Tek Taş Pırlanta Yüzük Fiyatları: Pırlantalar En Büyük İndirimlerle

Tek Taş Pırlanta Yüzük Fiyatları Galeri

Günümüzde evlilik, nişan, sevgililer günü veya daha birçok özel günlerde alınan hediyelerin başında pırlantalar gelmektedir. Pırıl pırıl parlayan o minik taşları ve birbirinden değişik tasarımları ile kadınların başını döndürmeye yetmektedir. Hiçbir kadın tektaş yüzüğe kolay kolay hayır diyemez. Erkekler, sevdikleri kadına evlilik teklifi yapacakları an, olmazsa olmaz bir tektaş ile kadının kalbini fethederler. Zarifliğin simgesi olan tek taş pırlanta yüzük fiyatları artık çok kolay ödeme seçenekleri ile piyasadaki yerini almış durumdadırlar. Işıl ışıl olan bu değerli taşlar genellikle evlilik, nişan ya da özel günlerde ilk kez alındığında, alıcı tarafından bazı zorluklar yaşanabilmektedir. Kalitesi, fiyatı ve daha birçok özelliği bazen düşündürücü etki yaratabilir. Bu değerli takıların birçok özelliği bulunmaktadır. Satın alırken bu özellikleri bilmek size fayda sağlayacaktır. Bu özelliklerden biri olan pırlantanın biçimidir. Her biçim şekli mutlaka her kadının parmağına yakışacak diye bir kural yoktur. Hangisi şık duruyor ise o biçim kullanılmalıdır. Yuvarlak, prenses, markiz, baget, asscher, oval, damla, kalp ve yastık biçimlerinde tek taş çeşitleri mevcuttur.

Tek Taş Pırlanta Yüzük Fiyatları

Pırlantanın diğer özelliklerinden biri olan kesim, bu değerli taşların ana özelliğidir. Yüzüğün göz alıcı hale gelmesindeki en büyük etken kesim kalitesinde yatmaktadır. Taşlarına bakıldığında oluşan ışıltı, aslında yapımı sırasında belirlenen kesim oranlarıdır. Kesim kalitesi ne kadar iyi olursa, yansıtmış olduğu ışıkta o derece iyi olmaktadır. Kesimi doğru oranlarda kesilmiş ise; yüzeyine vuran ışığı olduğu gibi yansıtacak ve mükemmel bir görüntüye sahip olacaktır. Bu kesimlere ideal kesim denilmekte ve piyasadaki pırlantaların sadece % 5’ini oluşturmaktadır. İdeal kesim ardından çok iyi ve iyi olarak adlandırılan gruplar da vardır. Bunlarda ışığı büyük ölçüde yansıtabilmekte ve ideal kesime göre daha uygun fiyatlar halinde satılmaktadır. Üzerinde bulunan taş kesimi sığ ya da derin kesim halinde yapılmış ise; ışığın yüzeyden kaçmasına ve görüntünün de kötü olmasına neden olmaktadır. Bu kesimlerde vasat denilen grubuna girmekte ve fiyat seçenekleri açısından diğer gruplara göre oldukça düşük olmaktadır. Taşın kesiminden sonra aranılan özelliklerden biri de rengidir. Rengi, yüzüğün kalitesini belirlemektedir. Rengi ne kadar beyaz olursa o derece kalitelidir. En iyi kalitede tamamen beyaz olan pırlantalar, D sınıfına girmektedir. E-F sınıfı, G-H sınıfı ve I-J sınıfı da bulunmaktadır. Bu sınıflarda taşların rengi neredeyse beyazdır. Ama bazen gemologlar tarafından renk tonu bulunabilmektedir. En kötü sınıf olan K-Z sınıfı, taşlarının sarı renkte olmasıdır. Fiyat bakımından da en ucuz olan sınıftır.

Takılar Online Alışveriş Sitelerinde İndirimlerle

Göz kamaştıran bu yüzükleri satın alırken belki de en hassas nokta olan sertifika özelliğidir. Takınızı alırken asla sertifikasız satılan bir yerden almayınız. Bu sertifikalar kalitenin kanıtıdır. Taşın her türlü özelliği bu sertifikalarda belirtilmiştir. Aldığınız ürünün kalitesinin kanıtı olan sertifikalar, müşteriye verilen değerinde bir göstergesidir. Lidyana ve Mortakı gibi online alışveriş sitelerinden indirimli fiyatlarla takı ve aksesuar satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Lidyana
  • Mortakı
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları