Sultan Papağanı Fiyatları: En Kaliteli Evcil Hayvan Aksesuarları

Sultan Papağanı Galeri

Sevimli ve cana yakın kuş türlerinden biri olan Sultan Papağanı rengarenk tüyleri ile herkesi kendine hayran bırakır. Kökeni Avustralya olan bu kuş çeşiti evcil olması ile tanınır. Kuşlara merak saran ve almak isteyenler ilk olarak muhabbet kuşlarından başlar daha ileriki zamanlarda alternatif kuş çeşitlerine yönelirler. Bu çeşitler de genellikle papağanlar olmaktadır. Özellikle Sultan Papağanları konuşmaya yatkınlıkları ile tercih edilmektedirler. Üstelik Sultan Papağanı fiyatları da diğer türlere göre uygun düşmektedir. Hem kolay evcilleştirilmeleri hem de insanlara yakınlıkları dolayısı ile bu tür en çok tercih edilen evcil kuşlardan biridir. Renkleri genelde gri, sarı, kahverengi olarak görülür. Evde rahatlıkla besleyebileceğiniz çok uysal olmaları dolayısı ile dikkat çekmektedirler. Sakin karakterli ve oyunu çok seven kuş olan bu tür papağanlar size çok iyi arkadaşlık yapabilir. Bunun yanında bu kuşların evde bakımı ve temizliği de önemli konulardandır. Aldığınız evcil hayvanınıza ilgi ve itina ile bakmanız, ona gereken önemi vermeniz gerekir. Bu sevimli kuşlardan birine sahip olmak isteyenler online mağazalarda çok uygun Sultan Papağanı çeşitlerini inceleyebilirler.

Sultan Papağanlarının Dikkat Çeken Özellikleri

Bu papağanlar sahibinden güven ve ilgi gördükten sonra sahibine çok bağlanır ve yakınlaşır. Oyuncu olan bu kuşlar adeta evde sizin arkadaşınız olur. Ayrıca onu rahatlıkla konuşturabilirsiniz. Evcilleştirilmek için alınan bu papağanların yaşam ortamları da rahat olmalıdır. Mutlaka kendinden oldukça büyük rahat hareket edebileceği kafes alınması gerekir. Ayrıca evde rahatça uçabilmeli ve kendini rahat hissetmelidir. Size alışana kadar ona güven vermelisiniz. Korkutmadan ve yavaş hareketler ile onun size yaklaşmasını beklemelisiniz. Özellikle onun size alışmasını kolaylaştırmak için onun çok sevdiği bir yiyecek ile size gelmesini sabırla bekleyebilirsiniz. Zaten sizden o güveni aldıktan sonra mutlaka artık sık sık size gelecek ve alışacaktır. İlk intiba çok önemlidir. Onu ürkütmeden ani hareketlerden kaçınarak onu evinizin ortamına alıştırmalısınız. Ayrıca sıklıkla kafes içi ve araçları da temizlenmelidir. Olası hastalıklara davet çıkarmamak için temizlik ve bakım konusuna dikkat edilmelidir. Papağanın temizliğine gelince özellikle sıcak yaz günleri suya ihtiyaç duyabilirler. O yüzden su spreyi ile gün ortasında 4-5 kere ılık su püskürtmek onları rahatlatacak ve temizlenmelerini sağlayacaktır. Tırnakları ve gagaları içinse ağaç tüneğine benzer kalınlıkta konacakları yer olursa kendileri bu işlemi gerçekleştireceklerdir. Beslenmeleri konusuna gelince bu türler online veya size yakın pet marketlerde kapalı yemleri rahatlıkla yerler. Bu yemlerin içinde onlar için gerekli olan mineral ve vitaminler bulunmaktadır. Ayrıca evde ona çekirdek, fıstık, ekmek, kıvırcık gibi çok türlü yiyecekleri rahatlıkla yiyebilirler. Bu rengarenk ve sevimli arkadaşlara sahip olmak için online mağazaları ziyaret edebilir en uygun Sultan papağanı fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Online Avantajlarla Sultan Papağanı Fiyatları

Evcil hayvanlarınıza uygun ürünler ve daha fazlasını online mağazalardan bulabilirsiniz. Ürünleri indirimli avantajlar ile online sitelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Evcil hayvanlara uygun ürünler indirimli fiyatları ile online alışveriş imkanı sunan Yeni Çarşım sitesinden alabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları