Stor Perde: Stor Perde Modelleri ve Satış Noktaları, Mağazalar

Stor Perde: Stor Perde Modelleri ve Satış Noktaları, Mağazalar Galeri

Stor Perde, karartmaya ihtiyaç duyulan savaş yıllarından günümüze ulaşan mekanizmalı bir sistemdir. Önceleri amacı saklanmak olan bu tür kullanım çeşidi, sonraları yerini güneşten korunmaya bırakmıştır. Bu sistemin kullanımının ve tamiratının kolay olması nedeniyle, son derece tercih edien bir perde çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Rulo şelinde aşağı ve yukarı hareket ederek açılıp kapanan mekanik bir sistemle bu kolaylık sağlanmaktadır. Minimal dekorasyonu sembolize eder. Kaplıyacağı alan kadar harcama gerektirir. Bir düşünün; normal bir perde ile pencerenizin ölçüsünün en az 1,5 katı kadar kumaşa ihtiyaç duyarsnız. Büzgü payı, kıvırma payı gibi artı ölçüler vardır. Bu da size artı maliyet getirir. Yani bu tür sistemlerde, kapatmayı düşüneceğiniz alan ölçüsüyle perde ölçüsü tamamen aynıdır.

Stor Perde Kullanım Kolaylığı Sağlar

Stor Perde Kullanım Kolaylığı Sağlar

Kullanılan kumaşların üzeri, günlük yaşamımızdan tanıdığımız kola, sanayi dalında ise apre olarak adlandırılan sertleştirme yöntemi ile kaplanır. Böylece ruloların daha kolay ve bozulmadan sarılması sağlanır. Apre ile kaplanan kumaşın temizliği de son derece kolaydır. Nemli bez ile silenebileceği gibi, yıkama veya kuru temizleme de yaptırmanıza olanak verir. Mekanizmaları manuel, ipli veya kumandalı sistem olarak üç gruptur. Tek bir hareketle tüm malzemeyi rulo içine alan yaylı sistem size kolaylık sağlayacaktır.

Model Zenginliğiyle Stor Perdeler

Genellikle ofislerde kullanılmasına rağmen, evlerde de güneşlik olarak tercih edilen apreden geçirilmiş kumaşlı çeşitleri, en ekonomik olanlarıdır. Değişik renk ve desende kumaşlarla bulundukları ortama uyumunu sağlamak sizin elinizdedir. Estetiği arttırmak için boncuklu, zircirli veya taşlı olanlarını da seçmeniz mümkündür. Storunuzun etek uçlarında uygulayabileceğiniz, kumaşınızın renk ve desenine uygun bu süsleme aparatları ile yenilikler yaratabilirsiniz. Sırf ipten yapılmış olanlarını da tercih ederek bir başka hava katabilirsiniz mekana. Dantelli modeller de sizlerin seçimine sunulmaktadır. Arzu ettiğinizde, kendi yaptığınız danteli bile kullanmanız sizin için ayrı bir zevk olacaktır. Üstelik dantellerin günümüzde de kullanılıyor olması antika değeri katacaktır. Işıksız ortam yaratmak amaçlandığında da karartma adı verilen ürünler kullanılabilmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi bu türleri sinema veya multivizyon gösterimi için ışıksız ortama ihtiyaç duyulan mekanlar için birebirdir. Sun screen olarak adlandırılan bir başka model olan storlar, işyerlerinin tercihi olmaktadır. Güneş ışığında kapalıyken bile %60 oranında daha fazla ışıktan yararlanılabilmesi, özellikle de bilgisayar kullanımı sırasında ekrana ışığın yansımasını engellediği için tercih nedeni olmaktadır. Bambu ağacının kullanıldığı ahşap görünümlü olanları diğer bir seçeneğiniz olabilir. Kullanılan ahşap mobilyalarınız ile uyumunu böylece sağlayabilirsiniz.

Alışveriş Fırsatları

Perdenin çeşitlilik ve kalite anlamında önde gelen birkaç firma arasından seçim yapabilirsiniz. Seçiminizi nereden yaparsanız yapın, Stor modeller almaya karar verdiğinizde, sizin hizmetinizde olacak en seçkin firmalar Taç, Verdi, Linens ve Royal Perde’dir. Bu firmaların Türkiye’nin birçok yerleşim merkezindeki satış noktalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her tür alışverişiniz, mağazaların zengin model çeşitliliğiyle size seçim avantajı sunacaktır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Linens
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları