Takım Elbise Markaları: Erkek-Bayan Elbise ve Online Satış Fiyatları

Takım Elbise Markaları: Erkek-Bayan Elbise ve Online Satış Fiyatları Galeri

Eski tarihlerden bugüne giyim, her dönemde ihtiyaçlara göre farklı tarz ve şekillerde gelişmiştir. 20. Yüzyıla gelindiğinde moda kavramı ve tasarım mantığının ortaya çıkmasıyla, erkek ve bayan elbise modelleri çok daha farklı bir çizgiye oturdu. Erkek giyiminde, kadın giyiminde olduğu gibi çok fazla aksesuar ve renk seçeneği olmamasına rağmen, 21. Yüzyılın erkek imajına yeni ve farklı anlamlar yüklendi. Prestijin ve statünün simgesi olarak ortaya çıkan erkek takım elbiseleri, son dönemlerde farklı tasarım ve modelleri ile moda sektörünün en önemli alanlarından biri haline geldi.

Bay ve Bayan Takım Elbise Modası ve Gelişimi

Dünyada ve ülkemizde, her kesimden erkeğin vazgeçilmez unsurlarından biri durumuna gelen bu ürünler, birçok ünlü modacının ve tasarımcının elinde göz alıcı modellerle vitrinleri süslemektedir. Emporio Armani, Pierre Cardin, Yves Saint Lourent, Gucci ve Ermenegildo Zegna gibi dünyaca ünlü markaların her sene çıkardıkları özel kreasyonlarla, kumaşta, dikimde, yaka boylarında ve pantolon paçalarında ortaya çıkardıkları farklılıklar, milyonlarca dolarlık moda endüstrisine etki etmektedir. Kadınların daha fazla egemenliğini hissettirdiği moda akımlarında artık erkeklerde kadınlar kadar ön plandadırlar. Her sezon değişen bayan elbise modelleri, moda sürecinde farklılık arayan kadınları kendine çekmektedir. Her zaman farklı ve değişik giyinmek isteyen kadın, ünlü markaların kreasyonlarını ve fiyatlarını internet ve mağazalardan takip etmektedir. Bayan elbiselerinde Zara, İpekyol, Atalar, Faik Sönmez, Gucci, Beymen ve Vakko gibi bazı markalar çok çeşitli modelleriyle hizmet vermektedirler. Özellikle, bayan elbiselerinin gece için hazırlanan modelleri şifon, ipek, tül ve organze gibi kumaş çeşitleriyle başlı başına bir sektördür. Ülkemizde, genelde alışveriş merkezlerinde ve özel caddelerde olan, ünlü markaların mağazaları ilgi çekmekte ve beğeni kazanmaktadır. Türkiye’deki ünlü takım elbise markalarımızdan Kiğılı, Süvari, Sarar, Beymen, Damat, Vakko ve Hatemoğlu gibi erkek giyim markalarımız, bugün Avrupa’ya da açılmıştır. Bu, Türk tasarımcıların yurtdışındaki tasarımcılardan eksiğinin olmadığının bir ispatıdır. Her sene, defilelerle erkek elbise modelleri tanıtılmaktadır. Defilelerdeki mankenlerin sunduğu bu ürünleri, her kesimden insanın üzerinde görebiliriz. İnternet üzerinde kurulan online satış mağazalarından ünlü takım elbise markalarını, yaklaşık %30 – 70 oranında indirimlerle satın alabilme imkanı, her bütçeye hitap etmektedir. Üstelik kredi kartına taksit de yapabilen bu siteler sayesinde, artık her çalışanın dolabında bir Armani ya da Gucci markalı elbise olabilmektedir. Büyük AVM’lerdeki sezon başı ve sezon sonu indirimleriyle kaliteli bir takım sahibi olabiliriz. Eski dönemlerde, sadece statüsü olan kişilerin giyebildiği takımlar, şimdi herkesin kolaylıkla elde edebileceği döneme girmiştir. Bunun sebebi, büyük markaların daha ekonomik markalar oluşturmalarıdır.

Online Satış Siteleri

Takım elbise markaları ile erkek ve bayan elbise fiyatlarını, Morhipo.com, Markafoni.com ve Vipdukkan.com gibi bazı online satış sitelerinden inceleyebilir ve %70’lere varan indirimlerle satın alabilirsiniz. e-kiğili.com online satış sitesinde, düz takım elbiseleri 149 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz. Altınyıldız ürünlerine Morhipo.com sitesinden %70 indirim fırsatıyla sahip olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları