Teb İnternet Bankacılığı: Online Bankacılık Hizmeti ve Kart Başvurusu

Teb İnternet Bankacılığı Galeri

Mobil iletişimin yaygın olarak kullanıldığı günümüzde hayatımızı kolaylaştırmak adına yapılan birçok yenilik bulunmaktadır. Bu yenilikler çağımızın teknolojisiyle doğru orantılı olarak gelişmektedir. Günümüzde bilgi iletişim teknolojilerinin gösterdiği gelişim sonucunda hayatımız çok kolaylaşmıştır ki evimizden hiç çıkmadan alışverişlerimizi yapıp gazetelerimizi okuyabilecek hale geldik. Gelişen internet güvenlik sistemleri ve uygulamaları sayesinde bankalarda bankalar da bu teknolojiye ayak uydurup mobil şubeler açmışlardır. TEB internet bankacılığı da bunlardan biridir. İnternet şubesinden normal banka gişelerinden yapılabilen birçok işlem, hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Mobil şubeler kullanıcılara büyük kolaylık sağlamak amacıyla yapılmıştır.

TEB İnternet Bankacılığı Hızlı ve Ucuz İşlem

Günümüzde internet kullanımının artmasıyla birçok sektör internete yönelmiş durumdadır. Teknoloji mağazaları, marketler hatta internet üzerinden satış yapan kahve haneler bile bulunmaktadır. Bu durumda kullanıcılar işlerini evlerinde ya da iş yerlerindeki internetlerinden halletmek istemektedir. Bu isteğe cevapsız kalmayan birçok banka internet bankacılığına geçmişlerdir. TEB internet bankacılığı da bunlardan biridir. Kullanıcı dostu ara yüzü, kolay ve anlaşılır yapısıyla temel bankacılık işlemlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üç kademeli güvenlik sistemi sayesinde güvenlik üst seviyededir. Ekranınızdaki kısayol simgeleri sayesinde en sık gerçekleştirdiğiniz işlemlerinizi ana ekranınızda görebilirsiniz. Online bankacılık işlemlerinde güvenlik çok önemlidir. Bu yüzden internet bankacılığında güvenlik seviye göstergesi bulunmaktadır. Bu gösterge size işlemleriniz sırasında güvenlik düzeyinizi gösterir ve yükseltilmesi için size uyarılarda bulunur.

İnternet Bankacılığında Yapılabilen İşlemler

Bankaların dolup taştığı şu günlerde bankalarda geçirilen zaman bir hayli artış göstermiştir. Ve bu zaman canımızı sıkabiliyor. Bu zaman kaybını önlemek için internet teknolojilerinin de gelişmesiyle çoğu banka internet şubelerini devreye sokulmuştur. Bu bankalardan bir tanesi de TEB’dır. İnternet bankacılığı gayet gelişmiştir. Tamamıyla güncelleştirilmiş ara yüzüyle çok işlevsel ve kullanışlı bir yapısı vardır. Gelişen internet güvenlik alt yapılasıyla gücüne güç katan internet şubesi hiçbir şekilde tehlike arz etmemektedir. Giriş yaparken müşteri numaranızla beraber size verilen şifreyi kullanıyorsunuz. Bu aşamadan sonra sizin cep telefonunuza gönderilen şifreyi ekrandaki bölmeye girmek suretiyle internet şubesine giriş yapmış oluyorsunuz. Güvenlik önlemlerinden bir tanesi de siz internet şubesindeyken belli bir süre işlem yapmadığınızda uygulamanın otomatik olarak güvenli çıkış yapmasıdır. Bu işlevden sonra tekrar işlem yapmak isterseniz aynı şekilde giriş yapmanız yeterlidir. Ayrıca ekrandaki bölmelere rakam veya yazı girerken ekran klavyesini kullanabilmemizde ayrı bir güvenlik önlemi olarak karşımıza çıkıyor. İnternet şubesinden birçok işlem yapabilirsiniz. Hesap detaydan hesabımızdaki olan parayı ve nereden yatırıldığını görebiliriz. Hesap hareketlerinden daha önce hesabımızda yapılan işlemleri görebiliriz. Havale / EFT’den diğer banka hesaplarına para transferi yapabiliriz. Kredi kartı bilgilerinden kredi kartımızın borç durumu vs. görüntüleyebilir ve borç ödeyebilirsiniz. İsterseniz kredi başvurusunda bulunabilir ve aldığınız kredinin borç durumunu sorgulayabilirsiniz. Döviz kurlarını kontrol edebilir ve döviz alış-satışı yapabilirsiniz. İnternet bankacılığında kredi kartı başvurusu da yapılabilmektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları