Tekne Fiyatları: Uygun Kredili Tekne Fiyatları ve Taksit Seçenekleri

sürat teknesi Galeri

Su üzerinde salına salına süzülen gemileri görüp de içi gitmeyen ve onun sahibi olmayı dilemeyen çok az insan vardır. Özellikle deniz sevdalıların en büyük hayalidir bir geminin dümenine geçip o müthiş özgürlük duygusunu yaşıyor olmak. En iyisinin arkadaşının teknesi olduğunu savunanlar bile içten içe bu araca sahip olabilmenin yollarını ararlar. Çünkü arkadaşının bile olsa bir kez bu keyfi tadan biri artık iflah olmaz bir deniz tutkusunun etkisi altına girecektir. Hiçbir şey yapmadan sadece suyun huzur verici maviliğini seyretmek, en bakir koyları kendi keşfettiğini bilmenin gizli gururunu hissetmek, balık tutmak, dinlenmek ve karadan uzaklaştıkça karasal dertlerden de uzaklaştığını bilmek bir deniz aracının çektireceği her türlü kaprise değecektir. Ülkemizde de her yıl düzenlenen fuarları mesken tutanlar bütçelerine uygun tekne fiyatlarını araştırmanın yanında bütçesini çok aşan modelleri de gezerek kendilerine sınırsızca hayal kurma izni verirler.

Her Bütçeye Uygun Tekne Fiyatları Sayesinde Kendi Teknenizin Kaptanı Olmak Zor Değil

Her Bütçeye Uygun Tekne Fiyatları Sayesinde Kendi Teknenizin Kaptanı Olmak Zor Değil

Sözlük anlamı ile tekne, su üzerinde gitmek amacı ile üretilen deniz araçlarının genel adıdır. Farklı malzemeler kullanılsa da genelde ahşap ve polyester'den üretilirler. Kullanım amacına göre farklı isimleri vardır. Bunlardan biri olan gezi tekneleri özellikle deniz kıyısındaki turistik yerlerde turist gezdirme maksadı ile kullanılırlar. Sürat aracı ise hobi amaçlıdır ve deniz üstünde hız yaparak sınırsız bir eğlence vaad eder. Yolcu gemileri ise karşılıklı iki kara parçası arasında köprü vazifesi görürler. Bireysel kullanım için bu araçları satın almayı düşünenler satın alma aşamasından kullanım ve bakım aşamasına kadar belirli kurallara dikkat etmek zorundadırlar. Örneğin küçük boyuttaki araçlar yanlış yük dağılımı sebebi ile tehlike arzedebilirler. Bu boyuttaki araçlarda seyir halindeyken ayağa kalkmak, ani hareketler yapmak çok tehlikelidir. Can yeleği kullanmak ve bakımlarını düzenli yaptırmak gerekir. Aracın motoru on beygirden küçük ise ve daha büyük bir motor almak için plan yapmıyorsanız kullanmak için bir belgeye ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak 24 metreye kadar olan motorlu ve yelkenlileri kullanmak için amatör denizci belgesine ihtiyacınız olacaktır. Bu belgeyi almak için 14 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Ticari faaliyette bulunmamak kaydı ile motoru on beygirden büyük araçları ve kiraladığınız yatları ADB belgesi ile kullanabilirsiniz. Avlanma ruhsatlı balıkçı teknesi ve yolcu motorlarını kullanmak için ise "Gemi adamı Yeterlilik Belgesi" almak gerekmektedir. Tekne fiyatları aracın boyutuna ve üretiminde kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Ülkemiz Akdeniz bölgesinin en uzun kıyı şeridine sahiptir. Sayıları her geçen gün artan marinalar, su sporlarına duyulan ilgi ve yabancı bayraktan kendi bayrağımıza geçiş kolaylığı, deniz aracı sahibi olan kişilerin sayısında da ciddi bir artışı getirmiştir. Düzenlenen fuarlardaki cazip tekne fiyatları ile bu araç lüks bir hobi malzemesi olmaktan çıkmaya başlamıştır. Satın alma aşamasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle bu araç kısa süreli bir kullanım için alınmaz. Uzun süre hizmet edeceği için ona ayrılabilecek kaynaklara göre seçim yapmak gerekir. Çünkü ilk satın alma aşamasında ödenen tekne fiyatları sadece başlangıçtır. Elde tutma aşamasında da bu aracın belirli bir götürüsü olacaktır.

Deniz Araçları İçin Cazip Kredi Fırsatları Ve Uygun Ödeme Koşulları

2013 yılının 15-24 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek CNR Avrasya Boat Show fuarı 120 bin metrekarelik bir alanda beş yüzden fazla katılımcıyı ağırlayacaktır. Mega yatlardan, orta ve küçük ölçeklilere, yelkenlilerden bot motorlara kadar farklı boyuttaki deniz taşıtı, ekipman ve aksesuarlarını bulabileceğinizi fuara hayalinizdeki modeli bulmak, satın alma aşamasına gelmemiş olsanız bile fikir edinmek için gidebilirsiniz. Artık bu deniz araçlarına sahip olmak bir arabaya sahip olmak kadar kolay. Bankaların verdiği uygun kredi fırsatları ile siz de hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Cazip faiz oranları ve uzun taksitlendirme avantajı sunan kredilere başvurmak için yapikredi.com.tr ve denizbank.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları