Tablet Bilgisayar: Ünlü Markaların Tablet Bilgisayar Modelleri

Tablet Bilgisayar Galeri

Bilgisayarlar içinde bulunduğumuz yüzyılın şüphesiz en önemli teknolojik gelişmesidir. Çünkü küçük boyutlu olmalarına rağmen tablet bilgisayarlar, teknik özellik bakımından dizüstü tiplerle yarışabilecek düzeydedir. Son yıllarda Apple gibi firmaların ortaya attığı tablet fikri iş çevreleri bakımından daha fazla benimsenmiştir. Çünkü bu aygıtlar oyun oynamaktan ziyade daha çok e-postalara bakmak, kitap okumak veya yolculuklarda film-dizi izlemeye elverişlidir. Bunları gerçekleştirmek için alternatif olabilecek bir diğer aygıt ise netbooklardır ancak netbooklar, donanım gücü bakımından yetersiz ve fiyat olarak gereksiz düzeyde pahalı kalmaktadır. Ancak bu tipteki ürünler pil bakımından yeterli hem de kullanış açısından oldukça uygundurlar. Piyasadaki modellerin ekran boyutları ihtiyaçlara göre değişmekte ve fiyatlar da ekran boyutları ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Tablet bilgisayar alırken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

En Yeni Tablet Modelleri

Apple, Asus, Microsoft gibi dünyanın sayılı donanım üreticileri bu tipte ürün üretmeye geçtiğimiz yıllarda başlamışlardır. Çünkü bu fikir yeni teknolojileri denemek isteyenler bakımından olumlu karşılanmıştır ve bu gibi firmalar da bu potansiyeli boşa harcamak istememiştir. Satın alacaksanız ve kaliteye önem veriyorsanız mutlaka Apple iPad modellerini tercih etmelisiniz. Firmanın en son serisi “New” serisidir ve fiyat-özellik bakımından gayet uygundur. Bu üründe 5 mp kamera vardır ve bu kamera sayesinde geniş açılı çekimlerin dahi kolayca üstesinden gelebilirsiniz. Dilerseniz, HD kalitede video çekimi dahi yapabilirsiniz. Ayrıca bu ürün, mobil cihazlardaki en iyi ekrana sahip olma özelliğini taşımaktadır. Bu önemli bir özelliktir çünkü ekranın ön planda olduğu dokunmatik bir üründe, ekran kalitesi ne kadar yüksekse, deneyiminiz o kadar kaliteli olur. Ayrıca bu ürünün ekran çözünürlüğü, standart bir HDTV ‘den daha yüksektir. Bu da ürünü kullanarak izleyeceğiniz yüksek kalitedeki filmlerden tam randıman alacağınız anlamına gelmektedir. Asus firması ise tablet bilgisayar fikrini kendine göre yorumlayarak ürüne klavye eklemiştir. Daha sonra ise Microsoft firması da aynı yolu seçmiştir. Asus bu ürüne Eepc adını vermiştir. NVIDIA Tegra işlemcisi sayesinde üst düzey uygulamaların kolaylıkla üstesinden gelebilen Eepc, ultra ince tasarımı ile göz doldurmaktadır. Geniş görüş açısına sahip ekranı sayesinde yanınızda duran arkadaşınız ekranı görmek için güçlük çekmez ve böylece siz arkadaşlarınızla eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Üründe iki adet kamera bulunmaktadır. Arka kısımdaki 5, ön kısımdaki ise 1.2 Mp boyutundadır. 16 saate kadar uzayabilen pil ömrü onun piyasadaki modeller arasından sıyrılmasını sağlamaktadır. Android işletim sistemi sayesinde ürünün donanım özelliklerinden tam anlamıyla yararlanabilirsiniz. Ayrıca yumuşak klavyesini yazışmalarınızda sıklıkla kullanabilirsiniz. Piyasada en çok tercih edilen modeller bu iki firmanındır. Ancak ilerleyen dönemlerde çıkacak Microsoft’un tabletleri de denemeye değerdir. Microsoft’un modeli Windows alt yapısını kullanacak olması nedeniyle teknoloji severleri heyecanlandırmaktadır.

Tablet Bilgisayarlarda Online Fırsatlar

En uygun tablet fiyatlarını online mağazalarda bulabilirsiniz. Her gün çeşitli fırsatlar düzenleyen bu sitelerden dilerseniz kredi kartınızı kullanarak taksit, dilerseniz de havale yöntemi ile peşin olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. İnanılmaz fiyatlar Gold Bilgisayar, Darty ve Kliksa’da sizleri bekliyor!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Nvidia
  • Gold Bilgisayar
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları