Strateji Oyunları: PC Oyunları Listesi ve Online Alışveriş Fırsatları

Strateji Oyunları: PC Oyunları Listesi ve Online Alışveriş Fırsatları Galeri

Bilgisayar teknolojileri günümüzde inanılmaz derecede büyük bir gelişim göstermiş durumda. Özellikle giderek yaygınlaşan ve ucuzlayan bir teknoloji olması nedeni ile bilgisayarlar üzerine geliştirilen her yeni teknoloji ürünü büyük talep ile karşılaşmakta. Bu alanda belki de en çok öne çıkan alan bilgisayar oyunlarıdır diyebiliriz. Bilgisayar oyunları sektörü ilk bakışta çok uzun bir geçmişe sahip olmayan bir sektör şeklinde görünmektedir. Bundan 20 - 30 yıl kadar öncesinde basit oyun konsolları ile ortaya çıkan bu oyunlar kısa tarihinde inanılmaz bir gelişme sergilemekte. Bu gelişme ise bu sektörün milyar dolarlık bir ticaret hacmine sahip olmasına neden olmuş durumda. Özellikle Playstation, Xbox, Nintendo Wii gibi yeni jenerasyon oyun konsolları inanılmaz derecede ilgi toplamaktalar.

Stareti Oyunları Hakkında Bilgiler

Oyun konsolları ve bilgisayar donanımı teknolojilerindeki bu gelişmeler aynı zamanda da geliştirilen oyunların da artık hem bir teknoloji harikası hem de birer sanat eseri niteliği taşımaları durumunu ortaya çıkarmış durumda. Aynı zamanda oyun türlerindeki artış da giderek büyümüş ve ortaya online oyun oynayabilmeye müsait teknolojilerin de çıkması ile beraber bu türler giderek artmış ve farklılaşmıştır. Bu türler arasında en çok dikkat çeken ve fan toplayan oyun türü strateji oyunları türüdür dersek pek yanılmış sayılmayız. Bu oyun türünün bu denli büyük bir fan kitlesi yaratmasında belki de en büyük etken multiplayer oyun seçenekleridir diyebiliriz. Birden fazla oyuncunun gerek LAN üzerinden gerekse de internet bağlantısı sayesinde oluşturulan ağlar üzerinden eş zamanlı olarak oynama şansına sahip olduğu bu oyun türü, oyunseverler tarafından başında en çok vakit harcanan oyun kategorisi olabilir. Bu oyun türü aynı şekilde sunduğu serbest hareket olanaklarının yanında zeka ve taktik bilgisi de gerektirdiği için farklı bir tat yakalayabilmek adına oldukça iyi bir oyun türüdür. Zira genellikle bu tip oyunlarda sahip olunan ve yönetilen halk - askerler tamamen sizin belirleyeceğiniz faktörlere göre hareket ettirilerek düşmanlarınızı yenmeniz için iyi bir strateji izlemenizi gerektirmekte. Sahip olduğunuz askeri donanımın ve gelirinizin belki de bu oyunlarda en çok önem taşıyan nokta olması genel olarak stratejinizi savaş teknolojileri alanında geliştirmenize neden olmakta. Bu açıdan da tam olarak geçerli sayılamasa da kim daha fazla gelir elde ederse o kadar güçlü bir orduya sahip olup oyunu galip tamamlayabilir şeklinde bir yorum yapmamız mümkün.

Strateji Oyunları ve Online Alışveriş

Strateji oyunları dediğimizde pek çok kişinin ilk olarak aklına gelecek oyun şüphesiz ki Age of Empires isimli efsane strateji oyunu olacaktır. Bunun ardından özellikle Starcraft, Red Alert, Command & Conquere, Civizilation, Dune, Warcraft isimli oyunlar oyun dünyasında son derece ilgi çekmiş ve kendilerine büyük bir hayran kitlesi yaratmış oyunlar arasında önde gelenlerdir. Özellikle son yıllarda aynı zamanda PS3 isimli oyun konsolu için çıkmış olan ve bir exclusive oyun niteliği taşıyan R.U.S.E bu oyun türüne çok farklı bir boyut getirmiştir. Bu oyunlar satın alabilmek için internet üzerinden satış olanağı sunan Steam kullanılabileceği gibi, Teknosa, Darty, Hızlıal, Webdenal, 7/24 Tıkla gibi online satış mağazaları da tercih edilebilir. Bu mağazaların özellikle sundukları indirimler takip edilmeli ve online alışveriş fırsatları değerlendirilmelidir. Ayrıca, bu oyunları ücretsiz olarak oynayabileceğiniz oyun portalları da mevcut. Gamesultan ve Bigpoint portallarında sunulan tüm oyunlara bedava ulaşmak için tek yapmanız gereken

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları