Sütyen: Destekli, Toparlayıcı ve Minimizer Sütyenler

Sütyen: Destekli, Toparlayıcı ve Minimizer Sütyenler Galeri

Sütyen, kadın iç giyiminin en vazgeçilmez öğelerinden birisi, vücudu şekilli ve güzel gösterebilmenin de yardımcısıdır. Fakat vücut tiplerine göre göğüs farklılığı olduğu için tek tip ve tek modelden uzaklaşılarak birbirinden farklı form ve model ürün üretilmeye gidilmiştir. Göğüs bölgesinde değişiklik yapmak için kullanılan destekli, toparlayıcı ve minimizer sütyenler pek çok kadının imdadına koşmaktadır. Bazen bir kıyafetin kurtarıcısı, bazen kendinizi çok daha iyi hissedebilmeniz, kimi zaman sağlıklı göğüslere sahip olabilmeniz, kimi zaman da sizi büyük estetik operasyonları ücretinden kurtarmak için durmadan çalışan gerçek bir arkadaştır.

Destekli Sütyenler ve Online Alışveriş

Online alışveriş katalogları ile her tür göğüse uygun modelleri Yeniçarşım, Webdenal ve 7 / 24 Tıkla'da bulabilirsiniz.İlk olarak küçük göğüslü kadınların imdadına yetişen destekli modellerden bahsedebiliriz. Bu sütyen tipi kendi içerisinde de ikiye ayrılmaktadır. Çift ve tek destek olmak üzere, hangi boyutta desteklemek istediğinizi rahatça seçebilirsiniz. Şekilsiz ve fazla küçük göğüslü kadınlar, çift destekli modelleri seçerek hem yuvarlak hem de dolgun bir görüntüye sahip olabilirler. Ne küçük ne de büyük bir boyutta olup kişiyi tatmin etmeyen göğüsler için de tek destekli modeller devreye girer. Orta kısımları boş, alt kısmından destekli olan bu sütyenler, göğüsün tam olarak sütyenin içine oturmasını sağlar, bu şekilde dolgun ve orantılı bir görünüm ortaya çıkarmış olur. Kıyafetlerde düzgün bir görünüme neden olmasının yanı sıra kullanan kişilerin psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmelerine de neden olur. Bu yüzden küçük göğüslü kadınlar tarafından yüksek oranda tercih edilirler. Kendi vücutlarını tanıyarak hareket eden kadınların vazgeçilmezidir destekli sütyenler.

Toparlayıcı ve Minimizer Sütyenler

Büyük göğüslü kadınlar için üretilen sütyenler de kendi aralarında minimizer ve toparlayıcı olmak üzere ikiye ayrılır. Minimizer sütyenler isminden de anlaşılacağı üzere göğsü daha küçük göstererek kişinin istediği görünüme kavuşmasına neden olur. Elbiselerin dekoltelerinde yaşanılabilecek abartılı görünümü ortadan kaldırmak, eğer rahatsız oluyorlarsa büyük göğüs görünümünden uzaklaşmak için minimizer gerçek bir kaçış noktası olur. Estetik operasyonlar yerine bu tarzda bir çözüm buluyor olabilmek de minimizerları tercih nedeni kılar. Diğer tür olan toparlayıcı modeller ise sarkık ve sarkmaya yatkın göğüsler için kullanılır. Büyük göğüslü kadınların en büyük endişelerinden birisi olan sarkma problemi için toparlayıcılar birebir çözüm olmaktadır. Henüz sarkma evresine girmemişken bile güzel ve dolgun görünümden uzaklaşmamak için toparlayıcıları kullanmak en kolay, en etkili ve en ucuz yöntem olmaktadır. Göğüslerde bir sarkma mevcut olsa bile toparlayıcı modeller için bu bir sorun değildir. Geniş yapıları sayesinde tüm göğüs çevresini kaplayarak koltuk altından itibaren toparlanma sağlar, göğüs altından destekte bulunarak göğsün dik ve dolgun görünmesine neden olur, aynı zamanda da göğüs üstünden geniş açıyla gelmesi nedeniyle ortaya çıkabilecek fazlalık görüntüsünü de engeller. Toparlayıcı modellerin tüm sütyen çeşitleri içerisinde en büyük kurtarıcı olduğunu söylemeye de işte bu yüzden gerek dahi kalmamaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları