Subaru Impreza: Modeller, Teknik Özellikleri ve Satış Noktaları

Subaru Impreza Galeri

Şirket, Chikuei Nakajima’nın 1917 yılında Nakajima Hava Araştırmaları Laboratuarı adı altında kurulmuştur. Hava deniz kuvvetleri adına çeşitli çalışmalar yaparak üretimde bulunan firma, kurulduğu ülke olan Japonya’nın savaştan mağlup çıkması sonucunda silah üretimi yasaklanmıştır. Bu yasak sonrası çalışmalarını durdurmak zorunda kalan şirket, yasak sonrasında adını Fuji Sangyo olarak değiştirmiştir. İsim değişikliğinden sonra, AR-GE çalışmalarını motorlu kara taşıtları üzerinde yaparak üretime geçme kararı almıştır. Motorlu kara taşıtı üretimi yapmaya hazırlanan Fuji Sangyo şirketi on iki farklı şirkete bölünme kararı aldıktan sonra, 1950 yılında otomobil üretim bölümünün adının Subaru olmasının kararı alınmıştır. Girdiği işten alnının akıyla çıkmayı başaran firma, hisselerinin yüzde 16’sını yine Japon devi olan Toyota’ya satarak iki güçlü şirketin kardeşliğini başlatmıştır. İki kardeş firmanın yaptığı üretimlerle müşterilerinin hem beğenisini hem de takdirini kazanmıştır. İki kardeş firmanın ürettiği göz alıcı ve rağbet gören birçok üretimleri bulunmaktadır. Bu üretimlerde kendinden söz ettirmeyi başaran Subaru Impreza, teknik özellikleri ve gözde modelleri ile müşteri memnuniyetini kazanmış bir üretimdir.

Subaru Impreza Teknik Özellikleri

Otomobil tasarımları, araçların göz alıcı olmalarındaki püf noktalarıdır. Araçların iç ve dış tasarımlarındaki kalite de aracın değerine değer katmaktadır. Aracın tasarımının yanında da motor gücü ve saatte yaptığı km ve hızı da önemlidir. Teknik özellikleri arasında turbo motoru ile 4x4 teknolojisinin birleştirilmesi sayesinde 300 beygirlik motor gücü ile maksimum saatte 240 km hıza ulaşmaktadır. Manuel şanzuman özelliği ile brembo fren sistemine sahiptir. Teknik özelliklerinde eşsiz motor özelliklerinin yanında iç tasarımı ile de gözde olmayı başarmıştır. Ön ve arka koltuklarda ısıtma sistemi ve anahtarsız çalışma özelliği bulunmaktadır. Kademeli diferansiyel kilitleme sistemi ve hız sabitleyici özelliği ile güvenilir bir sisteme sahiptir. İlk bakışta spor koltukları ve otomatik klima özelliği ile alıcılarının gönlünü fethetmektedir. İç tasarımının kusursuz olduğu bir noktada dış tasarımında da kusursuz bir güzelliğe sahip olması hiç de şaşırtıcı değildir. Xenon özelliğe sahip ön farlar ile yine aynı özelliğe sahip arka sis farları sayesinde kusursuz bir sisteme sahiptir. Dış tasarımda bulunan katlamalı aynalarda, kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Lastiklerde bulunan 18 inçlik özelliği Subaru Impreza’nın kusursuz dış tasarımının en güzel örneği olmaktadır. İç ve dış tasarımı ile kusursuz bir tasarıma sahip olan otomobil yurt içindeki satış noktalarında alıcıların beğenisine sunulmuştur.

Yurtiçi Satış Noktaları

Müşteri memnuniyetini kazanmayı başaran firma, yurt içindeki satış noktalarında müşterilerini beklemektedir. Cezbeden iç ve dış tasarımları ile gönüllerde taht kuran otomobil, teknik özellikleri ile de müşterilerini memnun etmektedir. Yurtiçinde Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, İzmit ve İstanbul’da bulunan satış noktalarında müşterilerini beklemektedir. Ayrıntılı bilgiyi Subaru Impreza’nın online sitesinden alabilir ve Subaru.com.tr adresinde bulunan satış noktaları bilgilerine ulaşarak, size en yakın satış noktası ile görüşme yapabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları