Takım Elbise: En Kaliteli Takım Elbise Markaları ve İndirimli Fiyatlar

Takım Elbise: En Kaliteli Takım Elbise Markaları ve İndirimli Fiyatlar Galeri

Takım elbise, erkek giyimi için oldukça önemli bir yere sahip olan ve günümüzde en çok tercih edilen erkek kıyafetlerinden biridir. Özellikle 19. yüzyılda erkekler icin en önemli giysilerden biri haline gelmiştir. 19.yüzyılın sonunda, modayı takip eden bir erkek 4-5 farklı modelde takım elbiseye sahip olmakta ve bu statü göstergesi olarak oldukça önemsenmekteydi. Sadece erkekler için değil, zamanla kadınlar için de üretilmeye başlanmıştır. Özellikle bisiklete binmek, ata binmek gibi diger sporlar sırasında kullanılmak üzere kadınlar için de popüler olmaya başlamıştır. Hem kadın hem de erkek giyiminde en çok etkili olan durum ise, kıyafet devrimi olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk, kıyafet devriminin atılımının yapılmasının, medeniyete ve aydınlığa giden yolun basamaklarından bir tanesi olduğunu görmüş ve giyim ile ilgili gerekli değişiklikleri kanunlar çıkartarak yapmaya başlamıştır. Atatürk’ün isteği üzerine 25 Kasım 1925 tarih ve 671 Sayılı Şapka Kanunu çıkmadan önce vatandaşlar şapkayı giymiş ve bu yenilik, medeni kıyafet değişimi olarak halk arasında olumlu karşılanmıştır. Bundan sonra, cüppe ve sarık giymek yasaklanmış, bu kıyafetleri giyme hakkı yalnız din adamlarına tanınmıştır. Her ülkenin yaşam şartları, gelenekleri ve çalışma koşulları farklı olduğu için giyim tarzlarının farklı olduğunu belirtmeliyiz. Takım elbise ise, Dünya ülkelerinde benimsenmiş ve ortak kullanılan kıyafetlerin başında gelmektedir. Kıyafetler tamamen kişiliğiniz, yaşam tarzınız ve hatta hayata bakış açınızla ilgili ip uçları vermektedir. Günlük hayatında evde takım elbise giyen insanlarla karşılaşabilirsiniz fakat, daha çok resmi kurum ve kuruluşlarda çalışan kesim tarafından tercih edildiğini belirtmekte yarar var. Takım elbise modellerinin ve takım elbise markalarının oldukça geniş bir yelpazeye yayıldığını söyleyebiliriz.

 

Takım Elbise Giyimi

Takım Elbise Giyimi

Kıyafetimiz, evimizle, barkımızla birlikte bizlerin ait oldugu grubu açıkca ortaya koyar. Kıyafet devriminden ardından, Avrupa'daki erkek giyim modelleri Türkiye'ye gelmeye başlamış, sonrasında tekstil sanayii bu modanın ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır. Türkiye'de takım elbise üretiminde oldukça başarılı hamleler yapılmıştır. Günümüzde ise, Türkiye tekstil sanayiisi bakımından Dünya'da sayılı ülkeler arasına girmiş bulunmaktadır. Bu markalardan en ünlüsü Kiğılı ise, oldukça önemli başarılara imza atmış yerli markalardan sadece biridir. Hatta, son zamanlarda nano teknoloji ile elbise ve smokinler üretilmeye başlandı. Bu modellerin su geçirmezlik özelliği ile birlikte kir ve leke tutmaması ve çabuk kırışmamasıyla dikkat çekiyor. Tek veya çift düğme alternatifi bulunan mono veya sivri yaka olarak tercih edilebilen smokinlerin, öne çıkan rengi ise siyah ve beyaz renklerdir. Bu elbiselerin satış fiyatı ise 649 tl den başlıyor.

En Kaliteli Takım Elbise Markaları ve Fiyatlar

En kaliteli markalara ve bunların fiyat aralıklarını incelediğimizde; Kiğılı, Alphan, Damat, Bisse, Hatemoğlu, Mithat Selection, Pierre Cardin, Ramsey, Tween, Sarar, Vakko ve Uptown 'u öne çıkan markalar olarak sıralamamız mümkün. Vakko 'nun 3690TL' den başlayan takım elbiseleri piyasada satılmaktadır. Kiğılı markasının modelleri ise, 175TL'den başlar ve 360 TL'ye kadar farklı modeller ve renklerde çeşitlerini bulmanız mümkün. Pierre Cardin markasının fiyatları ise, gayet cüzzi kabul edibelibecek bir fiyattan; 199TL' den başlamaktadır. Ancak takım elbise seçiminde, kalite ve model ile fiyatın doğru orantılı olduğunu belirtmek gereklidir. Hem yeni ve modern bir model, hem de çok kaliteli işçilik arıyorsanız, kesinlikle 500 TL 'den fazlasını gözden çıkarmalısınız. Bir kez aldığınızda, yıllarca kullanabileceğiniz bu giysiler aslında imajınıza yaptığınız müthiş bir yatırım olarak kabul edilebilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Kiğılı
  • VAKKO
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları