Spoyler: Aracınıza Uygun Spoyler Çözümleri ve Çok Satan Modeller

Spoyler araca görsel açıdan zenginlik katan ve yol tutuşunu sağlamlaştıran bir üründür. Galeri

Araç kullanımı son yıllarda hayli yaygınlaşmaya başlamıştır. Kaliteli yolların yapılması ve seri araç üretimi, gerek ülkemizde, gerekse uluslararası alanda otomobil kullanımı sayısını bir hayli artırmıştır. Araç kullanımı trafik kurallarına uyulduğu takdirde oldukça pratik olmaktadır. Kısa sürede ulaşım imkanı sağlayan araçlarla zamandan tasarruf sağlamak da mümkün olmaktadır. Hızlı araç kullanmayı sevenler ise, otomobilin dengesini korumalı ve araçlarında gerekli donanıma dikkat etmelidir. Bu nedenle ya spoyleri bulunan arabaları tercih etmeli veya bu aksesuarı otolarına taktırmalıdır.

Spoyler Nedir ve Modelleri Nelerdir?

Spoyler, kısaca, araca takılan kanat olarak adlandırılabilir. Bu malzeme, otomobillerin ön kısmına da takılabilmekle birlikte, yaygın olarak arka bölüme takılmaktadır. Otomobillerin arka kısmı yere ne kadar baskı yaparsa, kayma riski de o oranda azalmaktadır. Bir başka deyişle, otomobilin hızı arttıkça direksiyon hakimiyeti azalmaktadır. Bu nedenle, hız artışında dengenin sağlanması için basınç sağlayacak spoyler denen ürünün takılması yerinde oalcaktır. Arka kısma sağlıklı şekilde basınç sağlayacak bu ürün, araca baskı yaparak kaymayı azaltacaktır. Bu ürün, bazı araçlarda imal edilirken hazır bulunmaktadır. Öte yandan, bazı sürücüler tarafından ise sonradan, özel yerlerde, monte ettirilmektedir. Bu işlem araçların özel servisinde veya çeşitli tamirhanelerde yapılabilmektedir. Tekerleklere basınç yaparak, sürat artışında sağlıklı yol tutuşu sağlayan bu ürün özellikle spor modeller için tercih edilmelidir. Ürünün araca yerleştirilmesinde araca orantılı bir model yerleştirilmesi çok önemlidir. Öte yandan, ürünün yerleştirilme açısı da çok mühimdir. Spoyler fazla düz veya yatık olmamalıdır. Bazı modeller sadece aksesuar amaçlı yerleştirilmektedir. Bu modellerin yol tutuşunda herhangi bir fonksiyonu bulunmamaktadır. Araç markalarına göre birçok spoyler modelleri bulunmaktadır. Alfa Romeo, Mitsubishi, Mini Cooper, Kia, Ford, Fıat, Honda, Hyundai, Volvo, Volkswagen, Seat, Skoda, Peugeot, Renault, Dacia, Daihatsu, Citroen, BMW, Audi gibi markaların ayrı şekilde tasarlanmış modelleri bulunmaktadır.

Ürün Alımı Bilgileri ve Online Alışveriş Seçenekleri

Spoyler modelleri özel servislerden veya çeşitli araç modifiye işiyle ilgilenen tamirhanelerden yararlanılarak taktırılabilir. Takılacak ürünün, garantili, çatlamayan malzemeden yapılan, kaliteli ve oirjinal fabrika çıkışlı olması gerekmektedir. Bu nedenle, işlem yaptırılmadan önce mutlaka inceleme yapılmalı ve titizlikle yapılacak yer seçilmelidir. Bu konuda internet üzerinden sunum yapan adreslerden de yararlanmak mümkündür. Ön inceleme yapılarak ve ayrıntılı alınarak online alışveriş yoluyla ürün alımı yapılabilir. Bu şekilde, piyasa rakamlarının çok altında fiyatlara işlem yaptırılabilir. Özellikle beyler, araçlarında modifiye yapma konusuna çok meraklıdır. Modifiye işlemleriyle araçlar olduğundan daha farklı, daha donanımlı şekle bürünmektedir. Bu sayede. özellikle hız meraklıları rahatça kullanabilecekleri araçlara sahip olmaktadır. Aracın markasına uygun olarak seçilecek spoyler modelleri hem aracımızın görünümünü estetik olarak artıracak, hem de hızlı kullanımda aracın direksiyon hakimiyetini artıracaktır. Bu şekilde, özellikle belirli bir hız limitinin üzerinde sürüşlerde, kaza riskini azaltarak, aracın en sağlıklı şekilde sürülmesine olanak sağlanacaktır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları