Tayland Pattaya: Yurt Dışı Tur ve Gezilerde İndirimli Online Fiyatlar

Pattara'dan bir görüntü Galeri

Tayland, Güneydoğu Asya ülkesidir. 67 milyon nüfusa sahip ülkede, Çin, Loas, Molay kökenli halklarda yaşamaktadır. Resmi dili Tayca, nüfusun %95’e yakını Budizm dinine mensuptur. Bölgede İslam dinine mensup olanda yaygındır. Başkenti Bangkok’tur, 76 ili, 877 ilçesi vardır. Kültürel ve dini yönden Hindistan’ın etkisi altındadır. Bölgede muson yağmurları çok etkilidir. Bölge tropik bir iklime sahiptir. Ülkede kralı eleştirmek veya laf söylemek hapis ile cezalandırılmaktadır. Saygı son derece önemlidir. Mutfağı baharat ağırlıklı ekşi, tatlı, tuzlu, acı lezzetlerinin sunumuyla dünyaca ünlüdür. Sporunda Tayland boksu dünya herkes tarafından bilinmektedir. Tarih ve doğanın beraberce bulunduğu dünyaca bilinen bir turizm merkezidir. Özellikle son dönemlerde Tayland Pattaya seks turizmiyle bölgeye çok sayıda turist çekmektedir.

Tayland ve Tayland Pattaya'da Turizm

Ülke ekonomisinin büyük bölümü turizm sektöründen gelmektedir. 2011 yılına göre 20 milyon turist ziyaret etmiştir. Bangkok turizm merkezinin başkenti durumundadır. Ko Rattanakasin bölgesi müze ve tarihi eser bakımından zengindir. Binlerce otel bölgenin Sukhumuit ve Silom’da yer almış durumdadır. II.Dünya Savaşından kalma Kwai Köprüsü ve birçok esere Kanchonaburi şehri evsahipliği yapmaktadır. Siyam krallıklarının muhteşem tapınak ve heykelleri, antik şehirleri Ayutthaya ve Sukhothai şehirlerinde görülmeye değer niteliktedir. Ülke birçok adası ve plajlarıyla da ünlüdür. Phuket adası turistik bakımda en ünlüsü ve meşhurudur. Similan Adaları ve Ko Tao dalış turizmiyle meşhurdur. Samui takım adaları, Ko Samui, Kopha Ngan turizm açısından önemli diğer adalardır. Akta, Hmang, Lahu, Koren, Akta bölgelerinde kabile köyleri ve buraya yapılan yürüyüşlerle bilinmektedir. Tayland Pattaya Chonburi iline bağlı Bangkok’a yaklaşık bir saat uzaklıkta önemli turistik merkezlerdendir. Özellikle seks turizminde dünyaca isim edinmiş yerlerden biridir. Ailelerine yardım etmek için fuhuş sektöründe çalışanlar Isan bölgesindeki fakir ailelerden gelmektedir. Ülkede seks turizmi kral tarafından yasal hale getirilmiştir. Pattara’da fuhuş sektöründe çalışan kızların yaşları onüçlere kadar inmektedir. Otellere giriş ve çıkışlar rahat şekilde yapılmakta kimse karışmamaktadır. Walkin Street şehrin gece hayatının kalbidir. Rock, hard, striptiz, pop, gay barlar gibi gece hayatı için her türlü eğlence yerleri bulunmaktadır. Tayland Pattaya’da meşhur Alkazar isimli Show müzik eşliğinde birçok bayanın dans etmesiyle sergilenmektedir. Ancak gösteri yapanlar travestilerdir.

Yurtdışı Tur ve Gezilerde Pattara

Tayland Pattaya’nın bir seks turizm şehri olduğu düşünecek olunursa buraya daha ziyade bekarlar ve grup halinde gidişler olmaktadır. Pattaya ailecek gidilebilecek bir yer değildir. Cadde ve sokaklarda, otellerde her tarafta fuhuş görülmektedir. Özellikle akşamları her yerde kızlar şehri işgal etmiş halde görülmektedir. Vize uygulaması bulunmamakta ancak 6 aylık pasaport mecburidir. Tatilsepeti.com online sitesinde bölge ile ilgili tur seçenekleri sunulmakta. Uygun fiyat ve cazip ödeme kolaylıklarıyla sunulan çeşitli programlar bulunmaktadır. Havayoluyla gidiş dönüş biletleri, otel konaklamalı ve rehberlik hizmetleri de verilen tur programın içinde yer almaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Fakir
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları