Pırıltı Alyans, Zen, Atasay, Eros ve Koçak Gold’u en önemlileri olarak sayabiliriz. Hatta, belli dönemler için kampanyalı mağazalar açan Markafoni, Limango ve Trendyol gibi indirimli fırsat sitelerinde de bu firmalara ve ürünlerine denk gelmek artık çok olası.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Altınbaş
  • Pırıltı Alyans
  • Divas Pırlanta
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları